Csípős reggel, kellemes kirándulós nap
Ha beleírom a címbe, hogy küszöbön a fagyok, összerezzentek, pedig így van, a talaj mentén már igen-igen hűvös a reggel. De aztán…
A csípős reggelt jobbára szép napos idő követi az Országos Meteorológiai Szolgálat friss előrejelzése szerint, és bár a csendesebb, szélvédettebb helyeken tényleg lehettek fagyok (!!!) országszerte, de nap közben már kellemes kora őszi idő várható. Jobbára napos, néhol változó mennyiségű fátyolfelhővel pettyezett időre számíthatunk, csapadék továbbra sem várható.
Mérsékelt marad a d délkeleti, keleti szél – de délutánra masszívan 20 fok fölé emelkedik a hőmérséklet; többnyire 22 és 26 fok között alakul. Estére hűvösebb lesz – 9-14 fok közé hűl a levegő.
Tipikus szabadba menekülős idő – használják, használjátok ki!
A rovat további hírei: Mozaik
Hihetetlen, de igaz: tombol a nyár!
2025. jún. 02.
Két hete még meg akartunk fagyni, ehhez képest a hétre tikkasztó kánikulát ígér a DO időjárási szakértője. Bőven 30 fok fölötti csúcsokra készülhetünk – és ha lesz csapadék, durva lesz.
Jó ügyért futott a város! (galériával)
2025. jún. 02.
Idén is nagy sikerrel rendezték meg a Jót, Fut a Város – Dunaújváros! elnevezésű közösségi futást, mellyel az Aprók háza Tagóvodát segítették meg a rendezvény résztvevői.
DSTV: tánc a téren a világnapon
2025. jún. 02.
Visszatérő vendégként szerepel a DSTV riportjában Kerekes-Jacsó Bettina. A táncost most annak apropóján keresték fel ismét, hogy a tánc világnapja alkalmából csapata is ritmusra mozgott – méghozzá a Városháza téren. Tánctérhangkép.
DSTV: együtt rajzoltak az ovisok
2025. jún. 01.
A beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összeállítása arról, hogy a mozi előtti tér színes rajzokkal gazdagodott. A DLSZ és a Dunaújvárosi Óvoda tagóvodáinak újabb összefogása révén krétát ragadtak a gyerekek – ráadásul a közösségi élmény mellett nyereményeket is bezsebelhettek. Hangkép.
DSTV: az íjászat bűvöletében (galériával)
2025. máj. 31.
Van egy sportág, amely magában foglalja a természet és a történelem szeretetét egyaránt, derül ki a DSTV összegzéséből. A stáb arra az íjászversenyre látogatott, amelyet a kőtárban rendeztek – több mint 80 indulóval! Hangkép és képtár itt!
Örömsport csalogatott a Városháza térre (galériával)
2025. máj. 29.
Mozgásba lendült a közösség szerda reggel – a Kihívás napja programja remek napindítónak bizonyult. A Városháza tér megtelt lelkes sportolókkal, a résztvevők közösen hívták fel a figyelmet a testmozgás jótékony hatásaira.
DSTV: a végtelenbe és tovább
2025. máj. 29.
A beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összeállítása arról, hogy nem mindennapi élmény csalogatta a Móricz iskola diákjait a közelmúltban. Az iskolában is futó SpaceBuzz program keretében űrszimulátort telepítettek az udvarra – amit lelkesen próbált ki mindenki. Hangkép.