Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 12. Gergely
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Több mint tíz forgatókönyv van az elnök szerint

Sport
jégkorong
Erste Liga
Dunaújváros
Szőke Álmos

facebook megosztás

doszerk - 2020. aug. 06., 08:31

Tíz felett van a forgatókönyvek száma a jégkorong Erste Liga idényével kapcsolatban Szőke Álmos szerint.

A liga elnöke az M1 aktuális csatornán közölte, a tervek alapján szeptember 11-én rajtoló pontvadászat határokon ível át, és az erdélyi csapatokat is számba kell venni a kerek bajnoksághoz. Mint mondta, tíz felett van a forgatókönyvek száma, ám a helyzet napról napra változik, és az élet felülírhatja az elképzeléseket. Szőke Álmos kifejtette, egyelőre egy teljes kört terveznek, amely során a magyar csapatok nem utaznak határon túlra, később pedig az utazási lehetőségek függvényében nyitnak, és tervezik meg a következő szakaszt. Elárulta: elképzelhető, hogy az alapszakaszt követően a középszakaszt törlik, amennyiben a helyzet úgy kívánja: "Akkor készülünk jól, ha nem a teljes képpel kapcsolatban tesszük ezt. Körről körre fogjuk meghatározni a hogyan továbbot, és annak fényében hozzuk meg a további döntéseket."

Képek: DO-archív

Hangsúlyozta, a magyar sporteseményekre nincs korlátozás a jelenlegi magyar helyzet szerint, Erdélyben viszont a román rendelkezések alapján nézők nélkül kell elkezdeni a pontvadászatot. Hozzáfűzte, a csapatoknak egészségügyi előírásokat terveznek bevezetni. A sorsolásra augusztus 26-án kerül sor, egyelőre tíz csapat, a Corona Brasov, a DEAC, a Dunaújvárosi Acélbikák, a Fehérvári Titánok, az FTC-Telekom, a Gyergyói HK, a MAC-HKB Újbuda, a Schiller HC, a Sport Club Csíkszereda, valamint az UTE indulása biztos. Emellett kérdéses még a szlovák ligában érintett DVTK Jegesmedvék, valamint az osztrák bázisú bajnokságban (ICE) szereplő Hydro Fehérvár AV19 sorsa. Szőke Álmos kiemelte: utazási korlátozások esetén ha ezek az együttesek nem tudnak indulni az eredetileg tervezett bajnokságban, akkor az Erste Liga tárt karokkal várja őket. "A magyar jégkorong érdeke, hogy ezek a csapatok és az ezekben szereplő magyar hokisok játéklehetőséghez jussanak" - fogalmazott a liga elnöke. Elárulta: megállapodtak a magyar szövetséggel, hogy akár a nevezési időszak augusztus 1-jei lezárását követően is nyitva áll a liga kapuja ezek előtt az együttesek előtt, amelyek csatlakozása nagyot dobna a bajnokság minőségén.

(MTI)

A rovat további hírei: Sport

Parádés eredmények a szőnyegen

2026. már. 11.

Több aranyéremmel és dobogós helyezéssel zárták a közelmúlt versenyeit a DKSE és enyingi fiókszakosztályának korosztályos versenyzői.

DSTV: nemzetközi verseny a jégcsarnokban

2026. már. 11.

Különleges eseménynek adott otthont városunk jégcsarnoka az elmúlt hétvégén. 3 nap alatt körülbelül 500 mű- és szinkronkorcsolyázó lépett jégre, a nemzetközi felhozatal komoly eredményeket produkált, a produkciók pedig sokakat ámulatba ejtettek. Hangkép.

Kimásznának a hullámvölgyből

2026. már. 11.

A második UVSE elleni hazai összecsapással zárja a bajnoki középszakasz felsőházának küzdelmeit a DFVE női vízilabda csapata ma este hat órától.

Szépen fénylő bronzok a medencéből

2026. már. 10.

Másfél és tíz kilométeren is a harmadik helyen végzett a DKSE úszója, Kovács-Seres Hunor a Veszprémben megrendezett a hosszútávúszó medencés országos bajnokságon.

DSTV: páros verseny az MMK-ban

2026. már. 10.

Nem árulunk el nagy titkot azzal, hogy Dunaújvárosban igencsak népszerű sportág a darts. Kikapcsolódási lehetőséget biztosítva az amatőr és tapasztaltabb versenyzőknek rendszeresen szervez ÚDL fordulókat a Dunaújvárosi Darts Club – ez történt a hétvégén is, ráadásul eleget téve a közösségi kéréseknek, ez alkalommal páros verseny volt az MMK-ban. Hangkép.

Felnőtt ranglista versenyt rendeztek a tollaslabdázók

2026. már. 10.

Összesen hét dobogós helyezéssel zárták a Danubius KSE tollaslabdázói a Szent Pantaleimon iskolában megrendezett országos felnőtt ranglista versenyt.

Előnyben a MAC

2026. már. 09.

Közel járt a győzelemhez, mégis vereséget szenvedett a DAB-ASP jégkorong csapata az Andersen Liga negyeddöntőjének első mérkőzésén a MAC Budapest AHC ellen.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Választás 2026: szavazási tudnivalók és teendők

  2. Parádés eredmények a szőnyegen

  3. DSTV: nemzetközi verseny a jégcsarnokban

  4. Ismét megnyitotta kapuit az arborétum

  5. Kimásznának a hullámvölgyből

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: nemzetközi verseny a jégcsarnokban

DSTV: nemzetközi verseny a jégcsarnokban

Embedded thumbnail for DSTV: korlát és más fejlesztések

DSTV: korlát és más fejlesztések

Embedded thumbnail for Kortárs divatbemutatóval csalogat az ICA-D

Kortárs divatbemutatóval csalogat az ICA-D

Top hírek

  1. Napos nyitány, szeles végjáték – de már igazi tavasz!

  2. Autószerelő műhely égett le Perkátán

  3. Választás 2026: a döntések tétje és a jelöltek listája

  4. Kortárs divatbemutatóval csalogat az ICA-D

  5. "A Gebei" – jó hangulat, bemutató, dedikálás várta a vendégeket a könyvtárban

Galéria

IX. Szent Pantaleon Jótékonysági Bál

Kolbászfesztivál (2026)

FitCity Dunaújváros (2026. február)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 9. szám - 2026.03.06.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő