Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. feb. 03. Balázs
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Örömmel tértek vissza Dunaújvárosba

Sport
autóverseny

facebook megosztás

spigott - 2020. okt. 12., 12:12

Kiváló hangulatú, színvonalas versenyt hozott a Magyar Szlalom Bajnokság Vasmű téren megrendezett ötödik fordulója.

Ismét egy rendkívül rangos eseménynek adott otthon a hétvégén városunk, ugyanis a Magyar Nemzeti Autósport Szövetség (MNASZ) a Vasmű téren rendezte meg a Magyar Szlalom Bajnokság küzdelmeinek ötödik fordulóját. Az I. Duna Szerszám Kupáért kiírt megméretésen Ágó Béla, a MNASZ Szlalom Szakágának vezetője érdeklődésünkre elárulta, hosszú ideje tervezték már, hogy elhozzák ide a viadalt.

- Régóta kinéztük már magunknak ezt a területet, mert az ország olyan részén van, ahol kevés a verseny, ám az érdeklődés ennek ellenére is jelentősnek mondható. Sok segítséget kaptunk mindenkitől, az önkormányzat is partner volt, szóval minden összeállt ahhoz, hogy egy jó versenyt tudjunk rendezni. Nagyon változatos pályákon versenyzünk, akadnak tempósabbak, illetve lassabbak, technikásabbak, mint például az itteni, ami nagyon komoly vezetői tudást igényel. A bajnokságot a hat verseny összesítése után zárjuk le, s nyilván az nyeri a bajnokságot, aki a legtöbb pontot gyűjti össze ezen a hat viadalon. A dunaújvárosi verseny az ötödik a sorban, s a programot úgy építettük fel, hogy a gyalogos ismerkedés után volt egy gyakorló, majd három mért futam, s ezekből a mért versenyekből a kettő legjobb eredmény számított a végelszámolásnál. Nagy örömünkre több mint hetvenen vágtak neki a viadalnak a különböző kategóriákban, s ahhoz képest, hogy ez az első verseny itt Dunaújvárosban, ez nagyon jónak számít, s külön örültünk annak is, hogy sok új versenyzőt láttunk a pályára gurulni. A viadal fogadtatása is kiváló volt, a verseny előkészítése is jól haladt, szóval pozitív hangulatban tudunk továbbmenni a jövő felé, így természetesen tervezzük a dunaújvárosi verseny folytatását is. Nagy előnye a pályának, hogy a nézők számára kiválóan belátható, s emellett biztonságos is, szóval tényleg mindenki számára ideális versenyhelyszín.

A viadal előtt Ágó Béla mellett Mezei Zsolt alpolgármester is köszöntötte a résztvevőket, kiemelve, hogy Dunaújvárosban komoly hagyományai vannak a technikai sportoknak, hiszen már évtizedekkel ezelőtt is rendeztek is gokart, kismotor és egyéb autóversenyeket, ráadásul a vasmű előtti tér is kiváló versenyhelyszín. Az önkormányzat örömmel állt a rendezvény mellé, s lehetőségeihez képest igyekezett mindenben segítséget nyújtani, legyen szó akár a szervezésről, vagy a terület biztosításáról, fogalmazott a városvezető.

A megnyitó és a már említett gyalogos bejárást követően a depó felé vették az irányt a versenyzők, hogy magukat és autóikat is a lehető legjobban felkészítsék a rájuk váró feladatokra. A résztvevők és az autók mezőnye is rendkívül változatos volt, az amatőrök mellett profik, fiatalok, idősebbek, de még családok is részt vettek a viadalon, melyen a széria autók mellett egészen komoly épített járgányok is nekivághattak a bemelegítő, majd a mért futamoknak. A végig kiváló hangulatú verseny természetesen megmozgatta a technikai sportok dunaújvárosi szerelmeseit, s bár a vártnál talán kevesebben látogattak ki a viadalra, aki a helyszínen követte figyelemmel a szlalom bajnokság ötödik fordulóját, biztosan remekül szórakozott.

A viadalt megtisztelte jelenlétével Oláh Gyárfás, a Magyar Nemzeti Autósport Szövetség elnöke is, aki elmondta, a szlalom szakág kifejezetten az a szakáguk, ahol a legfiatalabbaktól az idősebbekig bárki kipróbálhatja magát sőt, akár az is előfordulhat, hogy ugyanazzal az autóval akár egy család több tagja is versenyzik. Sokféle kategóriánk van, az autók teljesítményétől, a versenyzők tudásszintjétől, tapasztalatától függően. Az amatőröktől a prototípusokig, valamint az épített versenyautókig minden megtalálható volt, szóval egy látványos, barátságos, nagyon jó versenyt sikerült megrendezni Dunaújvárosban, melyhez a szövetség első emberét is kellemes, szép emlékek kötik.

