Húsz új fa is ad majd árnyékot a szabadstrandon
Tíz platán, öt pusztaszil, három hárs, és két nyírfa foglalta el méltó helyét a szabadstrandon. A fákat a DVG Zrt. munkatársai ültették el: minderre a MOL Új Európa Alapítvány által meghirdetett "VárosFA Program" projekt részeként került sor, melyen az önkormányzat sikerrel pályázott.
A tavalyi évben kereste fel az önkormányzatot a Megyei Jogú Városok Szövetsége azzal a céllal, hogy egy faültetési projekt részeként egy országos kezdeményezés indulhasson el. Településünkön az elmúlt években rendkívül sok fát és virágot ültettettek el az önkormányzat képviselői, így adta magát, hogy a város is csatlakozzon a projekthez. Mint azt Szabó László főkertész elmondta, a terület állományának fiatalítását 10 db platán, 5 db pusztaszil, 3 db hárs, és 2 db nyírfa segíti.
Elfoglalták méltó helyüket
A növények az elmúlt napokban érkeztek meg Dunaújvárosba a MOL Új Európa Alapítvány által meghirdetett VárosFA Program névre keresztelt projekt keretében. A szabadstrandon a visszavágott fáktól mindössze néhány méterre ültették el őket a DVG munkatársai, akik majd a későbbiekben a gondozásukat is végzik majd. Mészáros László elmondta, kiemelt figyelmet élveznek a facsemeték, hiszen a metszésük és locsolásuk mellett a növények egészségére is oda kell figyelni. Éppen ezért tápanyagban gazdag földdel és trágyával biztosítják a megfelelő fejlődésüket.
A munka folytatódik
A munkálatokat a helyszínen tekintette meg Mezei Zsolt általános hatáskörű alpolgármester. Az alpolgármester kiemelte, a szakemberek folyamatosan figyelemmel követik az önmagát teljes értékű szabadidőközponttá kinövő Szalki-sziget fáinak egészségét. Hangsúlyozta, a városvezetés számára kiemelten fontos célkitűzés, hogy a terület továbbra is közösségi események színtere legyen. Hozzátette, a terület évről-évre egyre fejlettebb lesz, hiszen rendkívüli népszerűségnek örvend a látogatók körében. Az itt található, és sokak által kedvelt fákat nem szerették volna kivágni, azonban az állomány már nem lesz fiatalabb, így az ígéreteikhez hűen (a jövőre is gondolva) már most elültették a fiatal csemetéket. Úgy folytatta, így mire az eddig ott található faállomány teljesen kiöregszik, addigra a helyükön fiatal növények adják majd az árnyékot a nyári melegben.
Az elmúlt időszakban a Szalki-szigeten több fán is lombkorona alakító metszéseket kellett végezni, hiszen csak így tudták megmenteni őket a kivágástól és így garantálható az arra járók biztonsága.
Tavaly év végén már 12 túlkoros facsemetét elültettek a DVG Zrt. munkatársai Orosz Csaba közreműködésével, így ezzel együtt már 32 új fával gazdagodott a szabadstrand.
(Fotó: Végh Zoltán)
A rovat további hírei: Közélet
Különleges foglalkozás a fenntartható környezetért a Szent Pantaleimon iskolában
2025. dec. 10.
Az élhető jövőért most kell cselekedni – szárazföldön és vízen egyaránt bőven akad teendő. A PET Kupa Egyesület célja, hogy megismertessék a gyerekekkel az újrahasznosításban rejlő csodákat, egyúttal tudatos hulladékgyűjtővé nevelve őket.
DSTV: a kitelepítettekre emlékeztek
2025. dec. 10.
A személyes emlékeket felidéző anyaggal kiegészített beszámolót már közöltük, most itt a DSTV összeállítása: éppen 75 éve történt, hogy a kuláknak bélyegzett pentelei családokat kitelepítették otthonaikból. A gyászterhes eseményre emlékeztek a Pentele Klubházban az évfordulón. Hangkép.
Az őszi ciklusban is szép fotók készültek (galériával!)
2025. dec. 09.
Folytatódott a „Dunaújváros fái a négy évszakban” című fotópályázat – december elsejével lezárult az őszi ciklus. Az elmúlt etapban is bővült a pályázók száma, a zsűrinek ismét rendkívül nehéz dolga volt a sorrend felállításában.
Évtizedes hagyományt folytattak – színes forgatag volt Újtelepen Mikulás napján
2025. dec. 09.
A lelkesedés még mindig nem hagyott alább – a Városvédők Újtelepért Egyesület kollektívája idén 11. alkalommal szervezte meg Mikulás ünnepségét. A Waldorf Gimnázium udvarát ismét megtöltötték a kürtős kalács és a ropogó tűz csábító illatával, és természetesen maga a Mikulás is tiszteletét tette a forgatagon.
Mindenkit meglepett a Móra iskola Mikulása
2025. dec. 09.
Eltelt egy újabb esztendő és ismét megérkezett a Mikulás a Móra Ferenc Általános Iskola és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézménybe – idén sem jött üres kézzel. A szívmelengető eseményre Motyovszki Mátyás is ellátogatott.
Ajándékcsomagok kicsiknek és nagyoknak
2025. dec. 09.
Szép hagyomány, hogy Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester, a 6. választókerület önkormányzati képviselője Mikulás alkalmából ajándékcsomagokkal látogat el a körzetében található intézményekbe és közösségekhez. A kedves gesztus idén sem maradt el.
Díszben a fenyő a Barátság városrészben is
2025. dec. 09.
Ami már jól bevált, nem szabad veszni hagyni – a Barátság városrészben is folytatták a fenyőfa díszítési megmozdulást a közelmúltban. Az égősort ezen a helyszínen is a magaslatokból rakták fel, a többi dísz pedig a lakosság közreműködésével került a helyére.









