Tizenegy csapat nevezett a következő szezonra
Tizenegy csapat nyújtotta be nevezését a magyar bázisú nemzetközi jégkorong Erste Liga 2020/2021-es idényére.
Kép: DO-archív
Az Erste Liga honlapján megjelent közleményből kiderült, hogy a nevezési határidő hétfő éjfélkor zárult le, ám a beküldött nevezési dokumentáció több csapat esetében nem teljes, így számukra a június 2-ig nyitva álló hiánypótlási időszakban van lehetőség az indulási feltételek maradéktalan teljesítésére. A koronavírus-járvány és a nyomában járó gazdasági recesszió miatt a nevezések az idén augusztus 1-jéig szankció nélkül visszavonhatóak.
Fontos információ, hogy a DVTK Jegesmedvék – miként azt múlt heti közleményében is világossá tette – feltételes nevezést adott be, indulása a szlovák extraligás szereplés függvénye. A szlovák bajnokságból két év után távozó MAC Újbuda a Hokiklub Budapesttel közösen indul az Erste Ligában. A korábban Schiller-Vasas HC-ként versenyző klub immár a Vasas név használatát mellőzve nevezett. Mindezekre tekintettel az Erste Liga 2020/21-es szezonjának résztvevői névsora egyelőre bizonytalannak tekintendő, és legkésőbb ez év augusztus 1-jén lesz végleges.
Az Erste Liga 2020/21-es szezonjára nevezett csapatok: Corona Brasov, DEAC, Dunaújvárosi Acélbikák, DVTK Jegesmedvék, Fehérvári Titánok, FTC-Telekom, Gyergyói HK, MAC-HKB Újbuda, Schiller HC, SC Csíkszereda, UTE.
A rovat további hírei: Sport
Várják a jelöléseket, kié legyen a "Dunaújváros Sportjáért" díj
2025. nov. 18.
A rangos elismerés odaítélésről a közgyűlés dönt, de javaslatot bárki tehet a "Dunaújváros Sportjáért díj" jelölésére, egészen december 20-ig. Felhívás!
Felemás forduló az Andersen Ligában
2025. nov. 18.
A DAB-ASP hosszabbításban nyert, a DUE-Worm Angels viszont ötgólos vezetésről szenvedett vereséget a jégkorongozók Andersen Ligájának legutóbbi fordulójában.
Biztos sikerek az utánpótlásnál
2025. nov. 17.
A DFVE serdülő és ifjúsági leány vízilabdázói is fölényes győzelmet arattak a BVSC ellen a korosztályos bajnokságok hétvégi fordulójában.
Döntetlen a Pénzügyőr ellen
2025. nov. 17.
Hiába játszott mezőnyfölényben és alakított ki több helyzetet is, nem tudott nyerni a Pénzügyőr otthonában a Dunaújváros FC labdarúgó csapata.
Újabb siker, ezúttal a DEAC ellen
2025. nov. 17.
Kiélezett, izgalmas csatában, szétlövés után aratott 4-3-as győzelmet a DAB jégkorong csapata a DEAC elleni székesfehérvári mérkőzésen az Erste Liga vasárnapi fordulójában.
Drámai hajrában úszott el a vb-esély
2025. nov. 16.
A magyar labdarúgó-válogatott utolsó pillanatban kapott góllal 3-2-es vereséget szenvedett vasárnap az ír csapattól a Puskás Arénában rendezett világbajnoki selejtezőmérkőzésen, így harmadik lett a csoportjában és sorozatban tizedszer maradt le a vb-ről.
Mayer Gréta lett az ország legjobbja
2025. nov. 16.
A DKSE kiválósága, Mayer Gréta szerezte meg az összetett aranyérmet a női mesterfokú bajnokságon, melyen Szilágyi Nikolett lett a második, míg a harmadik helyet Schermann Bianka érdemelte ki.








