Török Viktor is hazatér!

spigott - 2020. július 13. 16:55

A 22 éves csatár a finn harmadosztályból tér vissza a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozóihoz.

Ismét hivatalos közösségi oldalán jelentette be egy korábbi játékosa visszatérését a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, mely megállapodott Török Viktorral abban, hogy a fiatal hokis Dunaújvárosban játssza végig a 2020/2021-es szezont. A 22 éves csatár dunaújvárosi nevelésű, de korán külföldre szerződött, a 2013/2014-es szezonban már Grazban szerepelt, majd egy évre rá a Vasas U18-as, illetve a DAB U20-as együttesében is szerepet kapott úgy, hogy közben tagja volt az U18-as magyar válogatottnak is. A 2015/2016-os szezonban Németországba szerződött, ahol az EV Landshut U19-es csapatánál töltött el két igen eredményes esztendőt (65 mérkőzés, 51 pont).

Képek: DO-archív

A 2017-ben még mindig csak 18 éves csatár hazatért Dunaújvárosba, itt már a felnőttek között is bemutatkozhatott, s összesen 82 Erste Liga-mérkőzésen szerepelt a Bikák színeiben. Tavaly a finn harmadosztályban szereplő JHT gárdájához szerződött, ahol az U20-asok között négy meccsen 13 pontot szerzett, míg a felnőtt mezőnyben 21 találkozón két pontig jutott, s innen tér újra vissza nevelőegyesületéhez.

A rovat további hírei: Sport

Nehéz helyzetben a DKKA

Nehéz helyzetben a DKKA

2025. nov. 04.

A csapatot üzemeltető kft. anyagi helyzete miatt veszélybe került a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt női kézilabdázóinak szereplése a 2025/2026-os szezonban.

DSTV: visszatértek a vb-ről tornászaink

DSTV: visszatértek a vb-ről tornászaink

2025. nov. 04.

Igazán büszkék lehetünk a tornászainkra, akik múlt héten tértek haza a Jakartában megrendezett világbajnokságról, majd "második otthonukban", a Pap Zoltán tornacsarnokban fogadták a szakosztály és a város vezetésének köszöntését. Hangkép.

Kupafeladatok előtt a DKSE

Kupafeladatok előtt a DKSE

2025. nov. 04.

A DEAC elleni hazai mérkőzéssel kezdi meg a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének párharcát a DKSE röplabda csapata az egyetemi sportcsarnokban ma este fél héttől.

Ráfáztak a sok kihagyott helyzetre

Ráfáztak a sok kihagyott helyzetre

2025. nov. 03.

Vezetése után nem tudta lezárni a Fehérvár FC elleni rangadót, így elszenvedte első vereségét az idei bajnoki szezonban a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata.

Nem adtak esélyt az MTK-nak

Nem adtak esélyt az MTK-nak

2025. nov. 03.

A meccs végére alaposan kiengedett, de így is nagyon sima, háromgólos győzelmet aratott a Dunaújváros FC labdarúgó csapata az MTK II. elleni hazai bajnokin.

Egy gól döntött a Csíkszereda ellen

Egy gól döntött a Csíkszereda ellen

2025. nov. 03.

Péter Balázs második harmadban szerzett emberelőnyös találatával győzte le a jól küzdő Acélbikákat a Csíkszereda gárdája az Erste Liga vasárnapi fordulójában.

Nem borult a papírforma

Nem borult a papírforma

2025. nov. 02.

A vendég Fino Kaposvár három szettben vitte el a pontokat a DKSE röplabdázóitól a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának harmadik fordulójában.