Új tanév és új struktúra a Dunaújvárosi Egyetemem (galériával)

Öcaline - 2021. szeptember 3. 16:45

Végre újra jelenléti rendszerben, először alapítványi fenntartással – ünnepélyes tanévnyitó helyszíne volt a Dunaújvárosi Egyetem ma kora délután. 

Az elnökség ünnepélyes bevonulásával, a Himnusz közös eléneklésével és a Móricz iskola nagykórusának ünnepi dalcsokrával kezdődött a Dunaújvárosi Egyetem (DUE) tanévnyitó ünnepsége a Campus Arénában ma délután. Az esemény meghívott vendégei között volt Pintér Tamás polgármester, valamint Szabó Zsolt gazdasági ügyekért felelős alpolgármester is.

650 gólya repült be

Több szempontból is különleges lesz az idei tanév, hangsúlyozta köszöntőjében dr. habil András István, a DUE rektora:
– Újra együtt ünnepelhetünk, a jelenléti oktatás keretében kezdődik az új tanév, ráadásul szervezetünkbe integrálva működik tovább a Bánki középiskola, emellett fontos mérföldkő, hogy augusztus 1-jén sikeresen lezártuk a modellváltást. Ez az első tanév, amelyet alapítványi fenntartású intézményként, a Dunaújvárosi Egyetemért Alapítvány kötelékébe működve kezdünk meg. 
A rektor kiemelte: több mint 2000 hallgató folytatja tanulmányait az egyetemen, az újonnan felvett diákok száma kiugróan magas – az elmúlt tanévhez mérten 51 százalékos emelkedést produkált a DUE, 650 diák kezdi meg az egyetemi tanulmányait Dunaújvárosban. Jelentősen nőtt a külföldi hallgatók létszáma is: 35 ország 120 hallgatója vesz részt az egyetem angol nyelvű képzésein. A rektor kiemelte: a szakképzés, felsőoktatás és felnőttképzés szimbiózisának helyszíne lehet a DUE.

Sikeres együttműködésben bízva

A fogadalomtétel, majd a jelképes kézfogás után elsőként Süli János tárca nélküli miniszter, az egyetemet fenntartó alapítvány kuratóriumi elnöke köszöntötte a DUE új polgárait:
– Az új együttműködés sikerében bízva mindenekelőtt köszönetet kell mondanom mindenkinek, aki segítette az átalakulás folyamatát. Örömmel állíthatom, hogy rendelkezésre állnak az eszközök, a szükséges felújítások, a működés forrásai, és bízom abban, hogy az egyetem a régi és új ipari együttműködések révén továbbra is betölti nemes feladatát azzal, hogy jó munkát végez, jó diplomát ad, és olyan szakembereket bocsát a munkaerőpiacra, akik az intézmény gyakorlatorientált képzési modellje révén megállják a helyüket a munka világában is.
Az elnöki köszöntőt követően az ünnepség elismerések átadásával, majd a Szózat közös eléneklésével ért véget.
 

Tanévnyitó ünnepély a DUE-n (2021)

Tanévnyitó ünnepély a DUE-n (2021) - fotó:
Tanévnyitó ünnepély a DUE-n (2021) - fotó:
Tanévnyitó ünnepély a DUE-n (2021) - fotó:
Tanévnyitó ünnepély a DUE-n (2021) - fotó:
Tanévnyitó ünnepély a DUE-n (2021) - fotó:
Tanévnyitó ünnepély a DUE-n (2021) - fotó:
Tanévnyitó ünnepély a DUE-n (2021) - fotó:
Tanévnyitó ünnepély a DUE-n (2021) - fotó:
Tanévnyitó ünnepély a DUE-n (2021) - fotó:
Tanévnyitó ünnepély a DUE-n (2021) - fotó:
Tanévnyitó ünnepély a DUE-n (2021) - fotó:
Tanévnyitó ünnepély a DUE-n (2021) - fotó:

A rovat további hírei: Oktatás

DSTV: népszerű volt a beiskolázási nap

DSTV: népszerű volt a beiskolázási nap

2022. jan. 19.

Sportbemutatókkal egybekötött beiskolázási napot tartottak a Vasvári Pál Általános Iskolában január 15-én. Az esemény kiváló alkalom volt a leendő tanulóknak és szüleiknek, hogy megismerkedhessenek az intézménnyel, és az általa kínált lehetőségekkel. Hangkép.

"Holnap ki fog tanítani?" – városunk az elsők között csatlakozott

"Holnap ki fog tanítani?" – városunk az elsők között csatlakozott

2021. dec. 10.

Sárospatak után a Dunaújvárosi Tankerület előtti tér adott otthont annak a mini demonstrációval egybekötött tájékoztatónak ma délután, amely révén a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) kívánta felhívni a figyelmet a köznevelésben dolgozók helyzetére. Nagy a baj.

DSTV: elsősavató advent idején

DSTV: elsősavató advent idején

2021. dec. 01.

Ünnepi beszámolóval szolgált a BIROK Szabó Magda Tagintézményéből a DSTV stábja. A református iskola adventet ünnepelt, ennek keretében a negyedik osztályosok avatták az elsősöket az intézmény teljes jogú tagjaivá a napokban. Hangkép.
 

Barangolás értékes nyereményekért – országos versenyt hirdet a Pannon

Barangolás értékes nyereményekért – országos versenyt hirdet a Pannon

2021. nov. 27.

A Pannon Oktatási Központ Gimnázium online barangolásra invitál. Csapatok jelentkezését várják – a térségi megméretések után immár az ország bármely iskolájából! (X)

DSTV: szövetségi színtéren

DSTV: szövetségi színtéren

2021. nov. 20.

Sportdelegáció látogatott a Vasvári iskolába a napokban, derül ki a DSTV összegzéséből. Az idén fennállása 70 évfordulóját ünneplő intézményt a Sportiskolák Országos Szövetségének képviselői keresték fel. Hangkép.

Rudas: kincsvadászat – a pénz nyomában

Rudas: kincsvadászat – a pénz nyomában

2021. nov. 16.

Az elsők között tehették próbára tudásukat a Rudas középiskola diákjai a Pénziránytű Alapítvány által szervezett MoneyGo élménytúra során. Várt a vár, kalandra fel!

"… segítek, ahol és akinek csak tudok!"

"… segítek, ahol és akinek csak tudok!"

2021. nov. 09.

Rangos országos elismerést vehetett át a közelmúltban Budavári Sándorné Marianna: a szociális szférában is aktívan tevékenykedő dunaújvárosi óvodapedagógus a Pedagógusok Szakszervezetének Eötvös József Emlékérmét érdemelte ki. Életút és interjú a hajtás után.