Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. jan. 31. Marcella
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Vírus: 3263 fő fertőzött – Fejér megye megint "kiugrott"

Közélet
koronavírus
járvány
enyhítések

facebook megosztás

Öcaline - 2020. máj. 10., 07:26

Újabb magyar állampolgároknál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 3263 főre nőtt a hazánkban azonosított fertőzöttek száma.  Újabb 8 idős krónikus beteg hunyt el. Fejér megyét változatlanul a vörös zónában találjuk – és a tegnapi 317-ről 333 főre nőtt az igazolt fertőzöttek száma!

Az operatív törzs legújabb helyzetjelentése  szerint 413 főre emelkedett az elhunytak száma, gyógyultan 933 fő távozott a kórházból. Az aktív fertőzöttek száma 1917 fő, a mutató ismét nőtt a tegnapihoz mérten (1904). Egy nap szünettel ismét közöltek adatokat a kórházban ápoltak számáról;  a pénteki nagy ugrás (968 főről 1132 főre) után bezuhant a mutató; 812 fő a kórházban ápoltak száma, és szintén radikálisan csökkent – 74-ről 50 főre – a lélegeztetőgépen tartott betegek száma.
Változatlan, hogy városi szintű adatokat továbbra sem publikál az operatív törzs, naponta frissül viszont a megyei bontású vírustérkép – a friss állomány szerint Fejér megyében jelenleg 333 igazolt fertőzött személy van. Vagyis hosszú idő után elmondható, hogy nem emelkedett az esetek száma. Az azonban változatlan jellemző, hogy megyénk még mindig a vírusrangsor vörös zónájában található; fertőzöttség tekintetében a főváros és Pest megye után továbbra is harmadik. 
A növekedési görbét "rajzoló" számításoknál során most is is az országos és a megyei főszámokat vettem alapul. A tegnapi 3213 főről mára 3263 főre emelkedett az országos mutató, a viszonylag alacsony, 1,55  százalékpontos növekedés némi emelkedés a tegnapi, 1,1 százalékos értékhez mérten. Fejér megyét illetően megint kiugró arányról beszélhetünk: 317-ről 333 főre nőtt az esetek száma –  ez az országos arányhoz és az elmúlt napokban itt tapasztalt mutatókhoz mérten is jelentős, 5,04 százalékpontos emelkedés (tegnap 1,6 százalékpont volt). 

A vezérelv változatlan: csak együtt tehetünk a járvány ellen!

(Forrás és illusztráció: koronavirus.gov.hu; matek: DO)

A rovat további hírei: Közélet

A víztoronyról is szó esett a tárgyaláson

2026. jan. 30.

Több fontos téma is szóba került azon a megbeszélésen, amit Pintér Tamás polgármester és Orosz Csaba önkormányzati képviselő folytatott a Mezőföldvíz Kft. területi vezetőivel a Városházán ma délelőtt.

DKIK: digitalizációs napot szerveznek

2026. jan. 30.

Digitalizációs napot szervez a kkv-k számára a Dunaújvárosi Kereskedelmi és Iparkamara – a programra szerdán várják az érintett cégek képviselőit!

Mentálhigiénés segítség az álláskeresőknek

2026. jan. 30.

A SteelCityZen projekt nyomán az Útkeresés Segítő Szolgálat komplex programcsomagot dolgozott ki a munkaerőpiaci változások által érintett, valamint hátrányos helyzetű felnőttek támogatására. A foglalkozások célja az egyéni erőforrások megerősítése, az önbizalom növelése és a társadalmi, illetve munkaerőpiaci visszailleszkedés elősegítése. 

Több változás lesz februártól, módosulnak a gyermekorvosi körzetek Dunaújvárosban

2026. jan. 30.

Változik a gyermekorvosi ellátás rendje településünkön: február 1-jétől több házi gyermekorvosi körzet beosztása is módosul. Az átszervezést az orvoshiány és a csökkenő lakosságszám tette szükségessé.

Előállították Mezei Zsolt alpolgármestert (frissítve)

2026. jan. 29.

A rendőrség csütörtökön hajnalban előállította Mezei Zsolt alpolgármestert. Az üggyel kapcsolatban megjelent önkormányzati közleményt betűhíven közöljük olvasóinkkal.

Átképzéssel segítik a városi munkakeresőket

2026. jan. 27.

A SteelCityZen projekt kapcsán tartott sajtótájékoztatót Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester. Az önkormányzat a Pannon iskolával és az Útkeresés Segítő Szolgálattal összefogva segíti a munkakeresőket. 

Lakossági fórumot hirdet a főépítész

2026. jan. 27.

Dunaújváros főépítésze négy témában tájékoztatja az érdeklődőket és érintetteket: az eseményt a Városháza dísztermében rendezik csütörtökön délután.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Töltsünk együtt egy délutánt – ismét Kolbásztöltő Fesztivált rendeznek Pentelén

  2. A vereség ellenére is emelt fővel jöhettek le a pályáról

  3. DSTV: várostörténeti kalandozások a médiatárban

  4. A víztoronyról is szó esett a tárgyaláson

  5. DKIK: digitalizációs napot szerveznek

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: várostörténeti kalandozások a médiatárban

DSTV: várostörténeti kalandozások a médiatárban

Embedded thumbnail for DSTV: elismerték legjobbjaikat

DSTV: elismerték legjobbjaikat

Embedded thumbnail for DSTV: régi ismerőst fogadtak

DSTV: régi ismerőst fogadtak

Top hírek

  1. Előállították Mezei Zsolt alpolgármestert (frissítve)

  2. Gyanús volt a Mercedes – nem alaptalanul

  3. Baleset miatt állt az M6-os sztráda forgalma Besnyő térségében (FRISSÍTVE)

  4. Lakossági fórumot hirdet a főépítész

  5. Átképzéssel segítik a városi munkakeresőket

Galéria

Magyar Motoros Vízisport Szövetség díjátadó (2026)

Jeges örömök (2026)

Tárlatvezetés a Kortárs Művészeti Intézetben

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 4. szám - 2026.01.30.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő