Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 27. Hajnalka
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Gyászol a sportváros – elment a Tupo!

Közélet
gyász
sport

facebook megosztás

Öcaline - 2020. aug. 03., 08:18

Megindító nekrológban búcsúzik a Dunaújváros Futsal facebook oldala a világ kétségkívül legnagyszerűbb tökmag- és szotyiárusától: a város sportéletének ikonikus alakja távozott, Tupo már az égi meccseken kínálja a portékát – nyugodjon békében!

"Elment a Tupo!

Mostantól ne keresd a meccsek előtt a szokásos szotyi, vagy a tökmag porciódért, a megbízhatóként tálalt baráti, és bizalmas információkért, mert már másutt tartja fönt a hivatalát. Ahogy egy barátom írta nekem, "elment a focija után"…
Földvári gyerekként ő is rúgta a labdát. Tizenhat évesen került a csapatba, a Megye I-ben harcoltak a sikerükért. A gyepről ugyan ő is kiöregedett, de a foci és a sport iránti szeretete örökre megmaradt.
Talán te sem tudtad a polgári nevét Pataki Istvánnak, mert sanszos, hogy hivatalosan mindannyian Tupóként anyakönyveztük az emlékeink közé. Remélem, téged is megkiabált legalább egy-két alkalommal, mert ha nem, akkor a válladon, a melleden és csak az ilyen régi vágású profik által látható módon, a szívedben hordott tetszőleges csapatzászlódtól függetlenül, nem is látszottál igazi szurkolónak! Ő az volt. Megismerte a maga fajtáját.
Mindig valami hasonló külsővel láttam, mert kortalannak tűnt, pedig az idén betöltötte a 78. évét. Bácsinak kevesen, talán a legfiatalabbak, és a jó messzi vidékről (először) érkezők szólították.
Sajnáljuk, hogy így döntöttél és elmentél a többiek után. Jó és keserű évek állnak mögöttünk. Te és mi, ünnepként éltük meg a meccsek hangulatát. Nyugodj békében!"

(Forrás: Dunaújváros Futsal - facebook; illusztráció: DO/NSO)
 

A rovat további hírei: Közélet

DSTV: hamarosan kezdődik a lomtalanítás sorozata

2026. már. 27.

A beszámolóval már jelentkeztünk, most itt a DSTV összegzése a közelgő startról: városunkban újra megkezdődik a tavaszi lomtalanítás. A kezdeményezésre mindig nagy igény mutatkozik – nem kell azonban a konténerekre várni, hiszen a hulladékudvarban folyamatosan leadhatók a felgyülemlett lomok. Hangkép.

Elkezdődött a tavaszi fűkaszálási szezon

2026. már. 26.

Zöldellő fű és rügyező fák, bokrok látványa fogadja a városlakókat Dunaújvárosban. A tavaszi napfényben gyorsan növekedik a növényzet – a frekventált helyeken a magas fű sokaknak okoz bosszúságot. A GESZ munkatársai már dolgoznak a kiemelt helyszíneken a szép városképért.

Hasznos felajánlás nyomán gyarapodott a Családok Átmeneti Otthona

2026. már. 26.

A Családok Átmeneti Otthonának lakói és munkatársai minden felajánlásért hálásak – a Frangepán utcai intézménybe nagyon hasznos adomány érkezett. Az ellátottak lakrészeibe törölközőszárító radiátorok kerülnek, ami nagyban megkönnyíti az ott élők mindennapjait.

A hulladékudvar, ahol mindig lomtalanítanak

2026. már. 26.

Városunk önkormányzata a közelmúltban adott hírt arról, hogy startol a tavaszi lomtalanítás. A kezdeményezésre mindig nagy igény mutatkozik – nem kell azonban a konténerekre várni, hiszen a hulladékudvarban folyamatosan leadhatók a felgyülemlett lomok. 

Közösségépítés terén is csillagos ötös a Városvédők Újtelepért Egyesület csapata

2026. már. 25.

Sokrétű feladatot lát el, valóban a helyi közösségért dolgozik immár lassan másfél évtizede a Városvédők Újtelepért Egyesület. A csapat egyik fontos tagja Nyári Ica: szervező, szóvivő, alelnök és ezer más feladatot vállaló alapember – közösségépítő sorozatunk következő, ötödik epizódjának főszereplője.
 

Gazdag, színes kínálatra készülhetünk, mindenkinek kedveznek a városi rendezvények

2026. már. 25.

Dunaújvárosban egyre hangsúlyosabb, hogy a városi rendezvények a lehető legszínesebb programpalettát kínálják a városlakók számára. A programok szervezői arra is figyelnek, hogy minden korosztály találjon magának elfoglaltságot. 

DSTV: végleges a választási szavazólap

2026. már. 25.

Az ülésről és a döntésről már beszámoltunk, most itt a DSTV összeállítása az áprlis 12-én esedékes választás egyik fontos mérföldkövéről. Az Országos Egyéni Választókerületi Bizottság (OEVB) tagjai ellenőrizték és jóváhagyták a választás egyéni jelöltekre vonatkozó szavazólapjának adattartamát. Hangkép.
 

  • További hírek

Friss hírek

  1. Látványos, jó meccsre készülnek

  2. DSTV: hamarosan kezdődik a lomtalanítás sorozata

  3. Elkezdődött a tavaszi fűkaszálási szezon

  4. Parádéztak Nyárlőrincen a DLSE versenyzői

  5. Hasznos felajánlás nyomán gyarapodott a Családok Átmeneti Otthona

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: hamarosan kezdődik a lomtalanítás sorozata

DSTV: hamarosan kezdődik a lomtalanítás sorozata

Embedded thumbnail for Hasznos felajánlás nyomán gyarapodott a Családok Átmeneti Otthona

Hasznos felajánlás nyomán gyarapodott a Családok Átmeneti Otthona

Embedded thumbnail for DSTV: így látják ők a várost

DSTV: így látják ők a várost

Top hírek

  1. Közösségépítés terén is csillagos ötös a Városvédők Újtelepért Egyesület csapata

  2. A hulladékudvar, ahol mindig lomtalanítanak

  3. Helyt álltak a nemzetközi mezőnyben

  4. Volt minek örülni a hétvégén is

  5. Egy gól döntött, de izgalmakban sem volt hiány

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 12. szám - 2026.03.27.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő