Forró fórum a távhőszolgáltatásról
A városi távhőszolgáltatással kapcsolatban tartott lakossági fórumot a DVG Zrt. vezérigazgatója, Szabó György, a vagyonkezelő ügyvédje, dr. Molnár István, illetve Medgyesi Miklós önkormányzati sajtószóvivő a Városháza házasságkötő termében ma délután.
Az összejövetel elején Medgyesi Miklós és Szabó György tájékoztatta a megjelenteket a közelmúlt eseményeiről – kiemelten arról, miként nehezíti, nehezítette meg a távhőszolgáltatást, távhőtermelést a DVCSH Kft.
Ne fizessenek a DVCSH-nak!
Szabó György ismételten felhívta a lakosok figyelmét arra, hogy semmiképpen se fizessék be a DVCSH által kiküldött számlákat, illetve beszámolt arról is, hogy a DVG Zrt. milyen jogi lépéseket tett a DVCSH-val fennálló vitásé kérdések rendezésére. Dr. Molnár István igyekezett megnyugtatni a lakosságot, hogy a DVG Zrt. igyekszik megoldani azok helyzetét, akik már a számlázási időszakon túl fizettek a DVCSH-nak, méghozzá úgy, hogy amennyiben igazolni tudják befizetésüket, akár csekk, akár banki bizonylat másolatával, azoknak a DVG Zrt. jóváírja ezt a számlájukon.
A DVG ügyvédje hangsúlyozta: a vagyonkezelő nem fenyegetőzik, azt a DVCSH teszi, majd tájékoztatta a megjelenteket a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) döntéséről, mely szerint a DVCSH szolgáltatási szerződése fel lett mondva július 1-jétől, innentől a DVG Zrt. a városi távhőszolgáltató.
Fontos kérdések, fontos válaszok
A vezetői, ügyvédi tájékoztatókat követően tehették fel a házasságkötő termet színültig megtöltő lakosok a kérdéseiket, melyekre Szabó György, Medgyesi Miklós és dr. Molnár István igyekezett válaszokat adni. Az adatok védelmével kapcsolatban megtudhattuk, hogy a DVG Zrt. személyesen és online kérte be az ügyféladatokat a fogyasztóktól, míg a DVCSH-nak már nincsen joga arra, hogy az ügyfelek adatait tárolják és felhasználják, mivel már nem szolgáltatók.
A lakosságot leginkább az foglalkoztatta, hogy mi lesz a duplán fizetőkkel, itt a már korábban is elmondott információt osztották meg újra a jelenlévőkkel.
A számok nyelvén a biztonságos szolgáltatásról
Szintén felmerült a szolgáltatási biztonság kérdése, melyről Szabó György elmondta: Dunaújvárosnak a leghidegebb téli hónapokban körülbelül 90 kilowattra van szüksége ahhoz, hogy minden lakásban biztonságos legyen a szolgáltatás.
Jelen pillanatban ebből 60 egységet tudnak biztosítani, 10 kilowattot tudnak vásárolni a vasműtől, a maradék 20-ra még keresik a megoldást. A jelenlegi kapacitással -5 Celsius fokig tudják azt biztosítani, hogy minden lakásban legyen fűtés és meleg víz, ez alatt már szükség lesz a nagyobb kapacitásra, s bár erre még nincs szerződésük, igyekeznek minél előbb megoldást találni a kapacitásbővítésre.
A bő két órás kérdezz-felelek végén Medgyesi Miklós és Szabó György ismételten arra kérte a lakosságot, kövessék figyelemmel a hivatalos tájékoztatást, illetve felmerülő kérdéseikkel bátran keressék a DVG Zrt. ügyfélszolgálatát – ahol szintén igyekeznek mindenkinek választ adni a távhőszolgáltatással, számlázással kapcsolatos kérdésekre.
(Fotó: Végh Zoltán)
A rovat további hírei: Közélet
Boldog születésnapot, Magyarország! – együtt emlékeztünk az államalapítás ünnepén (galériával)
2025. aug. 21.
A hagyományoknak megfelelően közösen, de ezúttal a Mondbach-kúria udvarán ünnepelhettek a városlakók az önkormányzat által rendezett programon augusztus 20-án, az államalapítás és az új kenyér ünnepén.
Ünnepi forgatag a kúriában
2025. aug. 20.
Töltsük együtt a jeles napot államalapításunk és az új kenyér ünnepén! Augusztus 20. alkalmából városunk önkormányzata közös ünneplésre vár mindenkit a Mondbach-kúriában ma délután – itt az estébe nyúló ünnepi forgatag részletes kínálata!
Nagyon kell segítség az álláskereséshez
2025. aug. 19.
Elsősorban a vasmű csoportos létszámleépítése nyomán álláskeresővé vált munkavállalóknak szerveztek gyakorlati tanácsadó napot a Városháza "C" szárnya házasságkötő és rendezvénytermében a közelmúltban. Első nekifutásra is szép sikerrel.
Monumentális alkotás festékszóróval
2025. aug. 18.
Az utóbbi években a graffiti szó egyre kedveltebb Dunaújvárosban – számos helyen díszítették fel művészek trafóházak, falak oldalát. AZ Arany János Általános Iskola egyik fala hatalmas alkotással gazdagodott – Harsányi Zotmund Bence és Boros István jóvoltából átalakult az intézmény látképe.
Ki kapja a "Dunaújváros Egészségügyéért" díjat? Várják a javaslatokat!
2025. aug. 17.
Dunaújváros közgyűlése minden évben "Dunaújváros Egészségügyéért" díjat adományoz. A díjazott személyére bárki javaslatot tehet – egészen szeptember végéig.
DSTV: együtt ünnepelhet a város augusztus 20-án
2025. aug. 17.
A hagyományokhoz híven közösen ünnepelhetjük államalapításunk évfordulóját, derül ki a DSTV anyagából. A témában írt beharangozónkat már olvashatták, most itt az augusztus 20-án várható forgatag menetrendjének előzetes összegzése. Hangkép.
Várják a javaslatokat a "Szociális Munkáért – Dunaújváros" díjra
2025. aug. 16.
Dunaújváros önkormányzata idén is díjazza majd azt a személyt, aki Dunaújvárosban a szociális munka területén kiemelkedő tevékenységet fejtett ki a lakosság szolgálatában, a közéleti munkában. Felhívás.