Újabb segítség a kluboknak
A Magyar Kajak-Kenu Szövetség (MKKSZ) 2021-ben is pályázatot hirdet tagszervezetei számára a helyi szinten megvalósítandó új szakmai projektek beindítására, az eddigiek megerősítésének támogatására, valamint idén először az edzői kompetenciák fejlesztésére. A koronavírus járvány az elmúlt egy évben a sportágat sem kímélte, így idén a keretösszeget is megemelte a szövetség.
"A pályázat sportágunk megerősödését szolgálja, az eszközök beszerzését, valamint a szakmai projektek támogatását" – mondta Boros Gergely az MKKSZ szakmai igazgatója, derült ki az MKKSZ honlapján megjelent beszámolóból. "Újdonság az előző évekhez képest, hogy bekerült az edzői kompetenciákat növelő hazai és külföldi oktatások, tanfolyamok, továbbképzések anyagi támogatása. Emellett a trénerek informatikai eszközök beszerzésére is kérhetnek segítséget, amelyek a Kajak-Kenu Ablak használatát, és a mindennapi munkát is segítik."
Az elnökség hétfői ülésén fogadta el a pályázati felhívás részleteit (A részletes felhívás a cikk alján.). Fontos változás az előző évhez képest, hogy a teljes keretösszeget 20 millió forintról 25 millióra emelték, ebből 7 milliót szánnának a szakmai igazgató által említett képzési támogatásokra. A nyertes pályázatokra elnyerhető összeg maximum 1 millió forint egyesületenként. A további projektlehetőségek között ezúttal is ott van a kenu-, a szlalom- és a szabadidő szakág fejlesztése. "A kenu szakág erősítése évek óta célunk, szeretnénk szélesíteni a bázist, de ugyanez igaz a szlalomra is, főleg úgy, hogy hamarosan Kiskörénél megépül a vadvízi szlalompálya. Ráadásul attól, hogy a kajakos versenyszámokból elvettek az olimpián, a kenunak és a szlalomnak felértékelődött a jelentősége." – árulta el Boros Gergely, majd külön kitért az egyre népszerűbb szabadidős szakágra is.
Képek forrása: MKKSZ
"A szabadidősport nagyon fontos a klubok bevételi forrásainak szempontjából, hiszen ezzel hosszútávon stabilizálhatják saját működésüket. Azt azért tapasztaltuk, hogy a COVID-helyzet ellenére tavaly nagyobb volt az érdeklődés a szabadidős eseményeinkre, mint korábban. Látva csak a 2020-as Balaton-átevezést, ahol egy héttel hamarabb le kellett állítanunk a nevezést, olyan sokan akartak jönni. Ez egyértelműen mutatja a szabadidő szakág erejét. Ezeket a lehetőségeket a klubok is jelzik, rendszeresen tudják hasznosítani, és kiadni a szabadidős eszközeiket."
Boros Gergely elmondta, idén mind a közel 190 tagegyesület pályázhat, beleértve a nagy klubokat is. Hozzátette, eddig is népszerű volt a felhívás, tavaly például 56 pályázat érkezett, és a jelenlegi helyzet miatt idén is sokra számítanak. "Igyekszünk segíteni a klubokat, és plusz forrást adni nekik. Az elmúlt egy évben önkormányzati támogatások sok helyen visszaestek. Ezzel kapcsolatban volt is egy felmérése a szövetségnek, nagyjából 300 millió forint kiesést okozott a sportágnak." – árulta el a szakmai igazgató. A pályázatot postai úton április 9-ig, személyesen pedig április 12-ig lehet eljuttatni az MKKSZ székházába.
A rovat további hírei: Sport
Így nem volt esély a pontszerzésre
2025. dec. 03.
A dunaújvárosi fegyelmezetlenségeket könyörtelenül kihasználó FEHA19 magabiztosan győzte le Acélbikáinkat az Erste Liga kedd esti összecsapásán.
Sikeres évet zártak a DKSE kajak-kenusai (galériával)
2025. dec. 02.
Világbajnoki arannyal, rengeteg hazai és nemzetközi éremmel zárták a 2025-ös esztendőt a DKSE kajak-kenusai, így volt mit ünnepelni a szakosztály hétfő esti évzáró ünnepségén.
DSTV: kiváló tornászt köszöntöttek
2025. dec. 02.
Elégedetten tekintett vissza a jó Európa-bajnoki és világbajnoki szereplést hozó 2025-ös esztendőre a DKSE kiváló tornásza, Mayer Gréta. A dunaújvárosi kiválóságot Barta Endre alpolgármester is köszöntötte múlt csütörtöki edzés alkalmával. Hangkép.
Óriási sikert hozott a II. Adventi Fitnesz Fesztivál
2025. dec. 02.
Remek oktatók, pörgős edzések, erős jótékonysági szál és egy parádés finálé: második alkalommal rendezték meg az Adventi Fitnesz Fesztivált, melyről ezúttal is felejthetetlen élményekkel tértek haza a résztvevők.
Fontos meccs vár az Acélbikákra
2025. dec. 02.
A FEHA19 elleni székesfehérvári mérkőzéssel folytatja az Erste Liga alapszakaszát a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata ma este fél héttől.
Hétgólos siker Svájc ellen, négy pontot visz a középdöntőbe a magyar válogatott
2025. dec. 02.
Az Európa-bajnoki bronzérmes magyar válogatott 32-25-re legyőzte az újonc svájci csapatot hétfőn a női kézilabda-világbajnokság csoportkörének utolsó fordulójában a hollandiai 's-Hertogenboschban, így a maximális négy pontot viszi magával a rotterdami középdöntőbe.
Játékkal emlékeztek egykori társukra a dartsosok
2025. dec. 01.
Jó hangulatban, óriási létszám mellett rendezte meg a III. Győri Tamás Páros Emlékversenyt a Dunaújvárosi Darts Club a mögöttünk hagyott hétvégén.








