Dunaújváros Hetilap

Koronavírus: csúszik a jótét aukció!

Öcaline - 2020. szeptember 10. 16:00

Tegnap még örömmel adtunk hírt a nemes kezdeményezésről, ma már a meghiúsulás tényét kell közölni: egyelőre elmarad a Bartók Aula Galériájába tervezett jótékony célú árverés.

A tervek szerint Jótékonysági Aukcióval zárta volna jubileumi sorozatát a Jószolgálati Otthon Közalapítvány. Amint arról hírt adtunk hasábjainkon, az intézmény a Bartók Kamaraszínházban kiállított műveket, valamint más, a "Jószoli" művészetterápiás foglalkozásain készült alkotásokat szánt kalapács alá szeptember 11-én, pénteken 17 órától a Bartókban. A vendégek közel 30 alkotásra licitálhattak volna. 
Azonban percekkel ezelőtt jött a hír: a nemes kezdeményezést most el kell halasztani a koronavírus veszélyhelyzet miatt. A szervezők szándéka ezzel együtt az, hogy amint a helyzet engedi, megrendezik a jótét aukciót, amelynek célja egy remek közösség támogatása. 

(Illusztráció: Jószolgálati Otthon Közalapítvány)

A rovat további hírei: Közélet

Elkészült Újtelepen a Tündérkert Játszótér

Elkészült Újtelepen a Tündérkert Játszótér

2025. nov. 06.

Sok-sok munka van a Városvédők Újtelepért Egyesület és a nekik segítséget biztosító önkéntesek mögött. Elkészült a Tündérkert Játszótér felújítása – a gyermekek immáron szép és biztonságos közegben kapcsolódhatnak ki.

A Rómain folytatódik a lomtalanítás

A Rómain folytatódik a lomtalanítás

2025. nov. 06.

Egyúttal erre a naptári évre be is fejeződik az önkormányzat népszerű sorozata a szombati akcióval. A városrész négy gyűjtőpontján várják a lomokat 8-14 óra között, tételes lista a hajtás után!

 

DSTV: újabb útfejlesztési tervek

DSTV: újabb útfejlesztési tervek

2025. nov. 06.

A beszámolóval jelentkeztünk már, most itt a DSTV összegzése a legújabb belterületi útfejlesztésekről. A Venyimi úti kereszteződéstől egészen a McDonald's gyorsétteremig megújulhat az Aranyvölgyi út a Versenyképes Járások Program keretében. Hangkép.

 

Csöndes és nyugalmas, meghitt gyásznapok

Csöndes és nyugalmas, meghitt gyásznapok

2025. nov. 05.

Idén is meghitten emlékezhettünk eltávozott szeretteinkre a temetőben, a Duna-parton, valamint a Krisztus Király főtemplom urnatemetőjében. Mindenszentek és a halottak napja valóban a fájdalomról, a méltó emlékezésről, a családi és baráti kötelékek fontosságáról szólt.

Jót futott a város – szép eredménye lett

Jót futott a város – szép eredménye lett

2025. nov. 05.

Emlékeznek még a "Jót, Fut a Város – Dunaújváros!" rendezvényre? A támogatók újfent jótékony cél érdekében fogtak össze. Az összefogásnak hála pedig terápiás-fejlesztő relaxációs szobával gazdagodott az Aprók Háza Tagóvoda.

A szabadságharc eltiprására emlékeznek

A szabadságharc eltiprására emlékeznek

2025. nov. 05.

Ünnepélyes keretek között emlékezhetünk az 1956-os forradalom és szabadságharc városi vérbefojtásáról a forradalmi emlékműnél. A megemlékezésre pénteken várják az ünneplőket!

A kegyelet koszorúival emlékeztek a világháborúk áldozataira

A kegyelet koszorúival emlékeztek a világháborúk áldozataira

2025. nov. 04.

Bensőséges és fájdalmas, egyúttal a történelem borzalmaira is emlékeztető ünnepséget szervezett a világháborúk áldozatai előtti tiszteletadás jegyében a Pentele Baráti Kör még múlt pénteken. Három helyszínen két település áldozatainak emléke előtt adóztak.