- Nagyon örülünk annak, hogy visszatérhettünk Dunaújvárosba. Mikor megérkeztem a helyszínre, akkor jutott eszembe, hogy tizenöt éves koromban itt gokartversenyeztem pontosan ebben a parkolóban, bár akkor talán máshogy nézett ki. Az autósportnak is van múltja tehát itt, az itt lakók is szeretik a sportágat, szeretik az egyéb technikai sportokat is, szóval remélem, hogy a következő években is visszatérhetünk ide, s még nagyobb közönség előtt rendezhetjük meg a versenyt.

Végh Zoltán felvételei

Rendkívül elégedetten értékelte a viadalt Makai Gábor, a futam névadó szponzora, aki a jól sikerült rendezvény után természetesen nyitott a folytatásra is.

- Ez a kis verseny is azt bizonyította, hogy a technikai sportok iránt van érdeklődés Dunaújvárosban, ahol vannak azért hagyományai a sportágnak. Gyerekfejjel láttunk itt már rally- és gokartversenyt, motorversenyt is. A pálya, a helyszín kiváló, mert nem két-háromszáz métert látnak be a nézők, hanem gyakorlatilag az egész versenyt figyelemmel tudják követni egy helyről, s úgy érzem, hogy ez a mostani viadal kellően látványos is volt. Nagyon jól éreztem magam kora reggeltől egészen az esti kordonbontásig. Nagyon profi módon lett lebonyolítva a verseny, amihez kellett az a körülbelül húszfős rendezői gárda, mely évek óta járja az országot Hegedűs Csaba vezényletével, s ezúttal is nagyon szépen lezavarták a rendezvényt, látszik, hogy összeszokott, jó csapatot alkotnak. A remek időjárás is hozzájárult a bajnoki forduló sikeres rendezéséhez, márpedig ez a verseny sikeres volt minden szempontból, szóval, ha lehet, akkor a jövőben is nagyon szívesen állok mellé.

A rovat további hírei: Sport

A Hóvirág Kupáért fociztak

2026. feb. 02.

A Fortuna SE csapatának győzelmével ért véget a Rácalmási Sportcsarnokban megrendezett Hóvirág Kupa amatőr női kispályás labdarúgó torna a mögöttünk hagyott hétvégén.

Csoportmásodikként elődöntős a válogatott

2026. feb. 02.

A második negyed elején tempót váltott, s végül kiütéses, tizenhat gólos sikert aratott Izrael ellen a két DFVE-játékossal felálló magyar női vízilabda válogatott az Európa-bajnokságon.

Történelmi íjász sikerek 2025-ben is

2026. feb. 01.

Kiváló eredményekkel, díjakkal és sportdiplomáciai sikerekkel zárták a 2025-ös esztendőt a dunaújvárosi íjászok.

A DAB-ASP nyerte a városi rangadót

2026. feb. 01.

A harmadik harmadban négy gólt szerezve aratott magabiztos sikert a DAB-ASP csapata a DUE-Worm Angels ellen a jégkorongozók Andersen Ligájának szombat délutáni mérkőzésén.

A vereség ellenére is volt minek örülni

2026. jan. 31.

Bár egy góllal kikapott a hollandoktól, amennyiben hozza az izraeliek elleni kötelező győzelmet, biztosan bejut a Európa-bajnokság elődöntőjébe a magyar női vízilabda válogatott.

Három játékosától is elbúcsúzott a DFC

2026. jan. 31.

Dorogi Renátó, Egejuru Godslove, valamint Kis Balázs is távozott a harmadosztály tavaszi rajtjára készülő Dunaújváros FC labdarúgó csapatától.

A vereség ellenére is emelt fővel jöhettek le a pályáról

2026. jan. 31.

Rendkívül tartalékos felállásban is remekül küzdöttek a DKKA fiataljai az Alba Fehérvár KC ellen, de a vendégek így is sima győzelemmel vitték el a két pontot Dunaújvárosból pénteken este.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Nemzetközi progressive house élmény – DJ Ruby Máltáról a Tortugában!

  2. Játssz a biztonságért – itt a második kvíz!

  3. A Hóvirág Kupáért fociztak

  4. Folytatódik a csapadékos idő – de komoly enyhülés várható

  5. 30 napra letartóztatták Mezei Zsoltot (frissítve)

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: az éremművészet atyja

DSTV: az éremművészet atyja

Embedded thumbnail for DSTV: nyelvtanóra – nagyon másképp

DSTV: nyelvtanóra – nagyon másképp

Embedded thumbnail for DSTV: várostörténeti kalandozások a médiatárban

DSTV: várostörténeti kalandozások a médiatárban

Top hírek

  1. Előállították Mezei Zsolt alpolgármestert (frissítve)

  2. 30 napra letartóztatták Mezei Zsoltot (frissítve)

  3. A víztoronyról is szó esett a tárgyaláson

  4. Baleset miatt állt az M6-os sztráda forgalma Besnyő térségében (FRISSÍTVE)

  5. Több változás lesz februártól, módosulnak a gyermekorvosi körzetek Dunaújvárosban

Galéria

Magyar Motoros Vízisport Szövetség díjátadó (2026)

Jeges örömök (2026)

Tárlatvezetés a Kortárs Művészeti Intézetben

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 4. szám - 2026.01.30.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő