Dunaújváros Hetilap

Tisztelt édesanyák, nagymamák!

doszerk - 2022. május 1. 7:17

"Anyák napján azonban lehetőség nyílik arra, hogy megálljunk, a mindennapokat háttérbe szorítsuk és köszöntet mondjunk." Ünnepi köszöntő Pintér Tamás polgármestertől.

Tisztelt édesanyák, nagymamák!

Az év során több alkalommal ünnepeljük a társadalmunk egy-egy csoportját, a nőket, a gyerekeket, a rendőröket, hosszú a lista, május első vasárnapján pedig Önöket, Édesanyákat köszöntjük. 
Minden ilyen alkalommal elmondjuk, hogy mennyire fontos, hogy ne csak ezeken a napokon, hanem az év minden napján figyeljünk Önökre, értékeljük Önöket, mégis azt gondolom, hogy fontos, hogy legalább évente egyszer kitüntetett figyelmet kapjanak. Fontos, mert a mindennapi rohanásban – főleg felnőttként – talán nem jut eszünkbe visszajelzést adni arról, hogy mennyire hálásak vagyunk mindazért a jóért, amit kap(t)unk. Anyák napján azonban lehetőség nyílik arra, hogy megálljunk, a mindennapokat háttérbe szorítsuk és köszöntet mondjunk. 

Anyák napja alkalmából sok szeretettel köszöntöm a dunaújvárosi Édesanyákat, Nagymamákat, kívánom, hogy csodás napot töltsenek a szeretteikkel és visszakapjanak egy kicsit mindabból a jóból, amit adtak nekünk.

Pintér Tamás
polgármester
 

A rovat további hírei: Közélet

Képviselői válasz a megalapozatlan támadásra

Képviselői válasz a megalapozatlan támadásra

2024. feb. 23.

"Olyan állítás látott napvilágot, hogy az elhunyt katonák sírja fölött lesz a mulatság! Ez a nem igaz!" – Orosz Csaba válasza, betűhív közlés.

A friss diplomásokat köszöntötte Pintér Tamás polgármester

A friss diplomásokat köszöntötte Pintér Tamás polgármester

2024. feb. 22.

Ünnepelt a Dunaújvárosi Egyetem, az intézményben ezúttal 155, sikeres államvizsgát tett hallgató vehette át diplomáját múlt pénteken. A friss diplomásokat a város képviseletében Pintér Tamás polgármester köszöntötte.

Átadták a Zengő-Bongó Bölcsőde felújított épületét

Átadták a Zengő-Bongó Bölcsőde felújított épületét

2024. feb. 22.

Pintér Tamás polgármester és Mezei Zsolt alpolgármester, a körzet képviselője kedden átadták a Zengő-Bongó Bölcsőde felújított épületeit. Óriási munkát végeztek el a kivitelezők, ami rá is fért az épületre, hiszen 1963-as átadása óta nem történt nagyobb felújítás.

A lakosság észrevételei alapján oldják meg a problémákat

A lakosság észrevételei alapján oldják meg a problémákat

2024. feb. 21.

Körzetszemlét tartott Motyovszki Mátyás önkormányzati képviselő a napokban. Szakemberek segítségével, a lakók által jelzett észrevételekkel új felújításokat kezdeményez a képviselő.

Újabb közvetlen európai uniós forrásra pályázik városunk

Újabb közvetlen európai uniós forrásra pályázik városunk

2024. feb. 20.

A közvetlenül elnyerhető európai uniós források kiaknázása érdekében Dunaújváros önkormányzatának szándékában áll további pályázatok benyújtása. Az eddigi eredmények imponálóak.

Közös cél a helyi vállalkozók, vállalkozások támogatása

Közös cél a helyi vállalkozók, vállalkozások támogatása

2024. feb. 19.

A kamara múlt évi tevékenységét és idei terveit áttekintő megbeszélést tartott Pintér Tamás polgármester Králik Gyulával, a Dunaújvárosi Kereskedelmi és Iparkamara (DKIK) elnökével.

Aranyos, kedves kis vendégek a Városházán

Aranyos, kedves kis vendégek a Városházán

2024. feb. 19.

Még tavaly zajlott egy nyereményjáték a Resti étterem jóvoltából, amelyen az Arany iskola 2.a osztálya bizonyult az egyik legjobb tökfaragónak. Az egyik különdíjukat –  látogatást a Városházán –  a napokban zsebelték be.