Bartók Kamaraszínház és Művészetek háza

Katolikus közösség: kamarakoncert a főtemplom előtt

Öcaline - 2020. augusztus 22. 8:17

Folytatódik a pécsi Pannon Filharmonikusok dunaújvárosi koncertsorozata: az együttes vonós kamarazenekara a Krisztus király főtemplom előtti téren várja zenés matinéra a komolyzene szerelmeseit vasárnap.

Folytatják a pécsi Pannon Filharmonikusok és a Dunaújvárosi Katolikus Plébánia együttműködését, méghozzá egy szép hangverseny ígéretével: a pécsi együttes vonós kamarazenekara – 17 muzsikus! – augusztus 23-án, vasárnap ad délelőtti hangversenyt a Krisztus király főtemplom előtti téren.
A szabadtéri koncert fél 10-kor kezdődik, a komolyzene szerelmesei a DO-hoz eljuttatott tájékoztató szerint Johann Sebastian Bach, Erkel Ferenc, Farkas Ferenc, Johann Strauss és Weiner Leó műveiből hallhatnak remekműveket a matinén.

(Fotó: Pannon Filharmonikusok)

A rovat további hírei: Kultúra

DSTV: Belgiumba készül a Dunaújvárosi Vasas Táncegyüttes

DSTV: Belgiumba készül a Dunaújvárosi Vasas Táncegyüttes

2025. júl. 20.

A meghívásról már olvashattak, most következzen a DSTV összegzése arról, hogy Belgiumban léphet közönség elé a Dunaújvárosi Vasas Táncegyüttes. Csapatunk a rangos Westerlo-i Nemzetközi Folklórfesztivál programjában szerepelhet augusztus első felében. Hangkép.

DSTV: évadzáró a zenélő cukrászdában

DSTV: évadzáró a zenélő cukrászdában

2025. júl. 19.

Változatos és gazdag kínálat jellemezte a Zenélő Jakó Cukrászda sorozatát az elmúlt időszakban, derül ki a DSTV összegzéséből. A kezdeményezés sikeres koncerttel ért véget – de persze csak az idei évadra, hiszen ősztől biztosan folytatják! Hangkép.

ICA-D: csodás városfelfedező "Betekintés"

ICA-D: csodás városfelfedező "Betekintés"

2025. júl. 18.

Ahogy ígérték: egyszerre hallatlanul izgalmas és roppant tanulságos bemutató lett a Kortárs Művészeti Intézet (ICA-D) új időszaki kiállítása. Betekintés címmel a BME Középülettervezési Tanszék külföldi hallgatói mutatják be diplomamunkáikat, vagyis a Dunaújváros köztereire álmodott terveiket. Még egy héten át látható: kötelező program!

Interaktív időutazás a kőtárban

Interaktív időutazás a kőtárban

2025. júl. 18.

Irány Intercisa, és a római kor: interaktív időutazásra várják az érdeklődőket a római kori kőtárban szombaton délután. Római sisakot készítenél? Ott a helyed!

A Művészetek Völgyében vendégeskedik a Viadana Kamarakórus

A Művészetek Völgyében vendégeskedik a Viadana Kamarakórus

2025. júl. 17.

A sikeres tavaszi visszatérés után rangos meghívásnak tesz eleget az együttes, Taliándörögdön lép közönség elé a Viadana. Különleges helyszínen, különleges repertoárral csalogatnak szombaton délután!

DSTV: a Győry-hagyaték kincse lett a hónap műtárgya

DSTV: a Győry-hagyaték kincse lett a hónap műtárgya

2025. júl. 17.

Folytatta az Intercisa Múzeum különlegességeit bemutató sorozatát a DSTV. A hónap műtárgya sorozatában ezúttal a Győry-hagyatékból származó prédikációs kötetről mesélt Kronászt Margit történész-muzeológus. Hangkép.

Rangos belgiumi folklórfesztiválon lép fel a Dunaújvárosi Vasas Táncegyüttes

Rangos belgiumi folklórfesztiválon lép fel a Dunaújvárosi Vasas Táncegyüttes

2025. júl. 15.

Komoly nemzetközi meghívásnak tehet eleget városunk egyik meghatározó kulturális közössége: a Dunaújvárosi Vasas Táncegyüttes Westerlo-i Nemzetközi Folklórfesztivál keretében lép közönség elé Belgiumban.