91 lakástűz volt a hétvégén
A hétvégén kilencvenegy lakástűzhöz riasztották a tűzoltókat, két emberen már nem lehetett segíteni, többen pedig füstmérgezést szenvedtek, derült ki az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) összegzéséből.
Kép illusztráció: Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (Winter László felvétele)
Tegnap reggel teljes terjedelmében égett egy nyolcvan négyzetméteres családi ház a Tolna megyei Értényen, a Bocskay utcában. Egy ember életét vesztette. A tűzesethez Tamási önkormányzati és Dombóvár hivatásos tűzoltói vonultak, akik három vízsugárral oltották el a lángokat. A lakóépület teljesen kiégett, a melléképület tetőszerkezetének egy része megsérült.
Hétfőn hajnalban egy tatai, második emeleti lakásban keletkezett tűz. Az esethez a tatabányai és a komáromi hivatásos, valamint a kocsi önkéntes tűzoltók vonultak. A lakók kimenekítése mellett az egységek ventilátorral átszellőztették a lépcsőházat, és gyorsbeavatkozó vízsugárral behatoltak a lakásba. Az egyik szobában lévő ágyon felhalmozott papír égett, füstölt. Az egységek körülhatárolták, majd eloltották a tüzet. A fürdőkádban egy holttestet találtak. A beavatkozás idejére összesen húsz embernek kellett elhagynia az épületet, akik később visszatérhettek otthonukba.
A katasztrófavédelem mindkét haláleset helyszínén tűzvizsgálatot tart a tűz keletkezési helyének, okának és pontos idejének kiderítése érdekében.
Egy néhány ezer forintos füstérzékelő 85 decibellel sípol, ha füstöt észlel, így még a tűz kialakulásakor esély van azt megfékezni, ezzel emberi életet és anyagi javakat lehet megmenteni. Nemcsak haláleset nem következett be, hanem füstmérgezést sem szenvedett senki, de még nagyobb tűz sem keletkezett azokban a lakásokban, házakban, ahol volt füstérzékelő. Mindenképpen érdemes egy ilyen életmentő eszközt vásárolni, és a szoba közepén a plafonra szerelni.
A rovat további hírei: Közélet
Segítették a nyuszi munkáját
2025. ápr. 18.
Húsvéthoz közeledve az üzletek megtelnek csalogató falatokkal, a polcokon sorakoznak a sonkák és az édességek. A gyerekeket rendszerint a húsvéti nyuszi is meglepi apróságokkal – az önkormányzat pedig városszerte segítette a munkáját.
Húsvét alkalmából segített az Adománykuckó
2025. ápr. 18.
Motyovszki Mátyás önkormányzati képviselő közreműködésével két hagyomány is folytatódott a Római városrészben. Az Adománykuckó csapata ételcsomagokkal segítette a rászorulókat, a képviselő pedig plüssökkel lepi meg a gyerekeket.
Szombaton pótolják a lomtalanítást a Technikum városrészben!
2025. ápr. 18.
Folytatódik az önkormányzat tavaszi sorozata, a múlt héten elmaradt lomtalanítást ezen a szombaton pótolják – négy gyűjtőpont lesz, elektronikai hulladék is leadható!
A biztonságunkért dolgoznak minden nap
2025. ápr. 18.
A csütörtöki közgyűlésen átadták a Dunaújváros Közbiztonságáért díjat. Az elismerést az idei évben Dávid Béla a Közbiztonsági Bizottság egykori kuratóriumi elnöke, Ladányi Lajos rendőr törzszászlós és Bubelka Máté tűzoltó főtörzsőrmester érdemelte ki. Az elismeréseket Pintér Tamás polgármester adta át.
Mezei Zsolt: "Most az egyszer hallgassanak ránk vasmű ügyben!"
2025. ápr. 17.
Április 16-án a Duna Furnace Dunai Vasmű Kft. „f.a.” és a Dunarolling Dunai Vasmű Kft. „f.a.” felszámolóbiztosai a 2012. évi munka törvénykönyve csoportos létszámcsökkentésre vonatkozó szabályainak megfelelően bejelentették a csoportos létszámleépítésre vonatkozó szándékukat.
Díjátadások és pénzügyi döntések a közgyűlésen
2025. ápr. 17.
Ünnepi percekkel kezdődött a közgyűlés csütörtöki ülése, ahol Pintér Tamás polgármester átadta az idei évi Dunaújváros Közbiztonságáért díjakat, majd a testület 23 napirendi pontot tárgyalt meg nyílt ülésen, hármat pedig zárt ajtók mögött.
Újra mérgezik a városi kutyákat – nyomravezetői díjat ajánl fel az önkormányzat!
2025. ápr. 17.
Sajnálatos módon ismét előkerült Dunaújvárosban, hogy ismeretlen elkövető mérget helyez el a felső Duna-parti kutyafuttató területén. A lelketlen cselekmény következtében kutyák pusztulnak el – az önkormányzat újra lépett a tettes ellen.