Koronavírus: 4 millió beoltott után még nagyobb nyitás
Napokon belül eléri a 4 milliót a beoltottak száma hazánkban; ekkor új intézkedések lépnek életbe – ám ezek jelentős része védettséghez, még pontosabban védettségi igazolványhoz kötött. Van már? (Nekem igen.)
A témáról terjedelmes összeállítás jelent meg az operatív törzs hivatalos oldalán, amely szerint a kormány véglegesítette az új szabályokat tartalmazó rendeleteket. Ezek alapján:
– A kijárási tilalom kezdete este 11 óráról éjfélre módosul.
– Az üzletekben este 11 óráig lehet vásárolni.
– A védetteknek (akinek védettségi igazolványa van) este 11 óráig megnyílik a vendéglátóhelyek belső tere is. A szülők és családtagok a gyermekeket is magukkal vihetik.
– A védettek szállodákba is mehetnek, és a gyermekeket is magukkal vihetik.
– A 2020 novemberében bezárt szabadidős létesítményeket védettségi igazolvánnyal újra lehet látogatni. Ezek közé tartoznak például az állatkertek, a vadasparkok, a múzeumok, a színházak, a mozik és a könyvtárak is.
– Edzőterembe, uszodába, jégpályára ezentúl csak a védettek, valamint a versenyszerűen sportoló 18 év alattiak mehetnek.
– A védettek és felügyeletük alatt álló kiskorúak este 11 óráig a sportrendezvényeket is látogathatják.
– A védetteknek és a felügyeletük alatt álló kiskorúaknak nem kell maszkot viselniük a sport- és kulturális rendezvényeken.
Általános szabály, hogy a koronavírus elleni védettség igazolása a védettségi igazolvány bemutatásával történik, a védettség tényének ellenőrzése pedig a helyiség üzemeltetőjének, a szolgáltatás nyújtójának a feladata. Amennyiben ennek nem tesz eleget, a bírság 100 ezer forinttól 1 millió forintig terjedhet, vagy akár egy éves bezárással is sújtható.
Mivel a járvány továbbra is jelen van, ezért a fokozatos újraindítás mellett is fenn kell tartani bizonyos biztonsági intézkedéseket. Ezért egyes helyszíneken a védettséget nem szerzett dolgozóknak továbbra is maszkot kell hordaniuk. Emellett fennmaradnak a magán- és családi rendezvényekkel kapcsolatban tavaly novemberben elrendelt korlátozások.
A közterületen, a tömegközlekedési eszközökön, boltokban – azokon a helyeken, ahol nem csak beoltott, vagy a fertőzésen átesett személyek tartózkodhatnak – továbbra is kötelező a maszkhasználat, továbbá kerülendő a csoportosulás és a gyülekezés. Ez a még be nem oltott állampolgárok védelmét szolgálja.
Az oltásra elektronikus úton az alábbi címen lehet jelentkezni!
Vakcinainfó – online regisztráció (katt) >>
(Forrás és fotó: koronavirus.gov.hu)
A rovat további hírei: Mozaik
Rosti a Restiben – tárlattal, beszélgetéssel
2025. nov. 12.
Folytatódik a Rosti iskola és a Resti Bisztró együttműködése – a sorozat következő állomásán ráadásul a szokásos kiállításmegnyitó mellé a rostis éveket is felidéző beszélgetést kínálnak csütörtökön délután.
DSTV: mindenkire gondolnak
2025. nov. 12.
A DunaKosár helyi közössége jó csapatot alkot – a termelők változatos portékákat kínálnak a közösségnek, derül ki a DSTV összegzéséből. A közösségben olyanok is akadnak, akik gondolnak az ilyen-olyan ételérzékenységgel küzdőkre – és nekik készítenek ellenőrzött finomságokat. Hangkép.
DSTV: zöldítő fejlesztések
2025. nov. 11.
A program híréről már olvashattak hasábjainkon, most itt a DSTV összegzése. Virágágyások egy panelház tetején? Zöld tető és zöld falak egy óvoda épületén? Dunaújvárosban ez sem elképzelhetetlen! Hangkép.
Változóan felhős, csendes őszi hét – a végén lehet csapadék
2025. nov. 10.
Ködös reggeleket, borongós és napos nappalokat ígér a hétre a DO időjárási szakértője – számottevő csapadék térségünkben csak az időszak legvégén várható, pedig kéne nagyon már.
DSTV: megújult a Tündérkert Játszótér
2025. nov. 10.
A beszámolóval már jelentkeztünk, most itt a DSTV összegzése arról, hogy sok-sok a Városvédők Újtelepért Egyesület és a nekik segítséget biztosító önkéntesek munkája nyomán befejeződött a Tündérkert Játszótér felújítása. A gyerekek szép és biztonságos közegben kapcsolódhatnak ki! Hangkép.
Zöld Kincsek Börzéje a Generációk Házában
2025. nov. 08.
Az Esze Tamás utcai Generációk Házában rendezik meg a Zöld Kincsek Börzéjét november 15-én délelőtt kilenc és egy óra között.
DSTV: együtt a tisztább városért
2025. nov. 04.
A díjkiosztóról már beszámoltunk, de most itt a DSTV összegzése: idén is remekül sikerült a Jót, szívből – Dunaújvárosért akciócsoport és a Decathlon Dunaújváros csapatának közös takarítási megmozdulása. A sok önkéntes munkája nyomán rengeteg szeméttől szabadult meg a város. Hangkép.








