Rudas: félszáznál több előadás a szakmák krémjétől (galériával)

Öcaline - 2022. április 8. 15:57

Két év kényszerszünet után újra komoly vendégjárás otthona volt a Rudas Közgazdasági Technikum és Kollégium – csütörtökön több mint félszáz program népszerűsítette a különféle szakmákat. És az előadók közül többen valaha éppen a Rudasban alapozták meg tudásukat, szakmai karrierjüket.

Idén immár hatodszorra adott otthont a Szakmák Napja című népszerű közösségi programnak a DSZC Rudas Közgazdasági Technikum és Kollégium, tudatta a DO-val Szemenyei István igazgató, valamint Orbán Mária, az intézmény gyakorlatioktatás-vezetője.

Fókuszban a gyakorlat

A járványügyi helyzet miatt két év kényszerszünet után végre élőben rendezhették meg a programsorozatot csütörtökön – a rendezvény előadásaira az ágazati képzéshez igazodva, egy tanítási nap tantárgyi óráiba építve várták a diákokat, hangsúlyozta Szemenyei István:
– A nap folyamán negyven vendég mutatja be saját szakmáját az iskola falai között – összesen több mint félszáz programelem lesz. Vendégeink a felsőoktatás és a munka világából érkeznek – menedzserek, igazgatók, osztályvezetők, szakmájukat magas szinten művelő gyakorlati szakemberek –, akik különböző előadásokat, interaktív és gyakorlati foglalkozásokat tartanak tanulóinknak. 
Az iskola igazgatója elmondta: büszkeségre ad okot, hogy összesen kilenc olyan fiatal is van a meghívott vendégek között, akik valaha a Rudas padjaiban tanultak, szereztek végzettséget – és menedzserként, gyakorlati szakemberként mára szakmájuk sikeres művelőivé váltak.

Út a pályaválasztáshoz

A Rudas gyakorlatioktatás-vezetője a rendezvény kapcsán elmondta, a színes, gazdag, minden szempontból gyakorlatorientált eseménysorozat méltán népszerű a diákok körében:
– Reményeink szerint ez a rendezvény is hozzájárul ahhoz, hogy megerősítse a nálunk tanuló diákokat pályaválasztásukban, valamint tovább motiválja őket a szakmai irányú elköteleződésre – méghozzá a munkában és a továbbtanulásban egyaránt. A két tényező szervesen összefügg, és éppen ezek a gyakorlatorientált, mégis színes és vonzó programok mutathatnak utat a diákoknak a pályaválasztás dzsungelében.   
Folytatta az intézményi hagyományokat a Szakmák Napja abból a szempontból is, hogy a nap befejezéseként a picit lazítottak a feszes programon a szervezők. A rudasos diákok az eseménysorozat fináléjaként játékos, tréfás, az általános műveltséget és a tájékozódást igénylő ágazatok közötti vetélkedőn vettek részt. 

A végig jó hangulatú szakmai nap befejezéseként vidám, nagy csata kerekedett – de az egészről meséljenek a képek!

(Fotó: Végh Zoltán)

Két év után újra "Szakmák Napja" a Rudasban

Két év után újra "Szakmák Napja" a Rudasban - fotó:
Két év után újra "Szakmák Napja" a Rudasban - fotó:
Két év után újra "Szakmák Napja" a Rudasban - fotó:
Két év után újra "Szakmák Napja" a Rudasban - fotó:
Két év után újra "Szakmák Napja" a Rudasban - fotó:
Két év után újra "Szakmák Napja" a Rudasban - fotó:
Két év után újra "Szakmák Napja" a Rudasban - fotó:
Két év után újra "Szakmák Napja" a Rudasban - fotó:
Két év után újra "Szakmák Napja" a Rudasban - fotó:
Két év után újra "Szakmák Napja" a Rudasban - fotó:
Két év után újra "Szakmák Napja" a Rudasban - fotó:
Két év után újra "Szakmák Napja" a Rudasban - fotó:
Két év után újra "Szakmák Napja" a Rudasban - fotó:
Két év után újra "Szakmák Napja" a Rudasban - fotó:
Két év után újra "Szakmák Napja" a Rudasban - fotó:
Két év után újra "Szakmák Napja" a Rudasban - fotó:
Két év után újra "Szakmák Napja" a Rudasban - fotó:
Két év után újra "Szakmák Napja" a Rudasban - fotó:
Két év után újra "Szakmák Napja" a Rudasban - fotó:
Két év után újra "Szakmák Napja" a Rudasban - fotó:

A rovat további hírei: Oktatás

Tagozatos tárlat az Arany János iskolában (galériával)

Tagozatos tárlat az Arany János iskolában (galériával)

2022. máj. 04.

Folytatták az évtizedes hagyományt, a legfiatalabb alkotók gyűjteményes kiállítása nyílt meg az Arany János Általános Iskolában tegnap délután. 

Megkezdődtek az érettségik – ma a magyart írták a végzősök

Megkezdődtek az érettségik – ma a magyart írták a végzősök

2022. máj. 02.

Ahogy országszerte több tízezren, városunkban is több száz végzős középiskolás diák vágott neki az feladatoknak ma délelőtt: a magyar nyelv és irodalom írásbelivel kezdődött az érettségi. DO bónusz: egy csokorban az összes nem hivatalos megoldás!

A Föld napján versengtek a Dózsa iskolában

A Föld napján versengtek a Dózsa iskolában

2022. ápr. 28.

Tankerületi környezet-és természetvédelmi versenyt rendeztek a Föld napja alkalmából a Dózsa iskolában – az 5-6. évfolyam megméretése nagy sikert aratott a diákok körében.

Az óvoda és iskola mellett a jövőben Waldorf gimnáziumban is tanulhatnak a fiatalok

Az óvoda és iskola mellett a jövőben Waldorf gimnáziumban is tanulhatnak a fiatalok

2022. ápr. 15.

A Waldorf közösség a Göllner Mária Waldorf Pedagógiai Alapítvány révén már a kétezres évek eleje óta jelen van Dunaújvárosban. Kezdetben egy szülői kezdeményezés nyomán 2011-ben egy óvoda, majd 2015-ben egy általános iskola is létesült. A közösség jelenleg egy gimnázium alapításán dolgozik.

Verses verseny a Vasváriban – díjak özönével

Verses verseny a Vasváriban – díjak özönével

2022. ápr. 13.

Verselő gyerekek versengtek, versimádó pedagógusok zsűriztek – remek hangulatú megméretésnek adott otthont a Vasvári iskola a költészet napján. Én meg nyomatom az összes eredményt, íme!

Színes, gazdag volt a Tavaszi Pedagógiai Napok (galériával)

Színes, gazdag volt a Tavaszi Pedagógiai Napok (galériával)

2022. ápr. 10.

A vírus veszélyhelyzet miatti több éves kényszerszünet után újra személyes jelenléttel kapcsolódhattak be a Tavaszi Pedagógiai Napok programjába a város és a térség óvodapedagógusai – a tavaszköszöntő szakmai kavalkád ezúttal is szép sikert aratott.

Rudas: a Szakmák Napja – végre újra "élőben"

Rudas: a Szakmák Napja – végre újra "élőben"

2022. ápr. 06.

Két év kényszerszünet után újra komoly vendégjárás otthona lesz a Rudas Közgazdasági Technikum és Kollégium – csütörtökön több mint félszáz program népszerűsíti a különféle szakmákat.