Az intimkehely használata: amitől minden megváltozik!

doszerk - 2022. június 14. 12:29

Az elmúlt időszakban egyre több nő választja az intimkelyhet, pedig annak története több mint száz éves. Az eszközt menstruáció során használják. (X)

Először Leona Chalmers próbált ki. A színésznőnek minden perc fontos volt, nem beszélve a kényelemről, így nem csoda, hogy ő volt az, aki miatt elterjedtté vált ez az eszköz. Lássuk, hogy miért érdemes beszerezni belőle!

Mi is az intimkehely?

A Szeresdmagad.hu intimkelyhei tulajdonképpen rugalmas, kicsi, szilikonból vagy pedig latexből gyártott, csésze formájú tartályok, amiket a hüvelybe lehet helyezni. Ott összegyűjtik a menstruáció során a vért, így nincs szükség se tamponra, se betétre. Bár ezek uralma nehezen törhető meg, valljuk be, ez sokkal környezetbarátabb módszernek számít. Rengeteg előnye van, nem véletlenül dönt egyre több nő arról, hogy kipróbálja ezt a nem is annyira újdonságot. 

Az intimkehelynek köszönhetően akár 12 órán át kényelmesen érezhetjük magunkat, a közérzetünkben sem lesz változás, ráadásul olcsó és fenntartható menstruációs kellék. Akár éveken át komfortosan és higiénikusan alkalmazható, így nincs szükség arra, hogy minden hónapban drogériába rohangáljunk. 

Milyen méreteket kaphatunk?

Ha szeretnénk kipróbálni ezt a hosszú távú megoldást, mindenképpen érdemes tudni, hogy több méret közül választhatjuk ki a megfelelő intimkelyhet. A tökéletes eszköz méretét befolyásolja többek között a kor, a méhnyak hossza, a folyás erőssége, a csésze kapacitása, a medencefenék izmai, de még az esetleges szülés módja is. A kisebb darabokat tehát azoknak ajánlják, akik 30 évnél fiatalabbak és még nem voltak várandósok, nem adtak életet gyermeknek. A nagyobbak pedig olyan hölgyeknek lehetnek megfelelőek, akik vaginális úton szültek már, esetleg erősebb a havi vérzésük. 

Hogyan használható az intimkehely?

Az első használat során előfordulhat, hogy kényelmetlenül érezhetjük magunkat, azonban a csésze síkosítása segíthet azt könnyebben felhelyezni. Mielőtt azonban a helyére kerülne, érdemes a peremét vízzel, esetleg síkosítóval bekenni, így sokkal zökkenőmentesebbé válik a folyamat. 

Először mossunk kezet, majd az említett megoldással kenjük be a peremet. Ezt követően egyik kézzel szorítsuk az eszközt a vaginához – peremmel lefelé –, majd a másik kezünket használva nyomjuk fel azt a helyére. A legjobb és legkényelmesebb, ha pár centiméterrel a méhnyak alá tesszük, majd ott addig forgatjuk, amíg komfortos nem lesz. Ekkor ki fog nyílni a kehely és rá fog simulni a hüvely falára légmentesen, így egy csepp vér sem kerülhet ki onnan. A megfelelő területre helyezett tárolóban lehet mozogni, ugrálni, sportolni, mindezt anélkül, hogy észrevennénk. 

A legtöbb esetben 6-12 órán át viselhető, ez függ a vérzés erősségétől. Ahhoz, hogy kivegyük, szintén kezet kell mosni és hasonló módszerrel, kihúzni magunkból azt. Ha mindez sikerül, ürítsük ki, mossuk el, fertőtlenítsük – ha szükséges –, majd tegyük vissza. 

A rovat további hírei: Mozaik

Két sorozat is folytatódik a Dunamenti Regionális Népfőiskolán

Két sorozat is folytatódik a Dunamenti Regionális Népfőiskolán

2025. ápr. 08.

A Szenior Akadémia következő programján a családfakutatás mellett a húsvéti ünnepkörről esik szó szerdán, míg egy hét múlva a népfőiskola egészségtudatos vendégei az emésztőrendszer sajátosságaival ismerkedhetnek.

DSTV: újra báloztak a móriczosok

DSTV: újra báloztak a móriczosok

2025. ápr. 08.

Folytatta a jótékonysági szülő-pedagógus bálok nemes tradícióját a Móricz Zsigmond Általános Iskola közössége. A mulatságnak a Campus Étterem adott otthont a közelmúltban, ahol bemutatókkal tarkított, kellemes estén kapcsolódhattak ki a résztvevők. Hangkép.
 

Fagyos nyitány után lassú, de biztos melegedés

Fagyos nyitány után lassú, de biztos melegedés

2025. ápr. 07.

Hűvös, de még hózáporokkal is tarkított kezdetek után a hét közepétől ígér számottevő változást a DO időjárási szakértője. A hét végére már enyhébb, tavaszias időnk lesz – de ma és holnap még durva hideg.

Családi programokkal készülnek a Folly Arborétum alapításának 120. évfordulójára

Családi programokkal készülnek a Folly Arborétum alapításának 120. évfordulójára

2025. ápr. 07.

Családi szabadidős programok, vezetett túrák, a növényvilág játékos felfedezése várja az érdeklődőket április végén és a május eleji hosszú hétvégén a 120 éve alapított Folly Arborétumban Badacsonyörsön.

Kék szívvel az ünnep alkalmából – két programmal is (galériával)

Kék szívvel az ünnep alkalmából – két programmal is (galériával)

2025. ápr. 06.

Két remek és gyönyörű eseménnyel ünnepelték az autizmus világnapját városunkban szombaton: délelőtt a Jószolgálati Otthon Közalapítvány közösségi eseménye, délután az Esőemberek Szüleinek Egyesülete koncerttel várta az érdeklődőket.

Lomtalanítás és ÖKO-nap Újtelepen (galériával)

Lomtalanítás és ÖKO-nap Újtelepen (galériával)

2025. ápr. 05.

30 tonna lom, 9,1 tonna műszaki és fémhulladék, közel 40 véradó, 18 regisztrált kerékpár és több nevező a Virágos Dunaújvárosért programra – minden szempontból sikeres és eredményes volt a Városvédők Újtelepért Egyesület immár hagyományos ÖKO-napja. 

Nemes nedűk szerelmeseit várták (galériával)

Nemes nedűk szerelmeseit várták (galériával)

2025. ápr. 05.

Szép gasztrokulturális seregszemlével folytatódott a programok sora a Mondbach-kúriában: a Pentelei Bornapok kavalkádjának pénteken és szombaton adott otthont a komplexum – az első nap borversenyt, míg ma a Dunai Kincses Kert sokadalmával egybekötött, nagyon is közönségbarát programsorozatot rendeztek.