Dunaújváros Hetilap

Elektromos- és fémhulladék-gyűjtés: rajta, Római! (webgalériával)

2020. július 20. (hétfő) 9:24 - doszerk

Először szervezett a Római városrészben fém- és elektromoshulladék-gyűjtést a "Rajta, Újváros!" Egyesület és a Városvédők Újtelepért Egyesület: a kezdeményezés nagy sikert aratott szombaton – konténerek teltek meg fölösleges holmikkal!

Az összefogás diadala volt az akció, amely során négy helyszínen várták a fölöslegessé vált, árammal működő háztartási eszközöket, amelyeket konténerekbe helyeztek, és folyamatosan el is szállítottak a helyszínről.

Megtelt gyűjtők

Az akció szervezői már reggel nyolc órától várták az elektromos hulladékokat a kihelyezett konténerekbe a Római városrész több pontján: tíz óra tájban a Domanovszky téri állomáson már megtelt a gyűjtő, így itt már elszállításra volt szükség – ám természetesen hamarosan ismét üres tároló várta a nem használt, árammal működő eszközöket. A forgalmat mindeközben a Dupent Polgárőr Egyesület munkatársai irányították.
A Fáy András utcában két konténer is várta a hűtőket, mosógépeket, tévéket és egyéb berendezéseket: a 6-os számú ház melletti területen, a parkolóban itt is szorgalmasan pakolták a kidobásra ítélt tárgyakat a Városvédők Újtelepért Egyesület és a "Rajta, Újváros!" Egyesület tagjai, valamint az önkéntesek. Itt is percről percre érkeztek az újabb "hozzájárulások", így szorgosan telt ez a tároló is. 

Megbirkóztak a feladattal

Motyovszki Mátyás, a Rajta Újváros! Egyesület önkormányzati képviselője nem hazudtolta meg birkózó múltját: láthatóan könnyedén pakolta a konténerbe az újabb és újabb berendezési tárgyakat- az igazsághoz hozzátartozik, hogy a nehezebb eszközök emelésében Tóth Kálmán képviselőtársa is segítségére volt. 
Az egyebek mellett Újtelepet is magában foglaló választókörzet képviselője az eseményen elmondta: abban a városrészben nem új keletű ez a kezdeményezés, hiszen több alkalommal is szerveztek hasonló gyűjtést, azonban a Római városrészben ebben a formában először volt alkalmuk megszabadulni a lakóknak az árammal működő, ezért veszélyes hulladéknak minősülő, fölöslegessé vált tárgyaktól. Nem csoda tehát, hogy nagy forgalmat bonyolítottak le ebben a városnegyedben. 

Nagy segítség, nagy köszönet!

Bár a Batsányi utca költői túlzással nevezhető a Római városrész részének, ez a szakasz sem maradt ki a lehetőségből, hogy az itt élők megszabaduljanak elektromos terheiktől: a 43-as számú ház előtti füves területen várták a hulladékot egy konténerbe. Kihasználatlanságra itt sem panaszkodhattak az önkéntesek: tíz óra felé már szorgosan töltötték az üres helyeket a tárolóban. 
Ráadásul nem csak civil autók kapcsolódtak be a gyűjtésbe – a lakók jelzései nyomán Orosz Csaba és társai egy- egy idős ember segítségére siettek, és a lakásokból saját maguk hozták el a gyűjtőpontokra a hulladékot.
Tóth Kálmán érdeklődésünkre kiemelte: mivel láthatóan nagy igény mutatkozik az ilyen hulladékgyűjtésre, a folytatásban is számos helyszínen megjelennek majd az erre szolgáló konténerek. Az őszi hónapok folyamán a Béke városrészben, a Belvárosban és a Barátság városrészben is szerveznek majd hasonló gyűjtést – így gyakorlatilag az egész városban elérhető lesz a lehetőség, hogy a lakók megszabaduljanak az elektromos hulladéktól, amely a pincében, vagy a lakásban foglalja a helyet.  
Figyelem, fontos szolgálati közleményt osztott meg stábunkkal Nyári Ica, a Városvédők Újtelepért Egyesület alelnöke – akinek nem sikerült a gyűjtés során leadni az elektromos vagy fémhulladékot, hétköznap bármikor megteheti a program háttérmunkálataiban évek óta főszerepet vállaló E-Elektra Zrt. telephelyén a Papírgyári út 42.szám alatt!

