Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. jan. 24. Timót
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnapi előrejelzése

Mozaik
időjárás
hidegfront
zivatar

facebook megosztás

Horváth-Nemes … - 2020. júl. 12., 08:47

A hidegfront országunkba is megérkezett, a legalacsonyabb nappali hőmérséklet 20 és 26 fok között alakul, írja az MTI.

Időjárási helyzet Európában:

A Balti-tenger fölött ciklon örvénylik, amelynek hatására arrafelé, valamint a hozzá tartozó frontok mentén - a balti államoktól Lengyelországon és Ausztrián át egészen Dél-Franciaországig - erősen felhős az ég, és többfelé esik az eső, záporeső, helyenként zivatarok is kialakulnak. A front mögött több fokkal hűvösebb levegő érkezik, emiatt kontinensünk északnyugati területein jelentősen gyengült a nappali felmelegedés, többfelé 20 fok alatt marad a csúcshőmérséklet. Ugyanakkor a front előtt még anticiklonális hatások érvényesülnek, délen és keleten túlnyomóan napos az idő, a délutáni órákra sokfelé 30, 35 fok közé melegszik fel a levegő, sőt Spanyolország déli tájain 36, 39 fokot is mérnek. Szombaton a Kárpát-medencét is eléri a hidegfront, vonulását többfelé kíséri eső, zápor, zivatar, viharos szél, és vasárnapra mintegy 10 fokkal gyengül a nappali felmelegedés.

Várható időjárás az ország területén vasárnap estig:

Északnyugat felől tovább növekszik a felhőzet, és egyre többfelé várható eső, zápor, helyenként zivatar, de keleten, délkeleten estig napos idő lesz.  Éjszaka délkeleten is megnövekszik a felhőzet, többfelé várható eső, zápor, főként a Dunától keletre zivatar is kialakulhat, majd az éjszaka második felétől nyugat felől felszakadozik a felhőzet, fokozatosan megszűnik a csapadék. Vasárnap keleten is csökken a felhőzet, eleinte a Tiszántúlon még eshet, majd ott is eláll az eső. Napközben gomolyfelhős, napos idő lesz többórás napsütéssel, a középső országrészben néhol zápor előfordulhat, másutt csapadék nem lesz. Az északnyugati, északi szél többfelé megerősödik. Zivatarok környezetében is lehetnek viharos széllökések.

A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 10 és 16 fok között valószínű.

A legmagasabb nappali hőmérséklet vasárnap 20 és 26 fok között alakul.

Forrás: mti.hu

Fotó: ilusztráció

A rovat további hírei: Mozaik

Hogyan védheted meg az online életed: adatvédelem és számítógépes biztonság

2026. jan. 23.

Az internet világa kétségkívül tele van lehetőségekkel, de sajnos veszélyeket is rejthet. Gyakran hajlamosak vagyunk alábecsülni, mennyire fontos a számítógépünk és az adataink biztonsága, amíg nem történik valami váratlan esemény. (X)

A láncfűrész lánc részei: te tisztában vagy ezekkel?

2026. jan. 22.

A láncfűrész lánc a vágás lelke, mégis sokan csak akkor foglalkoznak vele, amikor már nem működik megfelelően. Pedig a hatékony és biztonságos munkavégzés alapja a lánc felépítésének ismerete. (X)

Szabadkori a Szalkin – amikor a tél újra olyan, mint régen

2026. jan. 21.

A tél idén nemcsak a havat hozta magával, hanem egy rég nem tapasztalt élményt is: a tartós mínuszoknak köszönhetően a Szalki-sziget szabadstrand felőli oldalán olyan vastagra fagyott a jég, ami alkalmas a korcsolyázásra is. 
 

Kell-e szünetet tartani a melatonin szedésében?

2026. jan. 21.

Az alvás elengedhetetlen része az életünknek, amely nagyban befolyásolja a napi teljesítményünket és általános közérzetünket. Sokan különböző módszereket keresnek alvásuk javítására, és ezek közé tartozik a melatonin étrend-kiegészítőként való használata. (X)

A kannabisz megítélésétől a CBD megismeréséig

2026. jan. 20.

A kannabiszról sokaknak elsősorban a bódulattal és a tudatmódosítással kapcsolatos asszociációk jutnak eszébe. A növény azonban ennél összetettebb, mivel számos különböző természetes vegyületet tartalmaz. (X)

Távoli tájakra csalogat a népfőiskola

2026. jan. 20.

A népszerű sorozatok, például a japán séta, a családfakutató sorozat vagy éppen a Szenior Akadémia mellett új ismeretterjesztő előadásokkal csalogatja az érdeklődőket a Dunamenti Regionális Népfőiskola a hónap második felében. Lássuk a kínálatot!
 

Itt a durva mínuszok hete – a végén lehet icipici enyhülés, csapadékkal

2026. jan. 19.

Kemény hétre készülhetünk meteorológiai szempontból a DO időjárási szakértőjének friss előrejelzése szerint. Röpködnek a mínuszok, különösen az éjszakák és hajnalok lesznek kopogósak. A hét végére jöhet hó, de aki tarhonyapirítást tervez, halassza!

  • További hírek

Friss hírek

  1. Ütközés a 6-os főúton – forgalmi akadállyal

  2. Az újonchoz látogat a DKKA

  3. Eltűnt Dudás Dávid Ármin – jelezze, ha tud róla!

  4. Kiss Attila és Pásztor Bertalan vehette át a város Pro Cultura Intercisae díját

  5. DSTV: nagy csaták az asztaloknál

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: nagy csaták az asztaloknál

DSTV: nagy csaták az asztaloknál

Embedded thumbnail for DSTV: újra üzemel a Zenélő Cukrászda

DSTV: újra üzemel a Zenélő Cukrászda

Embedded thumbnail for Megválasztották a választási bizottságot, majd esküt is tettek a testület tagjai

Megválasztották a választási bizottságot, majd esküt is tettek a testület tagjai

Top hírek

  1. Tragikus becsapódás, végzetes ütközés

  2. Ütközés a 6-os főúton – forgalmi akadállyal

  3. Szabadkori a Szalkin – amikor a tél újra olyan, mint régen

  4. A közösség diadala lett az újtelepi véradás

  5. Megválasztották a választási bizottságot, majd esküt is tettek a testület tagjai

Galéria

Kenguru Kupa (2026)

Jégpályák Éjszakája (2026)

Esküvő kiállítás (2026)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 3. szám - 2026.01.23.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő