Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 09. Franciska, Fanni
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Járvány: már 3380 fő fertőzött – Fejér megyében egyetlen új beteg

Közélet
koronavírus
járvány
enyhítések

facebook megosztás

Öcaline - 2020. máj. 14., 07:07

Újabb magyar állampolgároknál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 3380 főre nőtt a hazánkban azonosított fertőzöttek száma.  Újabb 6 idős, krónikus beteg hunyt el. Fejér megyét változatlanul a fertőzött régiók között találjuk – az esetszám eggyel változott, 339 fő lett. 

Az operatív törzs új közleménye alapján 436 főre emelkedett az elhunytak száma, gyógyultan eddig összesen 1169 fő távozott a kórházból. Az aktív fertőzöttek száma ismét csökkent, 1775 fő a tegnapi 1809 fővel szemben. Szintén csökkent a kórházban ápoltak száma is: 658 fő a tegnapi 688-as létszámmal szemben. Egyetlen tényezőt tekintve láthatunk némi emelkedést: a lélegeztetőgépet igénylő betegek száma 49 főre nőtt – az elmúlt napokban 45 beteget tartottak lélegeztetőgépen.
Városi szintű adatokat továbbra sem publikál az operatív törzs, naponta frissül viszont a megyei bontású vírustérkép – a friss állomány szerint Fejér megyében a fertőzöttek száma ismét változott, a tegnapi (és tegnapelőtti) 338 főről 339 személyre nőtt. Megyénk még mindig a vírusrangsor vörös zónájában található a fertőzöttek száma alapján – a főváros és Pest megye után változatlanul a harmadik. 
A növekedés ütemét vizsgáló számításoknál során most is is az országos és a megyei főszámokat vettem alapul. A tegnapi 3341 főről mára 3380 főre emelkedett az országos mutató, az arány a tegnapi 0,84  százalékpontos növekedéshez mérten ismét emelkedett, 1,17 százalék. Megyénkben a tegnapi stagnáláshoz mérten ismét elmozdulás történt, 338-ról 339 főre nőtt az esetszám, ez 0,29 százalékpontos emelkedést jelent. 

A fenti tényezők egyszerre biztatóak és figyelmeztetőek, azt igazolják, hogy továbbra is fontos az óvatosság – a fő tétel nem módosult: csak együtt tehetünk a járvány ellen!

(Forrás és illusztráció: koronavirus.gov.hu; matek: DO) 
 

A rovat további hírei: Közélet

Az endometriózis hónapja – amikor a figyelem az érintett nőkre irányul

2026. már. 08.

A március világszerte az endometriózis hónapja, amelynek célja, hogy felhívja a figyelmet erre a krónikus nőgyógyászati betegségre. Városunk is kiemelt figyelemmel készül az időszakra!

"A nők tisztelete nem egynapos gesztus, hanem mindennapi felelősség kell legyen"

2026. már. 08.

A nőnap alkalmából Pintér Tamás polgármester ünnepi köszöntőjével kívánunk gyönyörű mosolygós napot minden kedves hölgy olvasónknak! Lányok, asszonyok, nénik, boldog nőnapot!

Választás 2026: a döntések tétje és a jelöltek listája

2026. már. 07.

Folytatódik az április 12-én esedékes országgyűlési választás kapcsán kezdett sorozatunk, az alábbiakban a Magyar Helsinki Bizottság hivatalos oldalán közzétett tudnivalókból nyújtunk át egy csokorra valót. Bónusz: itt a jelöltek aktuális listája és szavazólapi sorrendje! Folytatása következik!

Szakmai napot tartottak a Mondbach-kúriában

2026. már. 06.

Dunaújvárosban fogadta a Fejér és Komárom-Esztergom vármegyében működő családok átmeneti otthonai vezetőit és képviselőit az Útkeresés Segítő Szolgálat csapata. A szakemberek a Mondbach-kúriában találkoztak csütörtökön, a vendégeket Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester köszöntötte. 

Virággal, vadvirággal a szebb környezetért

2026. már. 06.

Kedves történetről adott hírt a napokban Pappné Grabant Ilona önkormányzati képviselő. A városban többen, a körzetében ketten is virágoskertet művelnek, amelyek tavasszal és nyáron igazi díszei a településnek. 

Nőnapi ünnepcsokor a Generációk Házában

2026. már. 06.

Nőnap alkalmából közös ünnepséget tartott az Aranydaru Szállítómű Nyugdíjas Egyesület és a Búzavirág Dalkör. A közösségek hölgy tagjait ajándékkal lepte meg Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester. 

DSTV: kerekasztal a foglalkoztatásról

2026. már. 06.

A beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összegzése a SteelCityZen projekt keretében rendezett programról. A meghívott vállalkozókat és potenciális munkáltatókat Pintér Tamás polgármester köszöntötte, a célokat és a megvalósítás részleteit Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekét felelős alpolgármester vázolta. Hangkép.
 

  • További hírek

Friss hírek

  1. Nagy pofon a fővárosban

  2. Az endometriózis hónapja – amikor a figyelem az érintett nőkre irányul

  3. "A nők tisztelete nem egynapos gesztus, hanem mindennapi felelősség kell legyen"

  4. Újra hazai pályán a DKSE

  5. DSTV: évfolyamkoncertekkel csalogattak

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: évfolyamkoncertekkel csalogattak

DSTV: évfolyamkoncertekkel csalogattak

Embedded thumbnail for "A Gebei" – jó hangulat, bemutató, dedikálás várta a vendégeket a könyvtárban

"A Gebei" – jó hangulat, bemutató, dedikálás várta a vendégeket a könyvtárban

Embedded thumbnail for DSTV: kispályán is nagy siker

DSTV: kispályán is nagy siker

Top hírek

  1. Választás 2026: a döntések tétje és a jelöltek listája

  2. Hamis vád miatt emelt vádat az ügyészség

  3. Nőnapi ünnepcsokor a Generációk Házában

  4. Korlát épül és más fejlesztés is lesz

  5. "A Gebei" – jó hangulat, bemutató, dedikálás várta a vendégeket a könyvtárban

Galéria

IX. Szent Pantaleon Jótékonysági Bál

Kolbászfesztivál (2026)

FitCity Dunaújváros (2026. február)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 9. szám - 2026.03.06.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő