Dunaújváros Hetilap

DVCSH: helyreállt a szolgáltatás, de...

2020. május 20. (szerda) 18:17 - Öcaline

Megtörtént a csőtörésben érintett szakasz cseréje a régi víztoronynál lévő főnyomóvezetéken, helyreállt a vízszolgáltatás, de még tapasztalható vízzavarosodás, adta hírül a DVCSH.

Közleményben  fordult a fogyasztókhoz a hétfői csőtörés kapcsán a Dunaújvárosi Víz-, Csatorna- Hőszolgáltató Kft. (DVCSH). Amint a DO-hoz eljuttatott összegzésből kiderül, a szolgáltató szakemberei orvosolták a régi víztoronynál lévő főnyomóvezetéken történt csőtörés okozta problémákat – megtörtént az érintett szakasz cseréje, és a vízszolgáltatás tejes körűen helyreállt a városban.
Ugyanakkor a DVCSH arra is felhívja a figyelmet, hogy még néhány napig előfordulhat vízzavarosodás. Szintén kiderül a közleményből, hogy egészen május 29-ig folytatódnak a tervezett rekonstrukciós munkálatok a Római körúton – az érintett  terület vízvezeték hálózatán a fejlesztési és karbantartási munkák keretében vezetékcseréket végez a szolgáltató.  A munkálatok naponta reggel 7 és délután 14 óra között tartanak az alábbi épületekben:  Római körút 17-25.; Fáy András utca 1-3. és 4-6. – a felsorolt társasházakban rövid ideig tartó vízhiány, nyomásesés várható.
A munkálatok közben és után vízzavarosság előfordulhat, a zavarosodás azonban nem sak a kizárt szakaszokat, hanem a  kapcsolódó csővezetékeket is érinti – így előfordulhatnak szolgáltatási problémák a Római körút 27-29. alatt, valamint a Váci Mihály utca teljes szakaszán is!

(A kép illusztráció)

A rovat további hírei: Közélet

Megemlékezés a trianoni diktátum 100. évfordulóján

Megemlékezés a trianoni diktátum 100. évfordulóján

2020. június 05. (péntek)

Méltó módon emlékeztek a trianoni békediktátum 100. évfordulójára városunkban a nemzeti összetartozás napján: az önkormányzat az evangélikus templomban és az emlékhelyen rendezett ünnepséget – koszorúkkal, szép szavakkal, közös áhítattal.
 

A hajléktalanszállóhoz vitték a buszmegállókat

A hajléktalanszállóhoz vitték a buszmegállókat

2020. június 04. (csütörtök)

Az elmúlt időszakban számtalan lakossági visszajelzés érkezett a Papírgyári úti beton buszmegállók környékének állapotáról – a helyzet a napokban rendeződött, adta hírül város hivatalos oldala. 

Véradás: majdnem teljes üzemmód

Véradás: majdnem teljes üzemmód

2020. június 04. (csütörtök)

A nyár elején szokásoshoz mérten is  növekvő vérigénnyel számolnak a véradások szervezésekor, hangsúlyozta lapunknak Feth Katalin, a Magyar Vöröskereszt Dunaújvárosi Területi Szervezetének vezetője. 

Trianon 100 – megemlékezés és harangzúgás a gyásznapon

Trianon 100 – megemlékezés és harangzúgás a gyásznapon

2020. június 03. (szerda)

Több eseménnyel is emlékeznek városunkban a trianoni diktátum 100. évfordulójára a nemzeti összetartozás napján: a Trianon emlékműnél városi megemlékezés lesz csütörtökön délután, de 100 másodpercig harangzúgás is emlékeztet a tragikus évfordulóra.

Városháza: visszaáll a régi ügyfélfogadási rend

Városháza: visszaáll a régi ügyfélfogadási rend

2020. június 03. (szerda)

Fokozatosan áll vissza a korábbi ügyfélfogadási rend a Városházán, adta hírül a város hivatalos weboldala. Időpontok és megelőző rendszabályok a hajtás után.

Kórház: fokozott figyelemmel továbbra is

Kórház: fokozott figyelemmel továbbra is

2020. június 02. (kedd)

Változatlanul fenn kell tartani a kórházakban és a szakrendelésekben a járványügyi helyzetnek megfelelő beléptetési rendet – a részletekről felhívással fordult a nyilvánossághoz hivatalos oldalán a Szent Pantaleon Kórház. 

Több tízmilliós beruházás nyomán prémium minőségű mozi a dunaújvárosiaknak

Több tízmilliós beruházás nyomán prémium minőségű mozi a dunaújvárosiaknak

2020. június 01. (hétfő)

A KULTIK mozihálózat nyerte el a dunaújvárosi mozi üzemeltetését. Az erről szóló pályázatra összesen három céget hívott meg az önkormányzat – köztük a korábbi üzemeltetőt –, pályázatot azonban végül csak a KULTIK adott be, adta hírül a város hivatalos oldala.