Gyorsított eljárásban ítélték el a cseh csempészt

Öcaline - 2021. november 17. 9:52

Négy szír állampolgárral csípték meg a Pentele hídon múlt szombaton – már el is ítélték a 22 éves cseh embercsempészt. 

Minősített embercsempészés bűntette miatt, gyorsított eljárásban állította bíróság elé a Dunaújvárosi Járási Ügyészség azt az őrizetben lévő cseh férfit, aki négy szír állampolgárnak nyújtott segítséget az államhatár jogellenes átlépéséhez. A hírt a megyei főügyészség közleménye erősítette meg.  Jászberényiné dr. Király Teodóra sajtószóvivő összegzése több soron is pontosítja az ügyben korábba kiadott, hasábjainkon már összegzett rendőrségi jelentést. 
A nyomozás adatai szerint a gyanúsított ismeretlen személlyel megállapodott abban, hogy a Magyarország területére illegálisan belépő személyeknek ellenszolgáltatás fejében segítséget nyújt nyugat-európai úticéljuk eléréséhez. A férfi november 13-án, azaz múlt szombaton este vette fel személygépkocsijába a négy külföldit – egyikük a jármű csomagtartójában, három személy pedig – köztük egy kiskorú – a hátsó ülésen foglalt helyet. Az utasok fejenként 3600, a kiskorú esetében 1200 eurót helyeztek letétbe azért, hogy Nyugat-Európába szállítsák őket. 

A rendőrjárőrök az M8-as autópálya 79-es kilométerszelvényében ellenőrizték a járművet, így a vádlott cselekményét leleplezték. 

A Dunaújvárosi Járásbíróság az ügyészi indítvány alapján a vádlottat 2 év szabadságvesztés büntetésre ítélte, amelynek végrehajtását 5 évi próbaidőre felfüggesztette, továbbá 4 évre kiutasította az ország területéről. 

A döntés fellebbezés hiányában jogerős, erősítette meg az ügyészség összegzése.

(Fotó: FMRFK)
 

A rovat további hírei: Sziréna

Később rendezik a rendvédelmi kavalkádot!

Később rendezik a rendvédelmi kavalkádot!

2025. máj. 22.

A várható rossz időjárás miatt elmarad a Rendvédelmi Nap eseménysora a Kultik Mozinál pénteken. A döntés a felvonulást is érinti – azt is későbbre halasztják.

Életmentő akció – sikeres volt a rendőrök beavatkozása

Életmentő akció – sikeres volt a rendőrök beavatkozása

2025. máj. 20.

Dunaújvárosi rendőrök is részt vállaltak abban a kutatásban, amelynek eredményeként az utolsó pillanatokban sikerült megtalálniuk egy eltűnt férfit a rendőröknek Beloiannisz mellett.

DSTV: nők versengtek a volánnál

DSTV: nők versengtek a volánnál

2025. máj. 20.

Nem mindennapi megméretést szerveztek a Dunaújvárosi Rendőrkapitányságon a közelmúltban, derül ki a DSTV összegzéséből. A Nők a volánnál című közlekedésbiztonsági versenyen 9 csapat 27 hölgy versenyzője adott számot a tudásáról. Hangkép.

Kábítószer hatása alatt bántalmazta szomszédját, letartóztathatják

Kábítószer hatása alatt bántalmazta szomszédját, letartóztathatják

2025. máj. 18.

Súlyos testi sértés és más bűncselekmény miatt indítványozta a Dunaújvárosi Járási Ügyészség annak a férfinak a letartóztatását, aki kábítószer hatása alatt bántalmazta egykori szomszédját. A sértett orrcsonttörést szenvedett, értesült a DO.

Dunaújvárosi rendőrök vizsgálták a halálos kimenetelű közlekedési baleset hátterét

Dunaújvárosi rendőrök vizsgálták a halálos kimenetelű közlekedési baleset hátterét

2025. máj. 14.

A tragédia Vajtán történt még március végén, a baleset során kigyulladt egy autó, a kocsi 24 éves utasa életét vesztette a tűzben. A dunaújvárosi rendőrök nyomoztak az ügyben: bódult állapotban, engedély nélkül vezetett a sofőr, értesült a DO.

Őrjöngő férfit fogtak el a rendőrök

Őrjöngő férfit fogtak el a rendőrök

2025. máj. 13.

Ököllel és asztallábbal esett neki egy férfinak az a 27 éves dunaújvárosi lakos  a Szabadság úton még múlt pénteken. A támadó kábítószer hatása alatt garázdálkodott, értesült a DO.

Útlezárások a hosszú hétvégén – figyelem, a buszközlekedést is érinti!

Útlezárások a hosszú hétvégén – figyelem, a buszközlekedést is érinti!

2025. ápr. 30.

Felhívással fordult a közlekedőkhöz a város önkormányzata: a hosszú hétvégén változások lesznek a parkolási rendben és a közlekedés kapcsán is a Vasmű úton és környékén! Változás várható a buszközlekedés terén is!