Tour de Hongrie: csapatbemutató és menetrend

Öcaline - 2020. augusztus 29. 7:56

Ünnepélyes csapatbemutató keretében ismertették a ma rajtoló 41. Tour de Hongrie országúti körverseny résztvevőit és pontos programját.

Az MTI összegzése szerint a pénteki budapesti eseményen Menczer Tamás, a Külgazdasági és Külügyminisztérium tájékoztatásért és Magyarország nemzetközi megjelenítéséért felelős államtitkára kiemelte: elsősorban a 16 magyar résztvevőért fog dobogni a magyar szurkolók szíve, akiknek – a járványhelyzet miatt hozott  biztonsági szabályok betartása mellett – jó szórakozást kívánt.
Révész Máriusz aktív Magyarországért felelős kormánybiztos hangsúlyozta: amikor öt évvel ezelőtt Eisenkrammer Károly az újraindítás ötletével megkereste, nem gondolta volna, hogy idáig jutnak el:
– Hatalmas utat jártunk be, egy ilyen viadal a világ bármely részén büszkeséggel töltené el az országot. Hátborzongató belegondolni abba, hogy a Tour de Hongrie-n 23 olyan versenyző szerepel, akik indultak már a háromhetes körversenyek, a Tour de France, a Giro d'Italia vagy a Vuelta a Espana valamelyikén. Ha a nemzetközi szövetség is úgy akarja, a Tour de Hongrie jövőre akár magasabb kategóriájú is lehet!
Karácsony Gergely, Budapest főpolgármestere kifejtette: bár az idei verseny az ország más szép pontjait mutatja be a világnak, de reméli, a következő években Budapesten is köszönthetik a viadalt:
– A Tour de Hongrie-t a televízióban követő sokmillió ember megcsodálhatja Magyarország tájait, de Budapest elkötelezett abban, hogy visszacsalogassa a versenyt. A kerékpározás hazai elfogadását is elősegítené, ha jövőre a fővárost is érintené a magyar körverseny.

A 826 kilométer össztávú Tour de Hongrie programja

1. szakasz, augusztus 29., szombat: Esztergom-Esztergom, 118 km (szintkülönbség: 1963 m)
2. szakasz, augusztus 30., vasárnap: Debrecen-Hajdúszoboszló, 158 km (565 m)
3. szakasz, augusztus 31., hétfő: Karcag-Nyíregyháza, 182 km (516 m)
4. szakasz, szeptember 1., kedd: Sárospatak-Kazincbarcika, 180 km (1150 m)
5. szakasz, szeptember 2., szerda: Miskolc-Gyöngyös-Kékestető, 188 km (3259 m)

A verseny részleteihez néhány alapinformáció: az összetett éllovasa idén is a sárga trikót viseli majd, a hegyi pontversenyt vezető a piros, a sprinterek vetélkedésében élen álló a zöld, míg az összetett legjobb pozícióját elfoglaló magyar bringás a fehér trikót érdemli ki. A megkülönböztető mezeken a rajt- és célvárosok nevezetességei is szerepelnek majd.

(Forrás és fotó: MTI – Balogh Zoltán felvétele)
 

A rovat további hírei: Sport

Egyetemi Világjátékok: elégedett magyarok

Egyetemi Világjátékok: elégedett magyarok

2025. júl. 26.

Hosszú kihagyás után, egy jó gyakorlattal tért vissza a nemzetközi mezőnybe a DKSE tornásza, Kovács Zsófia.

Jobban hajráztak az ukránok

Jobban hajráztak az ukránok

2025. júl. 26.

Hiába küzdött remekül, az ukránoktól is kikapott a dunaújvárosi Szőke Milánnal felálló magyar U16-os fiú röplabda válogatott a korosztályos Európa-bajnokságon.

Hazatértek a vb dunaújvárosi hősei (galériával)

Hazatértek a vb dunaújvárosi hősei (galériával)

2025. júl. 25.

A DFVE mellett városunk vezetése is köszöntötte a világbajnoki ezüstérmes magyar női vízilabda válogatott dunaújvárosi tagjait a Fabó Éva Sportuszodában pénteken délelőtt.

DSTV: remek nyári tábor a Dunán

DSTV: remek nyári tábor a Dunán

2025. júl. 25.

Mint arról már korábban beszámoltunk, a DKSE jóvoltából különböző táborok kínálatából választhattak nyárra a gyerekek. Táboroztatták a fiatalokat a kajak-kenusok is, a táboruk harmadik, s egyben utolsó hetében látogattunk el a csapathoz. Hangkép.

A szerbektől is kikaptak a magyar fiatalok

A szerbektől is kikaptak a magyar fiatalok

2025. júl. 25.

Közel volt ahhoz, hogy kétszettes hátrányból egyenlítsen, ám végül 3-1-es vereséget szenvedett a szerbektől a magyar U16-os fiú röplabda válogatott a jereváni Európa-bajnokságon.

Elkészült a DKKA sorsolása

Elkészült a DKKA sorsolása

2025. júl. 24.

A Vasas otthonában kezdi meg, majd az Alba FKC elleni megyei rangadóval zárja a női NB I 2025/2026-os szezonjának küzdelmeit a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata.

DSTV: nyári munka a tollaslabdázóknál

DSTV: nyári munka a tollaslabdázóknál

2025. júl. 24.

Nyáron sem állt meg az élet a Danubius KSE tollaslabdázóinál. Varga Gabriella a legutóbbi edzőtábor tapasztalatairól, míg Jakab János a további terveikről és a csapat általános fejlődéséről beszélt. Hangkép.