Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2025. dec. 19. Viola
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Szezonkezdésre várnak a Villámok!

Sport
kosárlabda
DUE DSE
Dunaújváros
Nagy Roland

facebook megosztás

Három együttessel venne részt a korosztályos bajnokságokban a DUE DSE kosárlabda szakosztálya, mely egy rangos esemény megrendezését is elnyerte a szövetségtől.

Nagy erőkkel készül az új bajnoki szezonra a DUE DSE kosárlabda szakosztálya, melyet finoman szólva sem érintett jól az előző idény idő előtti beszüntetése, ám mint azt Nagy Roland vezetőedző érdeklődésünkre elárulta, a szakosztály együttesei közül két csapat már megkezdte az edzéseket is az új szezon kihívásaira.

- A vírushelyzet miatt egészen júliusig nem tudtunk edzeni, online feladatokkal próbáltuk karban tartani a gyerekeket, de ez csak egy kis mozgásnak volt jó, nagy előrelépést nem lehetett ebből kihozni. Augusztusban kezdtünk el igazából heti két-három alkalommal edzeni, hogy végre mozogjunk közel fél év kihagyás után, s pillanatnyilag három korosztály van, amivel foglalkozunk. A legkisebbek 11-12 évesek, ők folyamatos toborzás alatt vannak, de még nem közelítettük meg azt a létszámot, amit terveztünk. Van az U18-20-as fiú együttes, ez a legstabilabb, illetve van egy 12-13 főből álló lány csapatunk is, mely a jövő héten kezdi majd el a munkát.

A szakvezetőtől megtudtuk, hogy egyelőre csak az U20-as gárda bajnoki szereplése a biztos, ám a céljuk az, hogy mindhárom csapatukkal részt tudjanak venni a regionális, megyei és országos pontvadászatokban.

- Mivel a kicsik toborzás alatt vannak még, így ott novemberig kaptunk haladékot arra, hogy nevezzünk a regionális bajnokságba, az U20-as csapattal a megszokott nemzeti bajnokságban és a Pest megyei bajnokságban veszünk majd részt, míg a lányok maguk dönthetnek arról, hogy szeretnék-e megméretni magukat versenyszerűen is. Az első és legfontosabb számunkra most az, hogy készüljünk úgy, hogy ez a szezon végigmegy. A tavalyi beszüntetése nagy érvágást jelentett nekünk, mert a második-harmadik helyen voltak az U18-as fiúk Pest megyében, illetve veretlenül nyertük meg az alapszakaszt a nemzeti bajnokságban. Amennyiben minden jól megy és végig tudjuk csinálni, akkor remélem, hogy a megyei pontvadászatban ismét érmet tudunk szerezni, s örülnék nagyon annak, ha a lányok elvállalnák még ezt az évet és nagy erőkkel tudnánk nyomulni a Fejér megyei bajnokságban, a kicsiknél viszont egyelőre az a cél, hogy el tudjuk indítani a korosztályos bajnokságban.

Végh Zoltán felvételei

Addig azonban lesz még feladata a szakosztálynak, mely október 4-én egy rangos torna házigazdája lesz.

- Nagy meglepetésre, de óriási örömünkre a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetség felkért minket arra, hogy kerekesszékes kosárlabda Magyar Kupa négyes döntőjét rendezze meg Dunaújváros. Ezt a tornát minden évben más város kapja meg a rendezési jogot, ezúttal Miskolcról, Sopronból, Pécsről és Budapestről érkezik négy csapat a Campus Arénába október 4-én, hogy délelőtt tíz órától egy négymeccses tornán döntsék el, ki nyeri idén a Magyar Kupát. Külön öröm és megtiszteltetés, hogy elfogadta meghívásunkat a díjátadóra Dávid Kornél, az ország máig egyetlen olyan játékosa, aki bemutatkozott az NBA-ben.

spigott - 2020. szep. 24.

A rovat további hírei: Sport

Idén is volt mit ünnepelni a birkózóknál

Idén is volt mit ünnepelni a birkózóknál

2025. dec. 18.

Remek hangulatú évzáró ünnepséggel búcsúzott el a 2025-ös esztendőtől a DKSE birkózó szakosztálya a Gurics György Birkózó Centrumban szerdán este.

DSTV: évet zárt a DKSE is

DSTV: évet zárt a DKSE is

2025. dec. 18.

Az év végéhez közeledve Dunaújváros egyesületei és szakosztályai rendre megtartják a hagyományos évzáróikat. Remek hangulatban ünnepelte meg a mögötte hagyott sikeres esztendőt a Dunaújvárosi Központi Sportegyesület közössége is. Hangkép.

Czifra Lili lett a legjobb női tornász

Czifra Lili lett a legjobb női tornász

2025. dec. 18.

A Dunaújvárosi Központi Sportegyesület kiválóságát, az Európa-bajnoki ezüstérmes Czifra Bettina Lilit választotta a 2025-ös év legjobb női tornászának a Magyar Torna Szövetség. Gratulálunk!

DSTV: köszönet a kiválóságoknak

DSTV: köszönet a kiválóságoknak

2025. dec. 17.

Az idei esztendőben sem maradt el a legjobbak elismerése. A hazai és nemzetközi mezőnyben sikeresen teljesítő sportolókat, illetve edzőiket köszöntötte városunk vezetése a Városháza "C" szárnyának dísztermében. Hangkép.

Jobban kezdett és jobban is hajrázott a DEAC

Jobban kezdett és jobban is hajrázott a DEAC

2025. dec. 17.

A felejthető kezdés után nagyot küzdött a DKSE röplabda csapata a DEAC otthonában, de a házigazdák végül 3-0-s győzelemmel gyűjtötték be a három pontot kedden este.

Golovin Vlagyimir szerint idén elmaradt a csoda

Golovin Vlagyimir szerint idén elmaradt a csoda

2025. dec. 16.

Elmaradt a csoda és döntő részben a hullámzó teljesítmény miatt végzett a hetedik helyen a magyar női kézilabda-válogatott a vasárnap zárult holland-német közös rendezésű világbajnokságon Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány szerint.

Debrecenbe látogat a DKSE

Debrecenbe látogat a DKSE

2025. dec. 16.

Újra hazai pályájától távol lép pályára a DKSE röplabda csapata a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának tizedik fordulójában ma este nyolc órától.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Változatos, jótét adománnyal tarkított volt a Pannon Oktatási Központ karácsonya

  2. Idén is volt mit ünnepelni a birkózóknál

  3. DSTV: évet zárt a DKSE is

  4. Karácsonyi ünnepség az idősek otthonában

  5. A szeretet ünnepe mindenkihez szól

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: évet zárt a DKSE is

DSTV: évet zárt a DKSE is

Embedded thumbnail for DSTV: együtt a szertelenségért

DSTV: együtt a szertelenségért

Embedded thumbnail for DSTV: köszönet a kiválóságoknak

DSTV: köszönet a kiválóságoknak

Top hírek

  1. Lakástűz a Szabadság úton

  2. Rendőrkézen a rongálók – egyiküket rablással is gyanúsítják!

  3. Karácsonyi ünnepség az idősek otthonában

  4. Dunaújváros Kedvence 2025 – már lehet voksolni!

  5. Adventi varázslat a Viadana Kamarakórussal

Galéria

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria) - fotó:

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria)

DKSE évzáró (2025) - fotó:

DKSE évzáró (2025)

Sportolók köszöntése (2025) - fotó:

Sportolók köszöntése (2025)

Dunaújváros Hetilap

XIV. évfolyam 49. szám - 2025.12.12.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő