Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 11. Szilárd
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Még várják a bejelentéseket

Közélet
defibrillátor
térkép
DLSZ
életmentő készülék

facebook megosztás

spigott - 2020. júl. 30., 15:53

Augusztus 5-éig jelezhetik az életmentő készülékkel rendelkező cégek, s különböző szervezetek, hogy fel szeretnének-e kerülni a városi defibrillátor térképre.

Mint arról beszámoltunk már, a közelmúltban úgy határozott a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség, a Magyar Vöröskereszt Dunaújvárosi Területi Szervezete, illetve a Magyar Mentőszolgálat Alapítvány, hogy frissítik a 2017-ben közzétett városi defibrillátor térképet. A május 28-án megrendezett sajtótájékoztatón elhangzott, tizenhét helyen összesen huszonegy életmentő készüléket tudnak elhelyezni azon az információs térképen, melyet a Dózsa György úti posta előtt helyeznek majd el a kezdeményezés szervezői. Mint azt Petrás Gábor koordinátortól megtudtuk, a vizuális térkép acélszerkezete már elkészült, s ezt hamarosan el is helyezik a posta előtti területen.

Mivel így már a térkép elkészítése is véghajrájához érkezik, ezért arra kérik a különböző szervezeteket, cégeket, hogy aki esetleg rendelkezik még életmentő készülékkel, de nem szerepel a listán, az jelezze az akció szervezőinek, hogy felkerülhessen rá. A bejelentéseket augusztus 5-éig a dunaujvaros@voroskereszt.hu és dmjv.dlsz@gmail.com e-mail címen, illetve a +36-70-933-8511 és a +36-70-616-59-41 telefonszámon lehet megtenni. A jelzések nyomán természetesen kiegészítik az életmentő készülékek hivatalos listáját, s a megújuló térkép megtalálható lesz Dunaújváros hivatalos weboldalának főoldalán (dunaujvaros.hu) és a város több forgalmasabb pontján is.

A rovat további hírei: Közélet

Ismét megnyitotta kapuit az arborétum

2026. már. 11.

Beköszöntött a tavasz, és ez Dunaújvárosban nem csak a rügyek kibontakozását jelenti. A Baracsi úti Arborétum, városunk zöld ékszerdoboza újra kitárta kapuit a látogatók előtt – már a terület tollas, szőrös lakói is várják a vendégeket.

DSTV: korlát és más fejlesztések

2026. már. 11.

A beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összegzése arról, hogy körzetben élők számára fontos fejlesztésről adott hírt Motyovszki Mátyás, a 3-as választókerület önkormányzati képviselője. A Római körúton két korlátot is építenek a lépcsők mellé a biztonságosabb közlekedést célzva. Hangkép.

Nőnapi virágözön az egyesület ünnepén

2026. már. 10.

A nemzetközi nőnap alkalmából városunkban is számos közösségben köszöntötték a hölgyeket – a Civil Házban a Dunaújvárosi Epilepsziások Együtt Egymásért Egyesületének tagjai gyűltek össze, hogy ismét kellemesen töltsék el délutánjukat. A múlt pénteki eseményen minden hölgytagnak jutott virágból – Szabó Zsolt alpolgármester és Motyovszki Mátyás körzeti képviselő jóvoltából.

DSTV: önkéntesek a "Jószoliban"

2026. már. 10.

A Jószolgálati Otthon Közalapítvány bázisai megfelelő szakemberi háttérrel működnek. Ám a közösségben nagyon szívesen fogadják az önkéntesek jelentkezését, sőt, szükség is van a segítő kezekre. Várják a közreműködőket, segítőket! Hangkép.

Az endometriózis hónapja – amikor a figyelem az érintett nőkre irányul

2026. már. 08.

A március világszerte az endometriózis hónapja, amelynek célja, hogy felhívja a figyelmet erre a krónikus nőgyógyászati betegségre. Városunk is kiemelt figyelemmel készül az időszakra!

"A nők tisztelete nem egynapos gesztus, hanem mindennapi felelősség kell legyen"

2026. már. 08.

A nőnap alkalmából Pintér Tamás polgármester ünnepi köszöntőjével kívánunk gyönyörű mosolygós napot minden kedves hölgy olvasónknak! Lányok, asszonyok, nénik, boldog nőnapot!

Választás 2026: a döntések tétje és a jelöltek listája

2026. már. 07.

Folytatódik az április 12-én esedékes országgyűlési választás kapcsán kezdett sorozatunk, az alábbiakban a Magyar Helsinki Bizottság hivatalos oldalán közzétett tudnivalókból nyújtunk át egy csokorra valót. Bónusz: itt a jelöltek aktuális listája és szavazólapi sorrendje! Folytatása következik!

  • További hírek

Friss hírek

  1. Parádés eredmények a szőnyegen

  2. DSTV: nemzetközi verseny a jégcsarnokban

  3. Ismét megnyitotta kapuit az arborétum

  4. Kimásznának a hullámvölgyből

  5. DSTV: korlát és más fejlesztések

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: nemzetközi verseny a jégcsarnokban

DSTV: nemzetközi verseny a jégcsarnokban

Embedded thumbnail for DSTV: korlát és más fejlesztések

DSTV: korlát és más fejlesztések

Embedded thumbnail for Kortárs divatbemutatóval csalogat az ICA-D

Kortárs divatbemutatóval csalogat az ICA-D

Top hírek

  1. Napos nyitány, szeles végjáték – de már igazi tavasz!

  2. Autószerelő műhely égett le Perkátán

  3. Választás 2026: a döntések tétje és a jelöltek listája

  4. Kortárs divatbemutatóval csalogat az ICA-D

  5. "A Gebei" – jó hangulat, bemutató, dedikálás várta a vendégeket a könyvtárban

Galéria

IX. Szent Pantaleon Jótékonysági Bál

Kolbászfesztivál (2026)

FitCity Dunaújváros (2026. február)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 9. szám - 2026.03.06.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő