Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. jan. 09. Marcell
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Jövő héten folytatódnak a bértárgyalások

Sport
bértárgyalás
minimálbér
szakszervezet

facebook megosztás

doszerk - 2021. jan. 13., 13:17

A minimálbér és a garantált bérminimum emeléséről a felek továbbra sem tudtak megegyezni, ezért a tárgyalások jövő héten folytatódnak - mondta el a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fórum (VKF) szerdai ülését követően a munkaadói és a munkavállalói oldal egy-egy képviselője az MTI-nek.

MTI-fotó

Rolek Ferenc, a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetségének (MGYOSZ) alelnöke, valamint Kordás László, a Magyar Szakszervezeti Szövetség (MASZSZ) elnöke is arról számolt be, hogy az eddigi álláspontok nem közeledtek, így a munkaadói oldal 3,1 százalékos, a munkavállalói oldal pedig 5 százalékos béremelést tart elfogadhatónak. A szakszervezeti vezetők úgy vélik, a megállapodáshoz szükség van a kormány segítségére. Kordás László szerint fontos lenne, hogy január 20-ig megállapodjanak, mert azt követően az elért eredményeket a munkaadók már nem tudják a januári bérfizetéseknél érvényesíteni.

Közölte, hogy bár a szakszervezeti oldal egységes és mindhárman tartják magukat az 5 százalékos béremeléshez, vannak olyan jelzések is, más konföderációktól, hogy a megegyezés érdekében hajlandóak engedni az 5 százalékból. Rolek Ferenc elmondta, a munkaadók és a munkavállalók álláspontja közti különbség áthidalása érdekében a tárgyaláson felmerültek olyan megoldások is, hogy esetleg a kafetéria rendszeren lehetne úgy módosítani, hogy az némi jövedelem növekedést eredményezzen a munkavállalóknak. Ezt azonban a kormánynak meg kell vizsgálnia, hogy lát-e erre a lehetőséget.

(MTI)

A rovat további hírei: Sport

Könnyebb kezdés után nehéz dolga lehet a válogatottnak

2026. jan. 09.

A magyar válogatottra a papírforma alapján könnyebb kezdés után nehéz feladat vár a szombaton kezdődő belgrádi férfi vízilabda Európa-bajnokságon, amelyen hosszú idő után változik a lebonyolítás.

Harmadik erdélyi túrájukon az Acélbikák

2026. jan. 09.

A tabella első helyén álló Brassó lesz a DAB jégkorong csapatának ellenfele az Erste Liga alapszakaszának ma esti fordulójában.

DSTV: éves összegzés a vízről

2026. jan. 08.

Városunk sportéletének jeles képviselői 2025-ben sem tétlenkedtek. Szárazföldről és vízről, vízből is rendre hozták a sikereket kiválóságaink, öregbítve ezzel a város vagy az ország hírnevét. A kajak-kenu sportág múlt évi eredményeit Pető Zsolt összegezte. Hangkép.

A kapitány már a felkészülési mérkőzéséken Eb-szintet vár

2026. jan. 08.

Cseh Sándor szövetségi kapitány azt szeretné, ha a két dunaújvárosi játékossal felálló magyar női vízilabda-válogatott az amerikaiak és a görögök elleni felkészülési mérkőzésekre már elérné azt a szintet, amellyel a január 26-án kezdődő madeirai Európa-bajnokságon akár győzni is képes lehet.

DSTV: óév a birkózók szemszögéből

2026. jan. 07.

2025-ben településünk birkózói is szép eredményekkel örvendeztették meg a sportkedvelőket. Mátyás Gábor a DKSE birkózó szakosztályának szakmai igazgatója idézte fel, remekül szerepeltek a fiatal versenyzőik, illetve a veteránok ismét bebizonyították, hogy a kor csak egy szám. Hangkép.

Elkezdődött a jég készítése a jégcsarnokban

2026. jan. 07.

A remények szerint már most hétvégére alkalmas lesz a sportolásra a létesítmény jégfelülete.

Kezdődik a harc a kajak-kenus kvótákért

2026. jan. 07.

Eseménydúsnak ígérkezik az idei versenyszezon a kajak-kenusok, így a dunaújvárosi versenyzők számára, akik már a Los Angeles-i kvóták szempontjából is jelentős hónapok elé néznek.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Bestiálisan bántalmazta az albérlőjét – letartóztatták

  2. Könnyebb kezdés után nehéz dolga lehet a válogatottnak

  3. Ajtó gyártás speciális terekhez: hogyan készülnek a nyílászárók ferde falakhoz és tetőtérbe?

  4. Harmadik erdélyi túrájukon az Acélbikák

  5. DSTV: petárdák helyett kutyatáp

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: petárdák helyett kutyatáp

DSTV: petárdák helyett kutyatáp

Embedded thumbnail for DSTV: éves összegzés a vízről

DSTV: éves összegzés a vízről

Embedded thumbnail for DSTV: csodavilág a gyermekkönyvtárban

DSTV: csodavilág a gyermekkönyvtárban

Top hírek

  1. Gyászol a kórház, elhunyt dr. Makkai Noémi

  2. Baleset és teljes útlezárás a 62-esen

  3. Bréking: újabb baleset a 6-oson, vigyázat, téli pálya!

  4. Gyászol a nyugdíjas pedagógusok közössége, elhunyt Jeney Sándorné

  5. Baleset és teljes útlezárás volt a 6-os főúton

Galéria

BÚÉK, Dunaújváros! (2026)

A szeretet lángja is ég

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria) - fotó:

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 1. szám - 2026.01.09.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő