Kétszer szakadt le az ég városunkban - extra képtár máris itt!

2020. július 2. (csütörtök) 19:23 - Öcaline

Nem, a nyitó képen nem egy esőerdőt mutatok - a délutáni (első) felhőszakadást örökítettem meg a Liget közben. Két tomboló vihar, a második jéggel jött. Nagy lépést tettünk a közösségi tartalomszolgáltatás felé, összeállításunkat jobbnál jobb böngészői képekkel színesítjük. Köszönet mindenkinek, aki segített!

Kegyetlen felhőszakadás volt, drága böngészők és aranyos mindenki, az egyik face-csoportban már jeleztem, a Béke téren delfinek játszódtak a Busz-öböl vizében, de viccet félre: kétszer szakadt le az ég városunk területén ma délután, az első volt a durvább, de a másodikkal jég is jött több böngészői jelzés szerint. Spigott szakíróval azon tanakodtunk, hogy a címszavas összegzéshez milyen fotót tegyünk a nyitókép mellé meg után, amikor elkezdtek özönleni a felvételek is a közösségi felületeken, úgyhogy a kérdés megoldódott, mi meg együtt tettünk nagy lépést régi álmom, a közösségi tartalomszolgáltatás felé -  mielőtt a képekre térnék, hadd jöjjön egy nagy KÖSZÖNET mindenkinek, aki (becsszó) első szóra segített!

És most jöjjön az extra képtár, nem is kezdhetünk mással, mint Bense Balázs remek sorozatával, amiből az is kiderül, hogy a Vasmű út csatornahálózatát is betérdeltette a felhőszakadás - íme!

Remek, már-már artisztikus erejű fotóval lépett a porondra Hőhn Csaba, a Dózsa Mozicentrum kontúrja is beragyog, de jól látszik, hogy az eső elég kíméletlen mennyiséget produkált. Azt persze elfelejtettem megkérdezni, hogy a kép előterében jeget látunk-e, így csak remélni merem, hogy nem. (UPDATE - a kép szerzőjének megjegyzése: "jég volt az, biza :("

Végül, de egyáltalán nem utolsósorban jöjjön Lábodi Krisztián pazar felvétele - többen jelentkeztek szivárványos képpel, nekem ez jött be legjobban, nagy köszönet még egyszer érte. Kegyetlen vihar volt, de túl vagyunk rajta, majd ha megjön a katasztrófavédelem összegzése a károkról, akkor frissítem az állományt - addig is szép estét mindenkinek!

UPDATE - Spigott közben élesítette azt a vidit, amin az Erkel kerti jégverést örökítette meg, 14 zajos és tanulságos másodperc, nézzétek!

A rovat további hírei: Sziréna

Bűncselekmény és baleset: árokban landolt a lopott busz! (webgalériával!)

Bűncselekmény és baleset: árokban landolt a lopott busz! (webgalériával!)

2020. augusztus 04. (kedd)

Nem mindennapi eset történt térségünkben: ismeretlen tettes előbb elkötötte a kulcsi csuklós buszt ma hajnalban, majd a Rácalmást Kulccsal összekötő úton az árokba hajtott vele. A lopás tényét a Volánbusz Zrt., a balesetét a rendőrség erősítette meg. Veszélyes vidék, mindig mondom. Frissítés: a rendőrök kora délután elcsípték a lopással és a baleset okozásával gyanúsítható férfit!

Baleset a Dózsa György úton – egy személy sérült

Baleset a Dózsa György úton – egy személy sérült

2020. augusztus 04. (kedd)

Személyi sérüléssel járó balesethez kértek rendőri segítséget a Dózsa György úton hétfőn délelőtt. Forgalmi okból történt fékezés vezetett az ütközéshez, értesült a DO.

Ókori kincseket foglaltak le a spanyol hatóságok egy feltételezett fosztogatónál

Ókori kincseket foglaltak le a spanyol hatóságok egy feltételezett fosztogatónál

2020. augusztus 04. (kedd)

Nagyszámú ókori kincset, köztük egy valószínűleg az i. e. 1200-ból való föníciai arany ékszert foglaltak le a spanyol hatóságok egy feltételezett fosztogatónál, aki fémdetektorral bukkant a leletekre.

Fiatal lányok futtatóit fogták el a rendőrök Budapesten

Fiatal lányok futtatóit fogták el a rendőrök Budapesten

2020. augusztus 03. (hétfő)

Gyermekprostitúció kihasználása és más bűncselekmények miatt öt embert vettek őrizetbe a rendőrök Budapest belvárosában - közölte a rendőrség vasárnap a honlapján.

Szirénapróbák augusztus 3-án

Szirénapróbák augusztus 3-án

2020. augusztus 02. (vasárnap)

Paks harminc kilométeres körzetében, valamint Ercsiben, Ráckeresztúron és Dunaújvárosban lesz hallható szirénapróba augusztus 3-án, hétfőn.

Tizenkét ember letartóztatását indítványozza az ügyészség az érdi tömegverekedés ügyében

Tizenkét ember letartóztatását indítványozza az ügyészség az érdi tömegverekedés ügyében

2020. augusztus 02. (vasárnap)

A Pest Megyei Főügyészség indítványozta tizenkét ember letartóztatását, akik egy érdi benzinkúton verekedtek, amelynek során egy ember meghalt.

Égett az uszoda szaunája - de lesz Strandok Éjszakája! (FRISSÍTVE! WEBGALÉRIÁVAL!)

Égett az uszoda szaunája - de lesz Strandok Éjszakája! (FRISSÍTVE! WEBGALÉRIÁVAL!)

2020. augusztus 01. (szombat)

Ötvennégy embernek kellett elhagynia a Fabó Éva Sportuszodát a szaunában keletkezett tűz miatt kora reggel! A helyszínre vezényel tűzoltók megfékezték a lángokat. Fontos: már eldőlt, az élményfürdő szabadtéri területén megrendezik a Strandok Éjszakája programját! (FRISSÍTVE!)