Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2025. dec. 24. Ádám, Éva
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Hétfőtől feloldják a kórházi látogatási tilalmat

Közélet
Müller Cecília
koronavírus
látogatási tilalom

facebook megosztás

doszerk - 2021. máj. 20., 15:50

Hétfőtől részlegesen feloldják a kórházi látogatási tilalmat - jelentette be az országos tisztifőorvos a koronavírus-járvány elleni védekezésért felelős operatív törzs csütörtöki online sajtótájékoztatóján.

Kép: DO-archív

Müller Cecília hozzátette: koronavírus-fertőzéssel kezelt beteget továbbra sem lehet látogatni. A más osztályokon fekvő betegekhez egy nap csak egy ember mehet be, egy órára, és a látogatónak védettségi igazolvánnyal kell rendelkeznie. Úgy fogalmazott, az oltásoknak köszönhetően sikerült úrrá lenni a járvány harmadik hullámán. Az oltási időpontok "nyitva vannak", aki regisztrált, rögtön tud magának időpontot foglalni - emelte ki. Hozzátette: a szerdán meghirdetett 199 ezer adag Pfizer-vakcinára szóló időpontok felét csütörtök délre lefoglalták. Ezen kívül az oltópontokon AstraZeneca- és Szputnyik V vakcina áll rendelkezésre, de már csak korlátozott számban. Szputnyik V oltóanyagból az orosz fél már leszállította a szerződött mennyiséget - tette hozzá.

Csütörtökön 64 800 adag Moderna-, míg pénteken 55 200 adag AstraZeneca-oltóanyag érkezik, ezeket a második körös oltásokra használják fel. A háziorvosok pedig Sinopharm-, Janssen- és Moderna-vakcinával oltanak - ismertette. A szociális intézmények statisztikáit ismertetve Müller Cecília arról szólt, hogy ezekben az intézményekben tovább javult a helyzet. Mint mondta, jelenleg 1720 gondozottat tartanak nyilván koronavírus-pozitívként, az összes gondozott két százalékát. Kórházban közülük 618-an vannak. A szociális intézményekben élők közül csaknem húszezren betegedtek meg, 3788 gondozott halt meg a fertőzés következtében, ez az összes magyarországi elhunyt 13 százaléka. A nemzetközi adatokkal összevetve a magyar adatokat, elmondható, hogy Magyarországon az elhunytak 13 százaléka volt gondozott, a nemzetközi adatok szerint a koronavírusban elhunytak 41 százaléka volt szociális otthonok lakója - mondta.

A szakember beszélt arról is, hogy a járványban 752 szociális intézményben dolgozó volt érintett, ez az összes dolgozó kevesebb mint egy százaléka, és tizenkilencen hunytak el a vírusfertőzés következtében. Kiemelte, mára az összes oltásra jelentkezett gondozót és ápoltat beoltották, ami 89 ezer embert jelent. Az oltásoknak köszönhetően 96 százalékkal csökkent az új fertőzöttek száma a gondozottak, és 92 százalékkal a gondozóknál - tette hozzá. Müller Cecília elmondta azt is, hogy folyamatosan vizsgálják a vírus genetikai állományát, és továbbra sem fedezték fel a mintákban a vírus indiai variánsát.

(MTI)

A rovat további hírei: Közélet

"A közösség ereje ilyenkor válik igazán láthatóvá..."

2025. dec. 24.

"Karácsony legfőbb üzenetei a szeretet és az összetartozás – ezek az értékek vezessenek bennünket döntéseinkben és mindennapjainkban." Pintér Tamás polgármester ünnepi köszöntőjét olvashatják az alábbiakban.

Karácsony a Krisztus Király főtemplomban

2025. dec. 23.

Jézus születését és első bemutatkozásait ünnepli a karácsonyi időszakban a dunaújvárosi római katolikus közösség. Nagyon készült a karitász közössége is az egyház egyik főünnepére.

DSTV: jótékonyság a Restiben

2025. dec. 23.

Az ünnepek közeledtével is gondolnak a nehezebb körülmények között élő emberekre városunkban, remek példával szolgál a DSTV összeállítása. A Resti Bisztróban öt család karácsonyát tették szebbé a legutóbbi jótékonysági akció alkalmával. Hangkép.

A szeretet fénye emlékeztet karácsony ünnepének igazi jelentésére (galériával)

2025. dec. 22.

Az elmúlt négy hétvégén közösen készülődhettünk Dunaújvárosban – az Adventi Forgatag programjai sokakat vonzottak a Városháza térre. A mécsek jelképei kiegészítik egymást, egyúttal nyomatékot adnak a szeretet ünnepe legfontosabb üzeneteinek. 

DKIK: új titkár az iparkamaránál

2025. dec. 22.

Az idevágó interjú már megjárta hasábjainkat, most itt a DSTV összeállítása arról, hogy Csikós Gábor koordinálja a Dunaújvárosi Kereskedelmi és Iparkamara munkáját. A szakember a titkári feladatok mellett terveiről is beszámolt. Hangkép.

"Levelek a Jézuskának" – újra nagy sikerrel

2025. dec. 21.

Minden ajándék-igényt teljesített, ráadásul fontos pillérrel egészítette ki a Családok Átmeneti Otthona lakói javára szervezett gyűjtőakciót a DO/DSTV műhelye. A jótét célú közösségi kezdeményezés immár hatodszorra aratott fényes sikert, köszönet érte minden közreműködőnek!

DSTV: a véradókat köszöntötték

2025. dec. 21.

A beszámoló már megjárta hasábjainkat, most itt a DSTV összeállítása egy szép hagyomány folytatásáról. Ünnepélyes keretek között mondott köszönetet a jubiláló, valamint a kiemelkedő véradóknak a Magyar Vöröskereszt Dunaújvárosi Területi szervezete. Hangkép.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Ünnepi ajándékpercek az Élesztő közösségétől

  2. Karácsonykor is előzzük meg a tűzeseteket!

  3. DSTV: a birkózók is elbúcsúztatták az évet

  4. "A közösség ereje ilyenkor válik igazán láthatóvá..."

  5. Csábító üzenetek, súlyos következmények

Videók

Embedded thumbnail for Ünnepi ajándékpercek az Élesztő közösségétől

Ünnepi ajándékpercek az Élesztő közösségétől

Embedded thumbnail for DSTV: a birkózók is elbúcsúztatták az évet

DSTV: a birkózók is elbúcsúztatták az évet

Embedded thumbnail for DSTV: jótékonyság a Restiben

DSTV: jótékonyság a Restiben

Top hírek

  1. Bréking: lakástűz a Hold utcában – a mentőket is bevetették (FRISSÍTVE)

  2. Életet mentettek a dunaújvárosi rendőrök

  3. Rablás miatt tartóztatták le a buszmegállók üvegtörőjét

  4. Csábító üzenetek, súlyos következmények

  5. DKIK: új titkár az iparkamaránál

Galéria

A szeretet lángja is ég

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria) - fotó:

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria)

DKSE évzáró (2025) - fotó:

DKSE évzáró (2025)

Dunaújváros Hetilap

XIV. évfolyam 50. szám - 2025.12.19.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő