Az édesanyák napja – két köszöntővel
A jeles ünnepen Feth Katalin, a Magyar Vöröskereszt területi vezetője, valamint Pintér Tamás polgármester ünnepi gondolatait olvashatják hasábjainkon. Sok boldogságot minden édesanyának!
Kevesen tudják, hogy az anyák napja megünneplését a Vöröskereszt kezdeményezte – ünnepi összeállításunk elején a kötelező udvariassági formulán is túl ezért élvez elsőbbséget a területi szervezet vezetője!
"... hogy érezze szeretetünket..."
Május első vasárnapja a legszebb tavaszi ünnep, az anyák napja.
Első szavunk, amit kimondunk a MAMA. Először mindent ezzel a szóval jelölünk, majd tudatosul bennünk, hogy Ő az a személy, aki táplál, óv és véd minket, aki jóra, szépre nevel, akitől életünket kapjuk. Tőle tanuljuk a szeretetet, a kitartást, ő ad példát életünk minden mozzanatára.
Édesanyánk az év minden napján gondoskodik rólunk, aggódik, ha késünk vagy ha betegek vagyunk, bátorít, ha félünk, velünk örül sikereinknek, boldogságunknak.
Az év minden napján szeretjük őt, de ezen a szép napon megköszönhetjük mindazt, amit értünk tesz. A legszebb ajándék, ha hozzábújunk, megsimogatjuk, adunk neki egy nagy puszit, ölelést, egy szál virágot.
Hálás vagyok, hogy anyák napján én köszönthetem az édesanyákat. A csillogó szemmel gondoskodókat, a fáradtan is gyermekükre mosolygókat, a tisztalelkűeket. Ismerem az érzéseiket, hiszen magam is anya vagyok, aki hisz a csodában, aki megélte a gyermeknevelés örömökkel teli, máskor nehéz pillanatait.
Egy nap kevés ahhoz, hogy a fáradalmakat megköszönjük, de törekedjünk arra, hogy érezze szeretetünket – azt, hogy mennyire fontos nekünk.
Köszöntsük fel nagymamáinkat is, hiszen szüleinket ők nevelték!
Magyarországon az anyák napja megünneplését a Magyar Ifjúsági Vöröskereszt kezdeményezte 1925-ben.
Az akkori fiatalok tiszteletük kifejezéseként egy Európa-szerte egyedülálló emlékmű megalkotását tették lehetővé. Gyűjtést szerveztek, amelyből Kaszap Károly szobrászművész elkészítette az Anyák szobrát. A szobor Budapesten, Pesterzsébeten található, ihletője egy tizenkét gyermekes édesanya volt. A szobor talpazatán felirat található: "Állj meg, és gondolj Édesanyádra!"
Feth Katalin területi vezető
Magyar Vöröskereszt
"A legnagyobb érték..."
Szép szavakkal készült az anyák napjára Pintér Tamás polgármester is – íme!
Tisztelt Dunaújvárosiak!
Egyszer láttam egy kisfilmet, amiben egy "ál-álláshirdetést" adtak fel, műveleti igazgató munkakörre. A munka leírásban ez állt: a munka hatalmas felelősséggel jár. Szinte egész nap talpon kell lenni, heti hét napot, akár még éjszaka is. Szünetet nem lehet tartani, étkezésre is csak akkor van lehetőség, ha a vezetőség azt engedi. Kitűnő szervezési és problémakezelési képességekkel kell rendelkezni. Orvosi, gazdasági, konyhai ismeretekkel is rendelkeznie kell a leendő munkavállalónak. Szabadságra még ünnepekkor sem lehet elmenni. Lényegében azt kérték az érdeklődőktől, hogy a korábbi életüket teljesen adják fel. Mindezt teljesen ingyen.
Az érdeklődők szinte megszólalni sem tudtak. Hát legális ez? Lehet ilyen feladatot bárkire is rábízni? Lehet bizony, sőt, akik ezt a munkát végzik, önként vállalják. Ők az Édesanyák.
Tavaly sokan csak telefonon, esetleg online, a kapun túlról, maszkok mögül köszönthették az Édesanyjukat. Megtanultuk, hogy mekkora érték személyesen jelen lenni, szorosan ölelni, szemtől-szemben kifejezni a hálánkat.
A legnagyobb érték ma, ha valaki meg tudja ölelni az Édesanyját. Ezért nem is kívánhatok mást, mint ölelésekben gazdag anyák napját minden Édesanyának! Isten éltesse őket!
Pintér Tamás polgármester
(A kép illusztráció)
A rovat további hírei: Közélet
Színes ugróiskola a közösségi időtöltésért
2025. nov. 25.
Ha színes közterületi festésről van szó, talán már nem is szükséges Nagy Gergő nevét emlegetni – városszerte tudhatják a lakosok, hogy a művésznek mindig köze van az újabb alkotásokhoz. A Radnóti utcában is tevékenykedett a közelmúltban – újabb ugróiskola díszíti az összekötő utat.
Lehetőségek tárháza a Pannon iskolában
2025. nov. 25.
A napokban a Pannon Oktatási Központba látogatott el Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester – méghozzá a nemrégiben megnyílt Nemzetközi Pályázati Iroda munkatársaival. Für Zoltán igazgatóhelyettes mutatta be az intézményüket.
A Szonáta Zeneművészeti Alapítvány volt, a Viadana Kamarakórus lesz a támogatott
2025. nov. 23.
Újabb negyedév végéhez ért a Széchenyi Pékség és az önkormányzat közös kezdeményezése, a Dunaújváros Kenyere akció: összesen 8019 darab város kenyere fogyott, amelyeknek árából 50 forint került egy jótékonysági alapba – ez 400 950 forint támogatást jelent a Szonáta Zeneművészeti Alapítványnak.
Közéleti témák a pszichológus szemüvegén át – a Dunaújvárosi Estek sorozatában
2025. nov. 21.
A belső egyensúly megőrzésének lehetőségeit taglalta a Dunaújvárosi Estek vendégeként Szöllős Luca Léna pszichológus a Városháza "C" szárnyában csütörtökön délután. Izgalmas témák sora került terítékre!
Újabb zárt kutyafuttató épült a városban
2025. nov. 21.
A Technikum városrész lakói számára fontos fejlesztés valósult meg az 5. és a 6. választókerület találkozásánál a Bocskai István utca 6. mögötti zöldterületen. Erről számoltak be Szabó Zsolt és Mezei Zsolt alpolgármesterek, a Technikum városrész önkormányzati képviselői.
A kerítésnek hála biztonságos a játszótér
2025. nov. 21.
A város egészét tekintve apró, ám a városrész lakói számára kiemelten fontos fejlesztés történt Pappné Grabant Ilona önkormányzati képviselő körzetében. A Hajnal utcában található játszótér az egyik legnépszerűbb közösségi pont – mostantól kerítés teszi még biztonságosabbá.
Jó hír a KIÉT ülésén: nyolcszáz intézményi dolgozó kap borítékot még karácsony előtt
2025. nov. 21.
A következő esztendő költségvetés-tervezésének fontos állomása a fenntartói és munkavállalói oldal, a Költségvetési Intézmények Érdekegyeztető Tanácsa (KIÉT) és az önkormányzat illetékesének egyeztetése arról, hogyan változnak a munkáltatói juttatások a következő esztendőben.









