Dunaújváros Hetilap

"... a remény és az üdvösség ígérete..."

doszerk - 2022. április 18. 7:22

Húsvét alkalmából a béke és a nyugalom fontosságát hangsúlyozta ünnepi köszöntőjében Pintér Tamás polgármester. Betűhív.

Tisztelt dunaújvárosiak!

Hosszabbodnak a nappalok, melegszik az idő, éledezik a természet. Túl vagyunk az év elejét uraló, feszültségekkel terhes választási kampányon is. Szükségünk van a békére és a nyugalomra.
A húsvét ünnepe mindenkinek lehetőség a megállásra és pihenésre. Krisztus kereszthalála és feltámadása a kereszténység legnagyobb ünnepe. A más felekezetűeknek és a nem hívőknek is alkalom a feltöltődésre. 
Minden dunaújvárosinak azt kívánom, hogy használja ki ezt az időszakot; a remény és az üdvösség ígérete, amit magában hordoz a húsvéti ünnepkör üzenete, adjon erőt, a hosszú hétvége pedig legyen lehetőség a pihenésre, kikapcsolódásra. Használjuk ki, hogy a járvány lecsengésével végre szabadon, családi körben lehetünk és visszatérhetünk kedves hagyományunkhoz, a húsvéti locsoláshoz is. 

Áldott húsvéti ünnepeket kívánok, a hölgyeknek sok locsolót, a locsolóknak piros tojást!

Pintér Tamás
polgármester
 

A rovat további hírei: Közélet

Továbbra is nagyon várjuk az M8-as autópálya megépítését

Továbbra is nagyon várjuk az M8-as autópálya megépítését

2023. jan. 27.

Szabó Zsolt, városunk gazdasági alpolgármestere sajtótájékoztatón számolt be egy december végi egyeztetésről Bartal Tamással, az Építési és Beruházási Minisztérium helyettes államtitkárával, melynek témája Dunaújváros közlekedési koncepciója volt. 

Felszámolás alatt a DVCSH Kft., várják a hitelezők jelentkezését!

Felszámolás alatt a DVCSH Kft., várják a hitelezők jelentkezését!

2023. jan. 27.

A Székesfehérvári Törvényszék január 12-én tette közzé a Cégközlönyben a Dunaújvárosi Víz-, Csatorna- Hőszolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság (DVCSH Kft.) felszámolásának elrendelését. Fontos a dátum, máris kiderül, miért!

DSTV: ismét véradás a Petőfi iskolában

DSTV: ismét véradás a Petőfi iskolában

2023. jan. 27.

Régi-új helyszínen szerveztek véradást városunkban, derül ki a DSTV összegzéséből. A Petőfi iskolát kereshették fel a napokban azok az önkéntesek, akik vállalták a "csapolást" három embertársuk megmentése érdekében. Hangkép.

A szolidaritási hozzájárulás csökkentését kérik a képviselők

A szolidaritási hozzájárulás csökkentését kérik a képviselők

2023. jan. 26.

Az év első rendes ülését tartotta a közgyűlés; a testület összesen 31 témát tárgyalt a nyílt és kettőt pedig zárt ülésen. A napirendi pontok között voltak igazán fajsúlyosak is – amelyek százmilliókat, milliárdokat jelentenek a városnak.

A pentelei zsidóság sorsa a II. világháború alatt

A pentelei zsidóság sorsa a II. világháború alatt

2023. jan. 26.

Tragikus sorsok, tragikus korszak, vészterhes történet: a holokauszt időszakának dunapentelei eseményeire fókuszál Kronászt Margit történész-muzeológus vendégposztja.

Harmincnál több napirend vár a képviselőkre a közgyűlésen

Harmincnál több napirend vár a képviselőkre a közgyűlésen

2023. jan. 25.

Pontosabban 29+2 – a naptári év első nyílt ülése után két tételről döntenek zárt ajtó mögött a Városháza közgyűlési termében csütörtökön.

Tóth Kálmán: "Visszahoztuk a fényt Dunaújvárosba"

Tóth Kálmán: "Visszahoztuk a fényt Dunaújvárosba"

2023. jan. 25.

Önkormányzati évértékelő sorozatunk utolsó előtti állomása a 9-es választókerület – itt Tóth Kálmán  a képviselő, aki szerint az átgondolt, hatékony munka és a közösségek összefogása a fejlődés kulcsa.