Dunaújváros Hetilap

"... igenis van megújulás!"

doszerk - 2021. április 5. 7:27

"Nem tudom, hogy mennyit kell még így kibírnunk. Csak azt tudom, hogy mi, dunaújvárosiak eddig példásan helytálltunk." – Pintér Tamás polgármester ünnepi köszöntője.

Tisztelt dunaújvárosiak!

Előre állítottuk az órát, tovább van világos. Éledezik a természet, melegszik az idő. Az egyébként is idegőrlő korlátozások ilyenkor a legrosszabbak, hiszen mindannyian szeretnénk kint lenni a természetben, korlátozások nélkül.
Most ráadásul itt van húsvét ünnepe is, ami mindannyiunknak ad valamit. Sokunknak fontos vallási ünnep, sőt, a legfontosabb, amikor megtelnek a templomaink. Másoknak fontos népszokás kötődik a húsvéthoz, hiszen a lányok, asszonyok meglocsolása nem maradhat el. Sajnos azonban most, a tavalyihoz hasonlóan mégis elmarad. Nehéz ezt elfogadni, és még nehezebb betartani. A korlátozások sosem könnyűek, de amikor az ünnepeinket teszi lehetetlenné, azt nagyon nehéz higgadtan elfogadni. Mert ezek azok a napok, amik színt hoznak a dolgos hétköznapjainkba. Amikor együtt lehet a család, a barátok köre.

Nem tudom, hogy mennyit kell még így kibírnunk. Csak azt tudom, hogy mi dunaújvárosiak eddig példásan helyt álltunk.

Tudom, hogy ez most is így lesz, mert egy ilyen közösségben, mint a miénk, fontosak az idősek, a betegek és fontosak a fiatalok is, hiszen az ő munkájuk is nélkülözhetetlen a mindennapjainkhoz.
Mindenkinek köszönöm az eddigi helytállást. Tudom, hogy egy ilyen megfeszített időszak után már-már ott tartunk, hogy nem hiszünk senkinek, de éppen a húsvét, a feltámadás ünnepe, a tavasz, a természet újjáéledésének időszaka mutatja meg nekünk, hogy igenis van megújulás! Ez most is így lesz. Ehhez kívánok minden dunaújvárosinak türelmet, és hálásan köszönöm az eddigi helytállásukat.

Mindannyiuknak áldott, békés húsvéti ünnepetek kívánok!

Pintér Tamás
polgármester

(Fotó: Végh Zoltán)
 

A rovat további hírei: Közélet

Továbbra is nagyon várjuk az M8-as autópálya megépítését

Továbbra is nagyon várjuk az M8-as autópálya megépítését

2023. jan. 27.

Szabó Zsolt, városunk gazdasági alpolgármestere sajtótájékoztatón számolt be egy december végi egyeztetésről Bartal Tamással, az Építési és Beruházási Minisztérium helyettes államtitkárával, melynek témája Dunaújváros közlekedési koncepciója volt. 

Felszámolás alatt a DVCSH Kft., várják a hitelezők jelentkezését!

Felszámolás alatt a DVCSH Kft., várják a hitelezők jelentkezését!

2023. jan. 27.

A Székesfehérvári Törvényszék január 12-én tette közzé a Cégközlönyben a Dunaújvárosi Víz-, Csatorna- Hőszolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság (DVCSH Kft.) felszámolásának elrendelését. Fontos a dátum, máris kiderül, miért!

DSTV: ismét véradás a Petőfi iskolában

DSTV: ismét véradás a Petőfi iskolában

2023. jan. 27.

Régi-új helyszínen szerveztek véradást városunkban, derül ki a DSTV összegzéséből. A Petőfi iskolát kereshették fel a napokban azok az önkéntesek, akik vállalták a "csapolást" három embertársuk megmentése érdekében. Hangkép.

A szolidaritási hozzájárulás csökkentését kérik a képviselők

A szolidaritási hozzájárulás csökkentését kérik a képviselők

2023. jan. 26.

Az év első rendes ülését tartotta a közgyűlés; a testület összesen 31 témát tárgyalt a nyílt és kettőt pedig zárt ülésen. A napirendi pontok között voltak igazán fajsúlyosak is – amelyek százmilliókat, milliárdokat jelentenek a városnak.

A pentelei zsidóság sorsa a II. világháború alatt

A pentelei zsidóság sorsa a II. világháború alatt

2023. jan. 26.

Tragikus sorsok, tragikus korszak, vészterhes történet: a holokauszt időszakának dunapentelei eseményeire fókuszál Kronászt Margit történész-muzeológus vendégposztja.

Harmincnál több napirend vár a képviselőkre a közgyűlésen

Harmincnál több napirend vár a képviselőkre a közgyűlésen

2023. jan. 25.

Pontosabban 29+2 – a naptári év első nyílt ülése után két tételről döntenek zárt ajtó mögött a Városháza közgyűlési termében csütörtökön.

Tóth Kálmán: "Visszahoztuk a fényt Dunaújvárosba"

Tóth Kálmán: "Visszahoztuk a fényt Dunaújvárosba"

2023. jan. 25.

Önkormányzati évértékelő sorozatunk utolsó előtti állomása a 9-es választókerület – itt Tóth Kálmán  a képviselő, aki szerint az átgondolt, hatékony munka és a közösségek összefogása a fejlődés kulcsa.