Elhunyt Bartók Gábor – búcsúzik a Dózsa iskola közössége
Mély fájdalommal és döbbenettel értesült a Dózsa iskola közössége Bartók Gábor váratlan hirtelenséggel bekövetkezett haláláról. Nekrológ.
Gábor közel 42 évet töltött el a pedagógusi pályán, évtizedekig dolgozott tanítóként. Az Aranyvölgyi Általános Iskola, majd 1996-tól a Dózsa György Általános Iskola tantestületének volt meghatározó tagja.
Pályafutását az elhivatottság és a gyerekek iránti szeretet jellemezte – életcélja volt, hogy tanítványai a világra nyitott, érdeklődő, széles látókörű felnőttekké váljanak. Ez a cél vezérelte egész pályafutása alatt, folyamatosan kereste az új, előremutató módszereket, s azokat a lehetőségeket, amelyek biztosítják a tanulók sokrétű képességfejlesztését. Hitte, hogy a gyermekeknek lehetőséget kell biztosítani, hogy minél több területen kipróbálhassák magukat, érdeklődésük kialakulhasson.
Ennek a szellemiségnek a megvalósítását a Zsolnai pedagógiában találta meg. S attól a perctől kezdve, hogy rátalált erre, tudta, hogy ezt a szellemiséget szeretné közvetíteni a diákok felé. Feladatának érezte, hogy meghonosítsa mindezt abban a városban, ahol felnőtt. Így az 1990-es években ő volt az a pedagógus, aki a városunk oktatási palettáját színesebbé tette az Értékközvetítő és Képességfejlesztő Program bevezetésével. Elkötelezte magát az ÉKP-nak és ez az elköteleződés az évek múlásával egyre nőtt, tudta, hogy a neki szánt feladat az volt, hogy megadja a lehetőséget városunk gyermekei számára is ahhoz, hogy sokrétű, művelt emberekké tudjanak válni. Éveken át fogalom volt a neve, szinte minden szülő az ő osztályába szerette volna íratni gyermekét. Sok-sok értékes, a világra nyitott, sokoldalú gyermeket engedett ki óvó-védő kezei alól. Tanítványi ma is szeretettel emlékeznek rá.
Egy olyan embert veszítettünk el, aki munkáját nem kötelességből, hanem elhivatottságból, megszállottságból végezte és a belső hajtóereje a gyermekek iránti okos szeretete volt, amely magában foglalta az elvárásokat és a következetességet.
A pedagógus társadalom szegényebb lett egy olyan pedagógussal, akit az élet erre a pályára teremtett.
Búcsúztatója 2021. április 07-én 14.30 órakor lesz Kisapostagon a Dunai Gyöngy Yachtkikötőben.
"A búcsúszó, mit nem mondtál ki, elmaradt. Elmentél, de gondolatban örökké velünk maradsz."
A Dózsa iskola dolgozói
A rovat további hírei: Közélet
Ajándékkal búcsúzott Nárcisztól a Rosti gimnázium közössége
2025. aug. 24.
A közös munka a sikeres érettségivel ugyan véget ért, de a kapcsolat nem szakadt meg a Dunaújvárosi Rosti Pál Gimnázium és Általános Iskola, valamint az intézményben tanult súlyosan beteg diáklány, Lisztes Nárcisz között. Az iskola egy jeles összefogás nyomán hasznos ajándékkal lepte meg Nárciszt.
DSTV: komoly segítség az álláskereséshez
2025. aug. 24.
A beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összegzése a rendhagyó kezdeményezésről: a vasmű csoportos létszámleépítése nyomán álláskeresővé vált munkavállalóknak szerveztek gyakorlati tanácsadó napot a Városháza "C" szárnyában. Hangkép.
Boldog születésnapot, Magyarország! – együtt emlékeztünk az államalapítás ünnepén (galériával)
2025. aug. 21.
A hagyományoknak megfelelően közösen, de ezúttal a Mondbach-kúria udvarán ünnepelhettek a városlakók az önkormányzat által rendezett programon augusztus 20-án, az államalapítás és az új kenyér ünnepén.
Ünnepi forgatag a kúriában
2025. aug. 20.
Töltsük együtt a jeles napot államalapításunk és az új kenyér ünnepén! Augusztus 20. alkalmából városunk önkormányzata közös ünneplésre vár mindenkit a Mondbach-kúriában ma délután – itt az estébe nyúló ünnepi forgatag részletes kínálata!
Nagyon kell segítség az álláskereséshez
2025. aug. 19.
Elsősorban a vasmű csoportos létszámleépítése nyomán álláskeresővé vált munkavállalóknak szerveztek gyakorlati tanácsadó napot a Városháza "C" szárnya házasságkötő és rendezvénytermében a közelmúltban. Első nekifutásra is szép sikerrel.
Monumentális alkotás festékszóróval
2025. aug. 18.
Az utóbbi években a graffiti szó egyre kedveltebb Dunaújvárosban – számos helyen díszítették fel művészek trafóházak, falak oldalát. AZ Arany János Általános Iskola egyik fala hatalmas alkotással gazdagodott – Harsányi Zotmund Bence és Boros István jóvoltából átalakult az intézmény látképe.
Ki kapja a "Dunaújváros Egészségügyéért" díjat? Várják a javaslatokat!
2025. aug. 17.
Dunaújváros közgyűlése minden évben "Dunaújváros Egészségügyéért" díjat adományoz. A díjazott személyére bárki javaslatot tehet – egészen szeptember végéig.