Tokió 2020: a halasztás nem befolyásolja a következő pályázatokat
A tokiói olimpia és paralimpia jövő évre halasztásának semmilyen hatása nem lesz a következő játékok pályázataira a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) egyik vezető tisztségviselője szerint.
A svájci Nemzetközi Sporttudományi és Technológiai Akadémia (AISTS) által szervezett online szemináriumon Pierre Ducrey, az ötkarikás játékok operációs igazgatója az erre vonatkozó kérdésre úgy reagált, hogy emiatt nem aggódnak. "Úgy vélem, az embereket ma is érdekli az olimpiai pályázat" - idézte az insidethegames.biz oldal a sportvezetőt, aki azzal indokolta álláspontját, hogy a jelentkezők a rendezésben lehetőséget látnak az országuk fejlődésére, és a játékoknak van egy helyben maradó öröksége. Ducrey elismerte, hogy manapság bizonyos körülmények között nagy kihívás olimpiát rendezni, de ez nem változtat azon, hogy a sikeres játékoknak mennyi pozitív hatása lehet.
A NOB-igazgató kapott kérdést a tokiói olimpiai falura vonatkozóan is, az iránt érdeklődtek nála, hogy a koronavírus-járvány időszakában helyes-e több sportolót egy szobában elszállásolni, illetve hogy gondolkodnak-e a szobák egyágyassá alakításában. Ducrey arról számolt be, hogy a jelenlegi egyeztetések elsősorban a falu egészének biztonságossá tételét célozzák, az azon belüli működésre vonatkozóan pedig több elképzeléssel is készülnek. "Túl korai most megmondani, hogy ez vagy az lesz. Amire szükség van, az az, hogy a különböző forgatókönyvekre legyenek meg a válaszaink, amelyekkel biztosítható, hogy az olimpiai falu biztonságos hely" - hangsúlyozta.
(MTI)
A rovat további hírei: Sport
Felemás forduló az Andersenben
2025. dec. 11.
A DAB-ASP nyerni tudott, a DUE-Worm Angels viszont kikapott a jégkorongozók Andersen Ligájának legutóbbi játéknapján.
Nem jutott a legjobb négy közé a magyar válogatott
2025. dec. 11.
Az Európa-bajnoki bronzérmes magyar válogatott nem jutott elődöntőbe és hetedikként zárta a holland-német közös rendezésű női kézilabda-világbajnokságot, miután a szerdai negyeddöntőben 28-23-ra kikapott a társházigazda holland csapattól Rotterdamban.
DSTV: remek évet zártak a kajak-kenusok
2025. dec. 10.
Az egyetemen tartotta hagyományos évzáró ünnepségét a DKSE kajak-kenu szakosztálya, mely idén is rengeteg szép eredménnyel, köztük egy felnőtt világbajnoki címmel örvendeztette meg a sportág helyi szerelmeseit. Hangkép.
Csak a szettek hajráit nem bírta a DKSE
2025. dec. 10.
Három szettben kapott ki a DKSE röplabda csapata a TFSE elleni hazai bajnokin, de a kedd esti játékra mégis bátran építhetnek röplabdázóink.
Focival emlékeztek egykori társaikra
2025. dec. 09.
A férfiak mezőnyében a Hangover-Kaskantyúi SE, míg a hölgyeknél a Fortuna SE nyerte meg a Rácalmási Sportcsarnokban megrendezett XIII. Héger Ádám - VIII. Komáromi Ádám és XII. Ádám Anita Kispályás Labdarúgó Emléktornát.
DSTV: Családi Mikulásfutás
2025. dec. 09.
Első alkalommal szervezték meg a FitCity programsorozat szervezői a Családi Mikulásfutás programját, melyen sokan futottak a jó cél érdekében az Dunaújvárosi Egyetem és a Városháza tér útvonalán. Hangkép.
Újra itthon játszanak a röplabdázók
2025. dec. 09.
A TFSE elleni hazai összecsapással folytatja a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának küzdelmeit a DKSE röplabda csapata ma este hét órától.








