Versenyeztek a lánglovagok!
Az abszolút összesített versenyben Czinkóczi Ádám győzött, a csapatviadalt a papírgyár létesítményi tűzoltói nyerték a tizenkettedik alkalommal megrendezett lépcsőfutóversenyen.
Immáron tizenkettedik alkalommal rendezte meg hagyományos lépcsőfutó bajnokságát a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság a Duna-parton október 1-jén. A viadalon a régi visszatérők mellett új versenyzők is rajthoz álltak, s a résztvevőket korcsoportonként több kategóriában, egyéniben és csapatban is értékelték az embert próbáló megméretésen.
Az idei bajnokságon összesen kilenc csapat indult: a dunaújvárosi, a székesfehérvári és a sárbogárdi hivatásos tűzoltók mellett a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság munkatársai, a bicskei önkormányzati, a lajoskomáromi önkéntes tűzoltók, illetve a dunaújvárosi papírgyár és vasmű létesítményi tűzoltói vágtak neki Duna-parti lépcsősornak, méghozzá teljes védőruházatban és acélpalackos légzőkészülékkel, körülbelül húsz kilogrammos plusz súlyt magukra öltve.
Ahogy az elmúlt tizenegy esztendőben, úgy ezúttal is ott volt a viadalon Orosz Csaba önkormányzati képviselő, aki érdeklődésünkre elárulta, a versenyen indulók képviselték a megyei tűzoltóságok legjobbjait:
– Tizenkét éve kezdtük, azóta is halad ez a viadal, idén a huszonnegyedik közbiztonsági rendezvénysorozat része a létesítményi, hivatásos és az önkéntes tűzoltóknak ez a lépcsőfutóverseny. Az indulók a megyei tűzoltóságok krémjét jelentették, fittségben, edzettségben mindenképp, aki ezt a versenyt felvállalta, nagyon komolyan készült, s városunk önkormányzata ezért ajándékokkal támogatta a résztvevőket. Ezek a srácok, ha menteni mennek, biztos, hogy sokkal nagyobb százalékban tudják az erejüket használni, sokkal sikeresebbek akár a mentésben, akár tűzoltásban, mint mi, a közemberek.
Ami pedig magát a versenyt, és a különböző kategóriák győztesei illeti, a harminc év alatti korosztályban a vasmű létesítményi tűzoltóságának színeiben induló Czinkóczi Ábrahám 63,61 másodperc alatt győzte le a lépcsőfokokat, és vívta ki abszolút összetett versenyben is a bajnoki címet. A 30-39 év közöttiek korcsoportjában Ódor-Sápi Péter tűzoltó őrmester, a székesfehérvári hivatásos tűzoltó-parancsnokság beosztott tűzoltója győzedelmeskedett, míg a negyven év felettiek versenyében a papírgyár létesítményi tűzoltója, Lemler Róbert végzett az első helyen. A csapatversenyt szintén a papírgyár létesítményi tűzoltó csapata nyerte meg, megelőzve a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság és bicskei önkormányzati tűzoltók alakulatát.
Végh Zoltán felvételei
Eredmények:
30 év alatti korcsoport:
1. Czinkoczi Ábrahám - Véd-Sz Dunaferr LTP – 63,61
2. Séder Norbert – Véd-Sz Papír LTP – 67,52
3. Simon Levente – Véd-Sz Papír LTP – 76,69
30-39 év közötti korcsoport:
1. Ódor-Sápi Péter tűzoltó őrmester – Székesfehérvár HTP – 80,05
2. Csehó Tamás tűzoltó alezredes – Fejér MKI - 84,23
3. dr. Kozma Gergely tűzoltó százados – Fejér MKI – 111,89
40 év feletti korcsoport:
1. Lemler Róbert - Véd-Sz Papír LTP – 72,24
2. Polgár Viktor – Bicske ÖTP – 84,07
3. Rabóczki Zsolt tűzoltó százados - Fejér MKI – 85,73
Abszolút összesített verseny:
1. Czinkoczi Ábrahám - Véd-Sz Dunaferr LTP – 63,61
2. Séder Norbert – Véd-Sz Papír LTP – 67,52
3. Lemler Róbert - Véd-Sz Papír LTP – 72,24
Csapatverseny
1. Véd-Sz Papír LTP
2. Fejér MKI I. csapat
3. Bicske ÖTP
4. Székesfehérvár HTP
5. Dunaújváros HTP
6. Sárbogárd HTP
7. Véd-Sz Dunaferr LTP
8. Lajoskomárom ÖTE
9. Fejér MKI II-es csapat
A rovat további hírei: Mozaik
DSTV: a mozi varázsa – nézői szemmel
2025. szep. 04.
Sok látogatót vonz a dunaújvárosi Kultik Mozi, derül ki a DSTV összegzéséből. Időről időre futnak teltházas produkciók, illetve olyan filmek is, amelyek hosszú ideig vannak műsoron. De mi adja a mozi máig ható varázsát? Válaszolnak a nézők! Hangkép.
Mozdulj velük – népfőiskolai akció a Petőfi ligetben
2025. szep. 02.
Új közösségi kezdeményezéssel rukkol ki a Dunamenti Regionális Népfőiskola csapata: Mozdulj meg velünk a Ligetben! címmel várnak mindenkit a szabadtéri gerinctorna-foglalkozásra a Petőfi ligetben szerdán délután.
A felhők ellenére siker volt a "Csillagles" (galériával)
2025. szep. 01.
Még az időjárás gonosz tréfája sem riasztotta el a vendégeket, és bár a legutóbbi tumultust ezúttal nem tapasztaltuk, sokan választották az Aquantis Élményfürdő nyárbúcsúztató buliját múlt szombaton.
Változékony, de nyárias napokkal kezdődik az ősz
2025. szep. 01.
A periódus derekán lesz egy pici enyhülés, de jellemzően napos, kifejezetten a nyarat idéző hét elé nézünk a DO meteorológiai szakértőjének friss prognózisa szerint. A hét végére komoly kánikula lehet.
Népszerű táborokat szervezett a Széchenyi
2025. aug. 31.
Sport, nyaralás, országjárás, ráadásul szó szerint minden műfajban és határok nélkül: összesen négy táborba csalogatta nyáron diákjait a Széchenyi István Gimnázium. A bringás vándortáborok mellett népszerű volt a vízi vándortábor is – sok-sok élmény várta a gimnazistákat.
Fesztiválokon innen és túl – Jiling Ottóval
2025. aug. 30.
A nyár egyenlő a fesztiválokkal. Világszerte rendeznek kisebb és nagyobb zenei forgatagokat – szerencsére Dunaújváros sem maradt ki a jóból. Az Ambrózia fesztivál és a Rockmaraton is más-más célcsoportnak szólt, de vajon hogyan is épül fel egy fesztivál? Jiling Ottót kérdeztük, aki pultosként, színpadmesterként és fellépőként is megjárta a kavalkádokat.
Milyen szempontokat vegyünk figyelembe villanybojler-vásárlás előtt?
2025. aug. 30.
A háztartások energiahatékony működtetése kapcsán számtalan cikket olvashatunk a témában, melyek főként az állami támogatásokról és a modern eszközökről szólnak. A vízmelegítés igényei is egyre komplexebbé válnak, hiszen már nem csupán arról van szó, hogy mindig legyen meleg víz otthonunkban, hanem a költséghatékony működés és egyszerű kezelhetőség is elvárás. (X)