Magyarország negyeddöntős az első online sakkolimpián
A magyar csapat a németeket legyőzve bejutott a negyeddöntőbe az első alkalommal kiírt online sakkolimpián.
Kép: AFP/Kaoru Fujimoto
A nemzetközi szövetség (FIDE) csütörtöki hírlevele szerint a magyarok valószínűleg minden idők legszorosabb győzelmét aratták a sakkolimpiák történetében, ugyanis a továbbjutást eldöntő úgynevezett armegeddon partiban lejárt Dennis Wagner ideje, miközben Bánusz Tamásnak is már csak 0.3 másodperc állt az óráján. A rendhagyó sakkolimpiát, melyet azért írtak ki, mivel az idei, moszkvai viadalt 2021-re kellett halasztani, különleges szabályokkal rendezik. A csapatokat négy helyett hat játékos, három-három férfi és nő alkotja. A válogatottak csoportküzdelmekkel kezdtek, az elsők rögtön a negyeddöntőbe jutottak, míg a másodikok a harmadikokkal keresztbe játszottak a nyolc közé jutásért.
A magyarok tízcsapatos csoportjukból másodikként léptek tovább Azerbajdzsán mögött. A németek elleni dupla fordulós párharc első felvonásában Erdős Viktor, Bánusz Tamás, Papp Petra, Gara Tícia, Kozák Ádám és Demeter Dorina a világos bábukat vezetve 3,5 pontot gyűjtött, majd Erdős, Bánusz, Hoang Thanh Trang, Papp, Kozák, Gaál Zsóka sötéttel éppen fordított eredményt ért el, azaz a németek nyertek 3,5-2,5-re. Ezért a párharc az armageddon partiban dőlt el, melyben a világos bábukat vezető Bánusznak öt, míg ellenfelének négy perc gondolkodási ideje volt, viszont sötétnek a döntetlen is elég lett volna a győzelemhez. A pénteki negyeddöntőben Oroszország lesz a magyarok ellenfele.
(MTI)
A rovat további hírei: Sport
DSTV: újabb forduló az ÚDL-ben
2022. júl. 04.
Harminc férfi, és hét női versenyző részvételével rendezték meg az Újvárosi Darts Liga harmadik fordulóját a közelmúltban. Hangkép.
Ezüstérmes juniorok
2022. júl. 04.
Fordulatos véghajrában kapott ki a norvégoktól a dunaújvárosi Farkas Johannával felálló magyar junior női kézilabda válogatott a szlovéniai világbajnokság döntőjében.
Büszkék az ezüstre, de magasabbra törnek a női vízilabda-válogatott tagjai
2022. júl. 03.
A magyar női vízilabda-válogatott tagjai büszkék a hazai rendezésű világbajnokságon szombaton nyert ezüstérmükre, ugyanakkor nem elégednek meg ennyivel, és még magasabbra törnének.
Szoros vereség Szegeden
2022. júl. 03.
Korán vezetést szerzett, ám végül 2-1-es vereséget szenvedett szegedi edzőmeccsén a Dunaújváros FC labdarúgó csapata.
Csodás ezüst a világbajnokságon!
2022. júl. 02.
Második helyen végzett a budapesti világbajnokságon a négy dunaújvárosi játékossal felálló magyar női vízilabda válogatott, miután a döntőben 9-7-re kikapott az amerikai csapattól.
Újabb volt győri játékos Dunaújvárosban
2022. júl. 02.
A 22 éves Dézsi Bence is a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozóinál folytatja pályafutását a 2022/2023-as szezonban.
Vb-döntős a junior válogatott!
2022. júl. 02.
Remek hajrával aratott nyolcgólos győzelmet a svédek ellen, így bejutott a világbajnokság döntőjébe a dunaújvárosi Farkas Johannával felálló magyar junior női kézilabda válogatott.