A Római városrészi akció átütő sikert aratott – köszönet érte minden közreműködőnek!

Cs. L.
(Fotó: Végh Zoltán)

Gyűjtőakció a Rómain: mindent bele!

Gyűjtőakció a Rómain: mindent bele! - fotó:
Gyűjtőakció a Rómain: mindent bele! - fotó:
Gyűjtőakció a Rómain: mindent bele! - fotó:
Gyűjtőakció a Rómain: mindent bele! - fotó:
Gyűjtőakció a Rómain: mindent bele! - fotó:
Gyűjtőakció a Rómain: mindent bele! - fotó:
Gyűjtőakció a Rómain: mindent bele! - fotó:
Gyűjtőakció a Rómain: mindent bele! - fotó:

A rovat további hírei: Közélet

Kamara: egy hetet csúszik a tanácsadás

Kamara: egy hetet csúszik a tanácsadás

2020. augusztus 05. (szerda)

Megváltozik a szokásos adó- és számviteli tanácsadás a Dunaújvárosi Kereskedelmi és Iparkamarában: augusztus 6. helyett 13-án, azaz jövő csütörtökön érdeklődhetnek az aktuális adóügyekről a vállalkozók.

Közgyűlés: összesen 18 napirendi pontról szavaztak

Közgyűlés: összesen 18 napirendi pontról szavaztak

2020. augusztus 04. (kedd)

Összesen tizenhat pontról szavazott nyilvánosan és kettőről zártkörűen Dunaújváros közgyűlése a ma délelőtti rendkívüli ülésen. A sporttámogatások mellett a színház alapító okiratának módosítása, illetve a múzeum felújításai is napirenden volt.

A Hétszínvirág és a Zengő- Bongó Bölcsődék újulhatnak meg

A Hétszínvirág és a Zengő- Bongó Bölcsődék újulhatnak meg

2020. augusztus 04. (kedd)

Összesen negyvennyolc új bölcsődei férőhely és tíz új munkahely létrehozását jelentette be Szabó Zsolt. Dunaújváros gazdasági alpolgármestere sajtótájékoztatón számolt be a közeljövőben várható beruházásról, amely során két bölcsőde, a Barátság városrészben található Hétszínvirág és a technikumi Zengő- Bongó intézmény fejlesztése megy majd végbe. 

A lakókért, de nem a sport ellen

A lakókért, de nem a sport ellen

2020. augusztus 04. (kedd)

Folyamatosan követi a lakók észrevételeit, jelzéseit Barta Endre: Dunaújváros humán ügyekért felelős alpolgármestere ezúttal választókörzetében hallgatta meg egy tömbház lakóit az általuk jelzett probléma kapcsán, és nyomatékosította: mindenképpen lépéseket tesznek azért, hogy mindenki számára megnyugtató megoldás szülessen.

Rendkívüli közgyűlést tartanak

Rendkívüli közgyűlést tartanak

2020. augusztus 03. (hétfő)

Összesen tizennyolc napirendi pont szerepel a keddi, rendkívüli közgyűlés programjában: ebből tizenhat esetében nyilvános, kettő pontnál pedig zártkörű szavazáson döntenek majd az önkormányzati képviselők.

Kamara: gyakorlati oktatók jelentkezését várják

Kamara: gyakorlati oktatók jelentkezését várják

2020. augusztus 03. (hétfő)

Ismét gyakorlati oktatói képzést és vizsgáztatást szervez a Dunaújvárosi Kereskedelmi és Iparkamara. A meghatározott keretszámmal, támogatott formában futó kurzusra a hónap derekáig lehet jelentkezni – a képzés augusztus végén kezdődik.

Városunkban is elmarad a tűzijáték!

Városunkban is elmarad a tűzijáték!

2020. augusztus 03. (hétfő)

Augusztus 20-án sem tarthatók meg a nagyobb ünnepségek a kormánydöntés nyomán, ahogy országszerte, városunkban is elmarad az ünnepség, tűzijáték sem lesz, adta hírül a város hivatalos oldala.