Dunaújváros Hetilap

Vírus: 3111 fő fertőzött – Fejér megye még mindig vörösben

Öcaline - 2020. május 6. 7:16

Újabb magyar állampolgároknál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 3111 főre nőtt a hazánkban azonosított fertőzöttek száma. Elhunyt újabb 10 krónikus beteg. Fejér megyét változatlanul a fertőzött térségek között, a vírustérkép vörös zónájában találjuk  – jelenleg 310 igazolt fertőzöttel. 

Az operatív törzs friss adatai szerint 373 főre emelkedett az elhunytak száma, 759 fő pedig már gyógyultan távozott a kórházból. Az aktív fertőzöttek száma 1979 fő, ez a mutató csökkent a tegnapihoz mérten (1993). Az arányok is sokatmondóak: az aktív fertőzöttek 63 százaléka, az elhunytak 79 százaléka, míg a gyógyult betegek 51 százaléka budapesti vagy Pest megyei. Jelenleg 964 koronavírusos beteget ápolnak kórházban (ez a szám csökkent a tegnapi 982 főről), közülük változatlanul 50 főt tartanak lélegeztetőgépen; szint én csökkent, tegnap 55 fő volt válsághelyzetben. A betegek számának növekedése miatt a kórházak felkészültek a tömeges megbetegedések fázisára és növelték ágykapacitásaikat. A védekezés első szakasza – az egészségügy felkészítése – ezzel véget ért. 
Városi szintű adatokat továbbra sem publikál az operatív törzs, ámde továbbra is naponta frissül a megyei bontású vírustérkép – ennek mutatói szerint Fejér megyében jelenleg 310 igazolt fertőzött személy van. Vagyis ismét minimálisan növekedett az igazolt esetszám . Változatlan jellemző viszont, hogy megyénk még mindig a vírusrangsor vörös zónájában található; fertőzöttség tekintetében a főváros és Pest megye után továbbra is harmadik.   
A növekedés ütemére vonatkoztatható számítások során ezúttal is az országos és a megyei főszámokat vettem alapul. A tegnapi 3065 főről mára 3111 főre emelkedett az országos főszám, ez viszonylag alacsony, 1,5  százalékpontos növekedést mutat (a tegnapi 0,98 százalékpontos értékhez mérten kicsit emelkedett). Fejér megyében az esetszám 306-ról 310 főre nőtt, ez 1,31 százalékos emelkedés – még mindig alacsony, de magasabb a tegnapi, 0,65 százaléknál. 
Amint arról már beszámoltunk, hétfőn megkezdődött a védekezés második szakasza. Ez nem a járvány végét jelenti, hiszen a vírus továbbra is terjed. Az a cél, hogy fokozatosan, szigorú menetrend szerint újraindítsák az életet és továbbra is elkerüljék a járvány "berobbanását". Ezért Budapesten és Pest megyében továbbra is életben marad a kijárási korlátozás, vidéken viszont mától új szabályok lépnek életbe. Az egész országban továbbra is fontos az ajánlások és a szabályok betartása – például a 1,5 méteres védőtávolság tartása és az arc eltakarása a boltokban és tömegközlekedési eszközökön. 

Dunaújváros önkormányzata is új közleményt adott ki az enyhítés kapcsán – mutatom máris!

Felhívás: a korlátozások enyhítése nem azt jelenti, hogy elmúlt a veszély! (katt) >>

De vissza az operatív törzs összegzéséhez: az időseket továbbra is arra kérik, hogy csak kellő körültekintés mellett hagyják el otthonaikat, és az élelmiszerboltokat, patikákat, drogériákat a nekik kijelölt idősávban, 9 és 12 óra látogassák. 

A fő tétel változatlan: csak együtt tehetünk a járvány ellen!

(Forrás és illusztráció: koronavirus.gov.hu; matek: DO)

A rovat további hírei: Közélet

Ünnepi forgatag a kúriában

Ünnepi forgatag a kúriában

2025. aug. 20.

Töltsük együtt a jeles napot államalapításunk és az új kenyér ünnepén! Augusztus 20. alkalmából városunk önkormányzata közös ünneplésre vár mindenkit a Mondbach-kúriában ma délután – itt az estébe nyúló ünnepi forgatag részletes kínálata!

Nagyon kell segítség az álláskereséshez

Nagyon kell segítség az álláskereséshez

2025. aug. 19.

Elsősorban a vasmű csoportos létszámleépítése nyomán álláskeresővé vált munkavállalóknak szerveztek gyakorlati tanácsadó napot a Városháza "C" szárnya házasságkötő és rendezvénytermében a közelmúltban. Első nekifutásra is szép sikerrel.

Monumentális alkotás festékszóróval

Monumentális alkotás festékszóróval

2025. aug. 18.

Az utóbbi években a graffiti szó egyre kedveltebb Dunaújvárosban – számos helyen díszítették fel művészek trafóházak, falak oldalát. AZ Arany János Általános Iskola egyik fala hatalmas alkotással gazdagodott – Harsányi Zotmund Bence és Boros István jóvoltából átalakult az intézmény látképe.

Ki kapja a "Dunaújváros Egészségügyéért" díjat? Várják a javaslatokat!

Ki kapja a "Dunaújváros Egészségügyéért" díjat? Várják a javaslatokat!

2025. aug. 17.

Dunaújváros közgyűlése minden évben "Dunaújváros Egészségügyéért" díjat adományoz. A díjazott személyére bárki javaslatot tehet – egészen szeptember végéig.

DSTV: együtt ünnepelhet a város augusztus 20-án

DSTV: együtt ünnepelhet a város augusztus 20-án

2025. aug. 17.

A hagyományokhoz híven közösen ünnepelhetjük államalapításunk évfordulóját, derül ki a DSTV anyagából. A témában írt beharangozónkat már olvashatták, most itt az augusztus 20-án várható forgatag menetrendjének előzetes összegzése. Hangkép.

Várják a javaslatokat a "Szociális Munkáért – Dunaújváros" díjra

Várják a javaslatokat a "Szociális Munkáért – Dunaújváros" díjra

2025. aug. 16.

Dunaújváros önkormányzata idén is díjazza majd azt a személyt, aki Dunaújvárosban a szociális munka területén kiemelkedő tevékenységet fejtett ki a lakosság szolgálatában, a közéleti munkában. Felhívás.

Új helyszín, új alkalom, (nem) csak kétkerekűsöknek!

Új helyszín, új alkalom, (nem) csak kétkerekűsöknek!

2025. aug. 15.

Szülinapi zsúrral egybekötött alkalommal debütál új véradási helyszínként a V2 Motorock Cukrászda – az önkénteseket, naná, a motoros véradókat is szombaton délután várják a Béke körúti bázison! Flyer.