Járványbúcsúztató koncert vasárnap
Az elmúlt időszakban többször arattak sikert, a járványhelyzet után visszatérnek: folytatódik a Pannon Filharmonikusok szabadtéri kamarakoncertjeinek sorozata Dunaújvárosban – a nagytemplom előtti téren járványbúcsúztató hangverseny lesz vasárnap délelőtt.
Szép sikerek után szép gesztus: a veszélyhelyzet elmúltával „járványbúcsúztatásra” várják a nagytemplom előtti térre a közönséget a pécsi Pannon Filharmonikusok muzsikusai – az elmúlt időszak emlékezetes koncertjei után hamarosan nagy visszatérésre készülhetnek a komolyzene szerelmesei, adta hírül a korábbi koncerteket és a közelgő eseményt szervező Dunaújvárosi Római Katolikus Plébánia.
A lényeg: a koronavírus veszélyhelyzet enyhültével visszatér a pécsi együttes kamarakoncertjeinek sorozata, július 5-én, vasárnap délelőtt ismét várják a komolyzene kedvelőit – a 9.30-kor kezdődő hangverseny helyszíne a több városrész által határolt Krisztus király főtemplom előtti tér lesz.
A koncerten a filharmonikusok fúvós kamaratriója – Hozbor Éva (fagott), Sóvári Zsuzsanna (fuvola) és Codeluppi-Szabó Gabriella (fuvola) – ad válogatást a zenetörténet gyöngyszemeiből. A vendégek az előzetesen kiadott program szerint részleteket hallhatnak Francois Devienne Koncert trió és Joseph Haydn Londoni trió című műveiből – remélhetőleg kellemesen nyárias délelőtti napsütésben.
Két fontos technikai információ a végére: rossz idő esetén a zenészek a nagytemplomban tartják meg koncertjüket; a mosdó igénybevétel lehetőségét a plébánia az Aranyvölgyi úti parkolók felől nyíló altemplomban biztosítja.
A részvétel ingyenes – mindenkit szeretettel várnak!
(Fotó: PFZ)
A rovat további hírei: Kultúra
Panoráma: díjátadó és kiállítás a könyvtárban
2025. dec. 11.
Első fotópályázatának díjátadóját, valamint a beérkezett művekből válogatott tárlat megnyitóját rendezi a Panoráma Fotó Egyesület. A megnyitó pénteken 17 órakor kezdődik a József Attila Könyvtárban – mindenkit szeretettel várnak! Flyer.
ICA-D: Martinkó Márk "Felülírt protokoll"-ja
2025. dec. 10.
Martinkó Márk önálló kiállításával folytatódik a Kortárs Művészeti Intézet (ICA-D) bemutatóinak sora: a Felülírt protokoll című tárlat az alkotó művészetének eddigi legteljesebb és legkomplexebb bemutatása lesz – péntektől!
DSTV: KineDok évzáró – a boldogságról
2025. dec. 08.
Különleges alkotással folytatódott a KineDok sorozata, derül ki a DSTV összegzéséből. A Szabad Szemmel évzáró programjában többszörös fesztiválgyőztes alkotás, A boldogság ügynöke című film futott, amely arra is keresi a választ, hogy vajon mérhető-e a boldogság. Hangkép.
DSTV: az orgona varázsa
2025. dec. 05.
Az év utolsó időszakában különös csengése van az orgonának, derül ki a DSTV összegzéséből. Hangzása az ünnep legszebb pillanatait koronázza meg – mint az evangélikus templomban koncertezett Lengyel Zoltán bemutatóján, aki a muzsikájával elvarázsolta a látogatókat. Hangkép.
DSTV: élmények Latin-Amerikából
2025. dec. 03.
Távoli régió világát idézte fel az Intercisa Múzeum programja, derül ki a DSTV összegzéséből. Dr. Pólyi Csaba nyugalmazott nagykövet osztotta meg élményeit és tapasztalatait Latin-Amerikáról a magyar diplomácia szemszögéből a közelmúltban. Hangkép.
DSTV: zenei sorozatot szervezett az ICA-D
2025. dec. 01.
A kortárs zenének szentelt sorozatot a mögöttünk hagyott hónapban a Kortárs Művészeti Intézet (ICA-D), derül ki a DSTV összegzéséből. A program egyik elemeként Nagy Ákos zeneszerző beszélgetéssel körített lemezbemutatójának adott otthont az intézmény. Hangkép.
Játék műfaji határok nélkül a könyvtárban
2025. nov. 30.
Jazz a könyvtárban címmel folytatódik a József Attila Könyvtár társművészeti sorozata, a koncertre kedden várják a műfaj szerelmeseit nagy szeretettel és két kiváló muzsikussal.









