Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 22. Beáta, Izolda
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Bartók Kamaraszínház és Művészetek háza

Zenés nyári esteket tartanak a keszthelyi Festetics-kastély parkjában

Kultúra

facebook megosztás

doszerk - 2020. aug. 14., 18:18

Két különleges zenés színházi produkció látható augusztus végén a keszthelyi Festetics-kastély parkjában a Magyar Teátrumi Társaság, a Helikon Kastélymúzeum, a Budapesti Operettszínház és a Musical Neked Produkció jóvoltából - tájékoztatták a szervezők pénteken az MTI-t.

Augusztus 22-én este egyetlen alkalommal látható az a musicalimprovizáció, amelynek nemcsak a hátterét adja a kastély, de a témáját is a város, a Festetics család és az épület történeteiből alkotják meg az előadók a színpadon. Szente Vajk rendező Peller Anna, Polyák Lilla, Csonka András és Kocsis Dénes improvizációira, illetve a nézők ötleteire építi az előadást, amelyen a világ legismertebb musicalslágerei szólalnak meg. A szólistákat Erős Csaba kíséri zongorán, a koreográfus Túri Lajos.

Másnap este Szabadság, szerelem - festői operettest a Festetics kastélykertben címmel a Budapesti Operettszínház ad gálaműsort. A legismertebb operettszerzők - Lehár Ferenc, Kálmán Imre, Johann Strauss vagy Jacques Offenbach - műveit Fischl Mónika, Lukács Anita, Szendy Szilvi, Kiss Diána, Lévai Enikő, Vadász Zsolt, Laki Péter és Ninh Duc Hoang Long előadásában hallhatja a közönség. Az Operettszínház Balettkara táncprodukciókkal színesíti az estét Lénárt Gábor koreográfiájában.

Kálmán Imre legkedveltebb operettslágerei között felcsendülnek a Hej, cigány, a Ringó vállú és a Szép város Kolozsvár, megidézve a színház következő őszi operettpremierjét, a Marica grófnőt. A gála rendezője Angyal Márta, a karmester Pfeiffer Gyula főzeneigazgató.

Forrás: mti.hu

Fotó: illusztráció

A rovat további hírei: Kultúra

DSTV: Leenane szépe a Bartókban

2026. már. 22.

Lebilincselő, egyben megrendítő előadást láthatnak a nézők a Bartók Színházban – Martin McDonagh kultikus tragikomédiáját állították színpadra. A premier sikert hozott, a nézők közül sokan távoztak a gondolataikba merülve. Hangkép.

ICA-D: tömeg és siker a divatbemutatón

2026. már. 21.

Zsúfolt ház előtt, vastapssal kísért nagy sikert aratva vonultatta fel első kollekcióját a Kortárs Művészeti Intézetben rendezett divatbemutatón Veres Viktória – a múlt pénteki esemény több szempontból is rendhagyó kísérletnek bizonyult.

DSTV: újra zenélt a cukrászda

2026. már. 19.

Vannak a városban közkedvelt, időről-időre visszatérő sorozatok. Ilyen a Zenélő Cukrászda is, amely legutóbbi felvonására stábunk is meghívást kapott. Hangkép.

ICA-D: két nőművész közös bemutatkozása

2026. már. 17.

A Kortárs Művészeti Intézet (ICA-D) új, Ways of Being című kiállítása két meghatározó nőművész munkásságát hozza párbeszédbe: Lőrincz Rékáét és El-Hassan Rózáét. Közös tárlat, sőt, közös alkotások sora csalogatja a vendégeket – a megnyitó szombaton lesz!

DSTV: levelezőlap lett a hónap műtárgya

2026. már. 17.

Farsangi témával folytatódott az Intercisa Múzeum múltidéző sorozata, derül ki a DSTV összeállításából. A hónap műtárgya különleges képes levelezőlap lett – fotója pentelei mulatságok helyszínén készült, ott, ahol a "torkos csütörtök" és a "bőgőtemetés" is zajlott régen. Hangkép.

Örömfotós várostárlat a könyvtárban

2026. már. 16.

Fotókiállítással folytatódik a társművészeti programok sora a József Attila Könyvtárban: az Így látjuk MI! örömfotós facebook csoport tagjainak bemutatójára csütörtökön délután várják a vendégeket.

DSTV: aranykorszellem a Bartók galériájában

2026. már. 16.

Új kiállítás fogadja a Bartók Kamaraszínház látogatóit, derül ki a DSTV összegzéséből. Az Aula Galériában Vidovits Iván figurális olajfestményei csalogatják a vendégeket Az öltöztetőnők aranykora című tárlaton. Hangkép.

  • További hírek

Friss hírek

  1. DSTV: Nehéz, de törekedni kell a békés együttélésre

  2. A Balaton partján sem borult a papírorma

  3. DSTV: Leenane szépe a Bartókban

  4. Átgázolt vízilabdázóinkon az Olimpiakosz

  5. Fontos pontokra hajt a DFC

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: Nehéz, de törekedni kell a békés együttélésre

DSTV: Nehéz, de törekedni kell a békés együttélésre

Embedded thumbnail for DSTV: Leenane szépe a Bartókban

DSTV: Leenane szépe a Bartókban

Embedded thumbnail for ICA-D: tömeg és siker a divatbemutatón

ICA-D: tömeg és siker a divatbemutatón

Top hírek

  1. Új szakképzési bázis épül Dunaújvárosban

  2. Dunaújvárosi Estek Dr. Szász Máté neurobiológussal

  3. „Tiszta udvar, rendes ház” a Technikumban

  4. "Nagyon erős, baráti, összetartó közösség"

  5. DSTV: büszkeségünk a sportuszoda

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 11. szám - 2026.03.20.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő