Már lehet nevezni a virágosítási versenyre
Idén már huszonkettedszerre hirdette meg a "Virágos Dunaújvárosért" az önkormányzat környezetvédelmi osztálya. Kategóriák, menetrend és minden más hasznos információ a hajtás után!
A "Virágos Dunaújvárosért 2021" versenyre az alábbi kategóriákban lehet nevezni:
A legszebb közterületi lakossági előkert
A legszebb lakosság által virágosított ablak és/vagy franciaerkély
A legszebb lakosság által virágosított erkély
A legszebb lakosság által virágosított közterületi virágláda
A legszebb virágosított intézményudvar és/vagy homlokzat
A legszebb családi házas előkert
A legszebb virágosított üzlet/vállalkozás előkert és/vagy homlokzat
A legszebb közterületi társasházi lakossági előkert
A jelentkezési határidő. július 30., a nevezéseket a város hivatalos oldaláról letölthető nevezési lapon kell benyújtani!
A dokumentum közvetlen elérhetősége itt!
"Virágos Dunaújvárosért 2021" – nevezési lap .doc (katt) >>
A pályázatokat elektronikus úton, a viragositas@dunaujvaros.hu címre várják. A város hivatalos oldalán megjelent összegzés szerint a különböző kategóriákban az első három helyezettet díjazzák, több színvonalas virágosított helyszín esetén különdíjakat adnak ki.
Figyelem, fontos: a nevezéshez csatolni kell legalább egy db fényképet a virágosított részről (elektronikusan is beküldhető, maximum 10 db fénykép). Egy virágosított helyszínre csak egy pályázat nyújtható be! Az azonos helyszínre beérkezett több pályázatot egyként kezelik.
A "Virágos Dunaújvárosért 2021" verseny eredményhirdetése az elmúlt évek hagyományát folytatva a tervek szerint októberben lesz.
(Forrás és fotó: dunaujvaros.hu)
A rovat további hírei: Közélet
Újra mérgezik a városi kutyákat – nyomravezetői díjat ajánl fel az önkormányzat!
2025. ápr. 17.
Sajnálatos módon ismét előkerült Dunaújvárosban, hogy ismeretlen elkövető mérget helyez el a felső Duna-parti kutyafuttató területén. A lelketlen cselekmény következtében kutyák pusztulnak el – az önkormányzat újra lépett a tettes ellen.
Különleges foglalkozáson vehettek részt a Napsugár Tagóvoda apró növendékei
2025. ápr. 16.
Nem mindennapi foglalkozássorozat kezdődött a Napsugár Tagóvodában még szeptemberben. Endrefi-Konics Julianna közreműködésével hangtálak teszik különlegessé a gyerekek mindennapjait, ezt a foglalkozást látogatta meg Barta Endre alpolgármester a napokban.
Összefogás a szebb Scharbert-szigetért
2025. ápr. 16.
Dunaújváros és Kisapostag önkormányzata közös akciót szervezett a mögöttünk hagyott hétvégén. Önkéntesek segítségével munkálkodtak azon, hogy szebb és rendezettebb legyen a Scharbert-sziget – sok potenciál rejlik a területben.
Húsvéti segítség a városlakóknak
2025. ápr. 16.
Városunkban is sokakat érint az a méltatlan helyzet, amikor az alapélelmiszerek megvásárlása fejtörést okoz. Ez országos szintű probléma, mondja Mezei Zsolt, aki a DK Fejér vármegye 4. választókerület elnökeként segített a hétfő délutáni tojás- és tésztavásáron.
DSTV: megkezdődött a rendvédelmi hónap
2025. ápr. 16.
A beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összegzése arról, hogy a már zengetett elsősegélynyújtó versennyel megkezdődött a hagyományos rendvédelmi hónap sorozata városunkban. Az idei, immár 27. eseménysor színes kínálattal csalogat. Hangkép.
Közösségi díszítés a húsvét alkalmából (galériával)
2025. ápr. 15.
Ünnepi díszbe öltöztették városunk főterét a közelgő húsvét alkalmából. A Dunaújváros Alapítóinak Egyesülete óvodásokkal együtt szépítették meg a teret – igazi transzgenerációs közösségi program kerekedett.
Húsvét a templomban: nagyheti szertartások
2025. ápr. 15.
Már a virágvasárnappal megkezdődött a nagyheti szertartások sora a Krisztus Király Főtemplomban – összeállításunk az előttünk álló időszak eseményeit veszi sorra, az urnatemető rendjének változásával kiegészítve.