Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 24. Gábor, Karina
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Időjárás: egy kis felfrissülés után újra igazi nyár

Mozaik
időjárás
előrejelzés
köpönyeg.hu

facebook megosztás

Öcaline - 2020. júl. 06., 12:02

Masszív enyhülés és némi csapadék is várható ma estétől, de a hét végére ismét strandidőt ígér a DO meteorológiai szakértője. Friss porgnózis a hajtás után!

"Jön egy kis felfrissülés!" – ezzel az örömhírrel találta be hétindító előrejelzése elején az enyhülésben reménykedőket Krausz Mikes Miklós, a Köpönyeg.hu tematikus időjárási portál szakértő szerkesztője. Amint azt most is láthatjuk, néha gomolyfelhők akadályozzák a napsütést, de estig jellemzően derült időre számíthatunk. Csapadék még nem lesz, de aztán északnyugat felől már kialakulhat zápor, zivatar. Fokozatosan megélénkül, estétől viharossá fokozódik az északnyugati szél – de nap közben 29 és 33 fok közötti kánikulával számolhatunk.
A folytatás már változást hoz, a friss modellek szerint kedden reggel még eleinte erősen felhős, vagy borult lesz az ég, és sokfelé várható eső, zápor. Később a délelőtti óráktól északnyugat felől fokozatosan csökken a felhőzet, de egészen délutánig erős, több helyen viharos lesz a szél. Később ugyan gyengül a légmozgás, de a szél hűvös időt hoz térségünkbe: nap közben is csak 17-24 fok közé gyengül a nappali felmelegedés – vagyis jócskán felfrissül a levegő.
Nem tart sokáig a hűvösebb periódus, már szerdán, aztán csütörtökön is ragyogóan napos, kellemes nyári napok várhatók. A reggelek frissek lesznek, délutánonként 24-30 fok közötti értékeket mérhetünk. A hét utolsó napjaira pedig visszatér a kánikula: péntektől sok napsütésre, ismét igazi strandidőre van kilátás. Frissítő zápor, zivatar csak elvétve fordul elő – és országszerte 30-32 fok körüli hőség várható.

Igazi strandidő lesz – irány a vízpart mindenkinek!

(Fotó: Így látjuk MI! – Juhász Judit képe)

A rovat további hírei: Mozaik

Ragyogj kékben – és szavazz az útvonalra!

2026. már. 23.

GPS Art akciót kezdett, puzzle alakú városfutás-pálya megtervezését várta a pályázóktól az autizmus világnapjára rendezendő programsorozat szervező csapata. A terveket ma publikálták, közösségi akció keretében várják a voksokat!

Biztonságos parkolási lehetőségek a budapesti reptér környékén

2026. már. 23.

A repülőtéri parkolás megtervezése mindig kihívást jelent az utazóknak, különösen Budapesten, ahol a Liszt Ferenc repülőtér forgalma állandóan növekvő tendenciát mutat. (X)

Változékony start, a hét közepén durva lehűléssel

2026. már. 23.

Tavaszias idővel kezdődik a hét, de a periódus második fele komoly változást hoz a DO időjárási szakértőjének friss prognózisa szerint: a hét második felében erős lehűlésre számíthatunk, ráadásul rengeteg csapadék is jöhet!

Mi okozhat sarokfájdalmat és hogyan kezelhetjük?

2026. már. 23.

A sarokfájdalom mögött gyakran olyan tényezők állhatnak, amik talán elsőre nem is jutnak eszünkbe: korábbi sportsérülések, az idegrendszer fokozott igénybevétele, vagy akár a láb izmainak diszharmóniája. (X)

A kollagén fontossága a kutyák számára: hogyan segíthetünk négylábú barátainknak?

2026. már. 22.

Ahogy kedvenceink öregednek, gyakran észrevesszük a viselkedésükben és mozgásukban bekövetkező apró változásokat. Talán ön is tapasztalta már, hogy kutyája nehézkesebben kel fel, és élénkebben figyeli a lépcsőket, mint korábban. (X)

A krónikus betegségek és az egészségbiztosítás

2026. már. 21.

Vannak olyan krónikus betegségek, mint a cukorbetegség, a szív- és érrendszeri problémák vagy éppen a daganatos megbetegedések, amelyek hosszú távú kezelést, illetve folyamatos orvosi felügyeletet igényelnek. (X)

Babaaltatás a nagy melegben – tippek a nyugodt alváshoz kánikula idején

2026. már. 21.

A nyári hőség a babák elalvását is megnehezíti. A magas hőmérséklet miatt a kicsik gyakrabban felébredhetnek, nyugtalanabbul alhatnak és éjszaka is megszomjazhatnak. Ez természetesen a szülők számára is megterhelő lehet, hiszen az alvás megszakítása mindenki számára kimerítő. (X)

  • További hírek

Friss hírek

  1. Ragyogj kékben – és szavazz az útvonalra!

  2. Dunaújvárosi éremeső a medencében

  3. Wesley-tárlat a Cornerben, muzsikás megnyitóval

  4. Biztonságos parkolási lehetőségek a budapesti reptér környékén

  5. Volt minek örülni a hétvégén is

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: nehéz, de törekedni kell a békés együttélésre

DSTV: nehéz, de törekedni kell a békés együttélésre

Embedded thumbnail for DSTV: Leenane szépe a Bartókban

DSTV: Leenane szépe a Bartókban

Embedded thumbnail for ICA-D: tömeg és siker a divatbemutatón

ICA-D: tömeg és siker a divatbemutatón

Top hírek

  1. Dunaújvárosi Estek Dr. Szász Máté neurobiológussal

  2. Egy gól döntött, de izgalmakban sem volt hiány

  3. "Nagyon erős, baráti, összetartó közösség"

  4. ICA-D: tömeg és siker a divatbemutatón

  5. Átgázolt vízilabdázóinkon az Olimpiakosz

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 11. szám - 2026.03.20.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő