Továbbra is sok napsütés várható
Vasárnap akár 34 fokig is felkúszhat a hőmérő higanyszála az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint.
Továbbra is a Brit-szigetek térségében örvénylik egy ciklon, amely többfelé csapadékot okoz, mégis alapvetően enyhe vagy meleg az idő. A kontinens túlnyomó részét magasnyomás uralja, a legtöbb helyen eseménytelen, napos az időjárás. Ugyanakkor a magasnyomás területébe beékelődött egy magassági hideg légörvény Lengyelország fölötti középponttal. Ez a képződmény Csehországban, Szlovákiában és Lengyelországban többfelé keltett heves csapadékkal járó zivatarokat, például Ostravában 79 millimétert mértek. Emellett a Kelet-európai-síkságon a 60. szélességi kör mentén záporokkal, zivatarokkal kísért hidegfront tör előre. A Kárpát-medence időjárását egyre nagyobb mértékben alakítja egy magassági gerinc.
Várható időjárás az ország területén vasárnap estig
Éjszaka a legtöbb helyen kiderül az ég, de északkeleten továbbra is előfordulhat néhány záporos, zivataros góc. Vasárnap is sok napsütés várható, emellett nappali gomolyfelhő-képződésre is számítani lehet. Leginkább a hegyek környezetében, helyi jelleggel fordulhat elő záporeső, zivatar. A déli, délnyugati szél éjszakára mérséklődik. A zivatarok környezetében ugyanakkor átmenetileg viharos széllökések is lesznek.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 15 és 21 fok között alakul.
A legmagasabb nappali hőmérséklet vasárnap 29 és 34 fok között valószínű.
(MTI)
A rovat további hírei: Közélet
Karácsonyi ünnepség az idősek otthonában
2025. dec. 18.
Dunaújvárosban az ünnepi időszakban sem feledkeznek meg a szépkorú embertársainkról. Az ESZI-ben folytatták a kedves hagyományt; a Móricz Zsigmond Általános Iskola diákjainak közreműködésével meghitt műsort láthattak az ellátottak.
A szeretet ünnepe mindenkihez szól
2025. dec. 18.
Folytatta kedves hagyományát a Jószolgálati Otthon Közalapítvány – karácsonyi mulatságot szerveztek a Liget közben. Zenével, mesemondással tarkított előadással örvendeztették meg a gondozottakat.
Jól sikerült az élelmiszergyűjtés – és már biztos, folytatják
2025. dec. 17.
Korábban már beszámoltunk a Boldog Délután csapatának kezdeményezéséről – tartós élelmiszereket gyűjtöttek a rászorulóknak a város nagyon sok pontján. A felajánlások első nagyobb gyűjtése megtörtént, a rászorulók számíthatnak a városlakók segítségére.
Múltidéző gyűjtemény – 27 óvodánk volt
2025. dec. 16.
Már szépkorú, de továbbra is lelkes óvodai dolgozók alakítottak ki különleges gyűjteményt az Irodaház II. emeletén az önkormányzat közbenjárásával. Emléket állítottak annak az időszaknak, amikor még 27 óvoda működött Dunaújvárosban.
Jó hangulatú évzárót tartott az EPI egyesület
2025. dec. 16.
Az ünnepek közeledtével a Dunaújvárosban működő közösségek és intézmények sorban megtartják a hagyományos évzáró rendezvényeiket. A Generációk Házában karácsonyozott a Dunaújvárosi Epilepsziások EPI Egyesülete tagsága.
Körzeti gyertyagyújtás és Mikuláslátogatás
2025. dec. 16.
Hétvégén nem csak a Városháza téren szerveztek adventi programokat. Pappné Grabant Ilona önkormányzati képviselő és Horváth Tamás, a Dunaújváros Mesél blog szerkesztője körzeti kavalkádra hívta a 8-as körzet lakóit – minden gyerkőc ajándékot kapott, és még a Mikulással is találkozhattak.
DSTV: életmentő óvónők
2025. dec. 16.
A beszámoló már nagyot futott hasábjainkon, most a DSTV összegzése is felidézi, hogy a közelmúltban két olyan eset is történt Dunaújvárosban, amikor kizárólag az óvónők lélekjelenlétének és felkészültségének hála nem történt komoly baj. Köszönet járt érte! Hangkép.









