Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 25. Irén, Irisz
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Felmérés: milyen a magyar internetes vásárló?

Mozaik
online
vásárlás
felmérés

facebook megosztás

doszerk - 2020. okt. 03., 09:50

Magyarországon 3,2 millió magyar vásárol aktívan online, 30 százalékuk a 30-35 év közötti, 24 százalékuk az ötvenes korosztályból kerül ki, átlagéletkoruk 39 év, a vásárlók 74 százaléka városlakó, 84 százalékuk pedig minimum érettségivel rendelkezik.

A Fizetési Élmény Riportot a Mastercard támogatásával készítette a Frontíra Stratégiai Design Tanácsadó, több mint 300 ügyfél megkérdezésével, egy tucat kereskedő és fizetési szolgáltató bevonásával. A kutatás kiegészült a BIG FISH Payment Gateway 4 millió tranzakciójának elemzésével.
A vizsgálat szerint a magyarok szeretnek bankkártyával fizetni a weben, az online vásárlók 51 százaléka el is mentette a kártyaadatait valamely szolgáltatónál: 35 százalékuk az OTP Simple-t, 34 százalékuk a Paypalt, míg 17, illetve 15 százalékuk a Díjnetet, illetve a Bariont jelölte meg.
A webshopoknál viszont, ahol szinte mindig a kiszolgáló bank tárolja a vásárló személyes információit, a magyarok mindössze 7 százaléka menti el kártyaadatait, ami annyit jelent, hogy ezen téren az online boltok előtt még bőven van növekedési lehetőség.
Az első ránézésre transzparens, megbízható fizetési rendszereknek azonban óriási szerepük van az elektronikus kereskedelemben, hiszen az online vásárlás legnagyobb bizalmat igénylő része a fizetés, amelynél már a legkisebb kétely miatt is könnyen elállnak a vevők vásárlástól - emelték ki a közleményben.
Ezt támasztja alá a Fizetési Élmény Riport is: 10-ből 9 magyar hagyta már abba online vásárlást a célegyenesben, tehát úgy, hogy a kiválasztott termék már a kosarában volt, de végül mégis elállt a tranzakciótól. A fizetés előtti kosárelhagyás pedig leggyakrabban a bizalmatlansággal függ össze, 10-ből 6 eset erre vezethető vissza.
A felmérés arra is rámutatott, hogy fizetéskor a biometrikus azonosítást (telefonos ujjlenyomat- vagy arcfelismerés) használóknak csupán 3 százaléka érezte úgy, hogy nem biztonságos, bizonytalan a fizetés folyamata.  
Mindez azért érdekes, mert az EU idén az ügyfélhitelesítési előírások szigorítását tervezi, a Mastercard szerint a jelenleg elérhető technológiák közül a hitelesítésre a biometrikus azonosítás a legkényelmesebb megoldás, mert ebben az esetben nem kell bonyolult számsorokat, jelszavakat megjegyezni.

Forrás: mti.hu

Fotó: illusztráció

A rovat további hírei: Mozaik

Arabica vagy robusta: melyik hozza a kávézás élményét?

2026. már. 25.

Ahogy belépsz a boltba, hogy megvásárold a következő adag kávéadagot, azonnal szembesülsz a kérdéssel: arabica vagy robusta? Az instant kávék és az olcsó, kesernyés ízek világától búcsút integetve most a minőségre vágysz. (X)

Hatékony IT konzultáció és támogatás a modern vállalkozások számára

2026. már. 24.

A mai üzleti életben a megfelelő informatikai struktúra kialakítása és karbantartása alapvető fontossággal bír. (X)

Búcsúzás az általános iskolától: ajándékötletek emlékezetes pillanatokra

2026. már. 24.

Amikor egy korszak lezárul, és egy másik kezdődik, mindig különleges érzések kavarognak benned. Az általános iskolából való ballagás pontosan ilyen pillanat. Ez az időszak nem csupán a tanulmányok egy szakaszának végét jelenti, hanem a fiatalság új kihívásai előtt is megnyitja az utat. (X)

Közeleg a nedűk szerelmeseinek ünnepe – idén is lesz bormustra a Mondbach-kúriában

2026. már. 24.

Ismét Dunaújvároson lesz a boros világ szeme, hiszen április 18-án az önkormányzat második alkalommal rendezi meg a "Pentelei Bornap" eseménysorát a Mondbach-kúriában. A program részeként ezúttal is Dunaújváros borát kutatja a szakma krémje, a városlakók pedig kedvükre kóstolhatnak és vásárolhatnak majd a legfinomabb nedűkből. 

Ragyogj kékben – és szavazz az útvonalra!

2026. már. 23.

GPS Art akciót kezdett, puzzle alakú városfutás-pálya megtervezését várta a pályázóktól az autizmus világnapjára rendezendő programsorozat szervező csapata. A terveket ma publikálták, közösségi akció keretében várják a voksokat!

Biztonságos parkolási lehetőségek a budapesti reptér környékén

2026. már. 23.

A repülőtéri parkolás megtervezése mindig kihívást jelent az utazóknak, különösen Budapesten, ahol a Liszt Ferenc repülőtér forgalma állandóan növekvő tendenciát mutat. (X)

Változékony start, a hét közepén durva lehűléssel

2026. már. 23.

Tavaszias idővel kezdődik a hét, de a periódus második fele komoly változást hoz a DO időjárási szakértőjének friss prognózisa szerint: a hét második felében erős lehűlésre számíthatunk, ráadásul rengeteg csapadék is jöhet!

  • További hírek

Friss hírek

  1. DSTV: az ország élmezőnyében a Rudas

  2. Gazdag, színes kínálatra készülhetünk, mindenkinek kedveznek a városi rendezvények

  3. Helyt álltak a nemzetközi mezőnyben

  4. Még mindig a netes csalók állnak nyerésre

  5. Arabica vagy robusta: melyik hozza a kávézás élményét?

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: az ország élmezőnyében a Rudas

DSTV: az ország élmezőnyében a Rudas

Embedded thumbnail for DSTV: végleges a választási szavazólap

DSTV: végleges a választási szavazólap

Embedded thumbnail for DSTV: folyamatos fejlődés

DSTV: folyamatos fejlődés

Top hírek

  1. Dunaújvárosi Estek Dr. Szász Máté neurobiológussal

  2. Volt minek örülni a hétvégén is

  3. Egy gól döntött, de izgalmakban sem volt hiány

  4. Ragyogj kékben – és szavazz az útvonalra!

  5. ICA-D: tömeg és siker a divatbemutatón

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 11. szám - 2026.03.20.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő