Új elnökség a Gorillák élén

doszerk - 2020. október 18. 12:29

Egy évtized után új tisztségviselőket választott a Dunaújvárosi Amerikai Futball Sportegyesület közgyűlése.

Kép: DO-archív

Mint arról a DAK Acél Dunaújváros Gorillaz amerikai futball csapatának honlapja beszámolt, a változás oka a tíz évig a csapat ügyeit koordináló korábbi elnökség lemondása volt. A Baranyai János és Iván László alelnökök, valamint Bachrathy Kornél elnök által vezetett Gorillaz számos eredményt ért el, de immár egyéb elfoglaltságaik okán nem tudták vállalni a jövőben is ezt a szerepet. A játékosokból álló közgyűlés végül egyöntetű szavazással Madarász Attilát választotta elnöknek, míg alelnökként Hegedüs Dániel és Debreczeni János segíti majd munkáját, így továbbra is az egyesület kiváló játékosaiból áll majd a csapat vezetése.

Kép: gorillaz.hu

Madarász Attila és Hegedüs Dániel 2010 óta meghatározó játékosai a Gorillaznak, míg Debreczeni János tavaly lépett először pályára. Eddig is sok feladatot vállaltak a csapat körüli teendőkből, így nem lesz számukra ismeretlen terep csapatügyekkel foglalkozni. A cél rövid távon a játékoslétszám növelése felnőttben és az ifjúsági korosztályban, valamint az együttműködést tovább bővíteni más csapatokkal, kiemelten a Fehérvár Enthronerssel. Így fenntartható lehet meghatározó szerepük a Divízió I-ben és ezután is sok szép eredményt érhet el az egyesület.

A rovat további hírei: Sport

DSTV: visszatértek a bajnokok Dunaújvárosba

DSTV: visszatértek a bajnokok Dunaújvárosba

2025. nov. 27.

Az esztendő utolsó bajnokija előtt köszöntötték a Dunaferr SE labdarúgóinak 2000-es bajnokcsapatát a Dunaújvárosi Stadionban. Hangkép.

Búcsú a kupától

Búcsú a kupától

2025. nov. 27.

Az emberelőnyeit hibátlanul értékesítő BJA HC kétgólos győzelmet aratott Acélbikáink ellen a Magyar Kupa harmadik fordulójának visszavágóján.

Háromszettes vereség Szegeden

Háromszettes vereség Szegeden

2025. nov. 27.

Akadtak felvillanásai a DKSE röplabdázóinak a Szeged ellen, de a hazaiak végül három szettben legyőzték együttesünket TippmixPro Férfi NBI Extraliga szerda esti mérkőzésén.

Dunaújvárosból is utazott kézilabdázó a vb-re

Dunaújvárosból is utazott kézilabdázó a vb-re

2025. nov. 26.

Harmincegy NB I-es légiós szerepel a szerdán (ma) kezdődő női kézilabda-világbajnokságon.

Szegeden folytatják a röplabdázók

Szegeden folytatják a röplabdázók

2025. nov. 26.

A Vidux-Szegedi RSE vendégeként lép pályára a DKSE röplabda csapata a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának újabb fordulójában ma este hét órától.

Kupavisszavágó előtt a Bikák

Kupavisszavágó előtt a Bikák

2025. nov. 26.

Háromgólos hátrányból vág neki a Magyar Kupa fővárosi visszavágójának a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata a BJA HC ellen ma este.

Újra lesz jég a jégcsarnokban!

Újra lesz jég a jégcsarnokban!

2025. nov. 25.

A mai nappal elkezdődött a jégcsarnok új hűtéstechnológiájának kivitelezése, így a remények szerint decemberben már sportolásra alkalmas jég várja hokisainkat és a város sportszerető közösségét.