Van jövője a versenynek Dunaújvárosban (galériával)

spigott - 2022. június 26. 7:30

Közel nyolcvan versenyző részvételével, remek hangulatban rendezték meg a III. Duna Szerszám Kupa elnevezésű autós szlalomversenyt a Vasmű előtti téren.

Immáron harmadik alkalommal adtak egymásnak randevút az autós szlalomverseny szerelmesei a Vasmű téren szombaton. A III. Duna Szerszám Kupa azonban már pénteken délután megkezdődött, ekkor vágtak neki ugyanis a szervezők a Vasmű előtti tér versenypályává alakításának, ahol aztán szombaton előbb az edzésen, majd délelőtt tizenegy órától az időfutamokon bizonyíthatták tudásukat a résztvevők. A megméretés, mely egyben az országos szlalom bajnokság negyedik fordulója volt, ezúttal is rengeteg érdeklődőt vonzott Dunaújvárosba, s ezt nemcsak hetvenhét autót felvonultató mezőny bizonyította, hanem az is, hogy egyre több néző látogatott ki, hogy figyelemmel kövesse a verseny történéseit.

A látványra természetesen idén sem lehetett panasz, az utcai járművek mellett kimondottan a szlalomra épített autók vágtak neki az 1.1 km hosszú, kimondottan technikásnak épített pályának, összesen tizenhat kategóriában. A lebonyolítás nem változott a közelmúlt versenyeihez képest, a résztvevők három időfutamban körözhettek a bóják között, s ezekből a két legjobb futam időeredményének összege döntötte el a végső helyezések sorsát. Az abszolút versenyben végül Lovász Róbert (Suzuki ZX12R) örülhetett a végső sikernek, mindössze egyetlen másodperccel megelőzve Bognár Martint (BRC 02), míg a dobogó harmadik fokára Fehér János (Honda Civic) állhatott.

A végig kiváló hangulatú viadalon nemcsak a szakág, hanem városunk vezetése is képviseltette magát, így a Magyar Nemzeti Autósport Szövetség szlalom szakágának vezetője, Ágó Béla mellett Mezei Zsolt alpolgármester is örömmel látogatott ki a Vasmű térre, s mint azt a városvezető érdeklődésünkre elárulta, remek körülmények között tölthettek el egy szép napot városunkban az autósport szerelmesei.
– Ez már a harmadik ilyen szlalomverseny nálunk, s én nagyon fontosnak tartom, hogy legyenek ilyen programok is a városban. Dunaújvárosban a technikai sportoknak komoly hagyományai vannak, gondoljunk csak a repülésre, az autóversenyekre, a motorcsónakversenyekre, a motoros versenyekre, vagyis bennünk van a technikai sportok iránti szeretet. Egy, a versenyzők és a nézők számára is biztonságos pályán rendezték meg az idei viadalt, melybe rengeteg munkát tettek szervezők, s ha valaki megfertőződik egy-egy ilyen versenyen a benzingőzzel már gyerekként, az remek élmény neki is, s ki tudja, lehet, hogy idővel éppen ezért adunk majd dunaújvárosi bajnokot a magyar autósportnak.

A szlalom szakág vezetője, Ágó Béla szerint van jövője a sportágnak városunkban, s ezt a mostani verseny is bizonyította.
– Az éves naptárunkban vannak gyorsabb és technikásabb pályáink, a dunaújvárosi utóbbihoz tartozik, s bár természetesen az autó teljesítménye itt is számít, ezúttal a vezetési tudás sokkal inkább előjön ezen a versenyen. Mely egyébként a hét futamos bajnoki sorozatunk negyedik állomása, s ha Dunaújvárost nézzük, itt már a harmadik versenyünk, s ennél biztos, hogy lesz több is. Remek időben, igen népes mezőnyben versenyezhettek a résztvevők, s ha még inkább elterjed a verseny híre, még több résztvevőt tudunk itt vendégül látni. Már előre is tekintek, a város vezetése, a verseny névadó szponzora, a Duna Szerszám Kft. is nagyon pozitívan áll ehhez a megméretéshez, szóval úgy érzem, itt van jövőnk.

Végh Zoltán felvételei

Hasonlóan elégedetten tekintett vissza a szombati versenyre a Duna Szerszám Kupa névadó támogatója, Makai Gábor is.
– Örülünk, hogy megkerestek minket az elején, örömmel is álltunk a rendezvény mögé, s ha mód van rá, akkor addig, amíg ez a verseny itt Dunaújvárosban van, szeretnénk is támogatni. A szervezők rendkívül elhivatottak, ezt nagyon jó látni, keményen dolgoztak azért, hogy ismét egy magas színvonalú versenyt hozzanak Dunaújvárosba, s ilyenkor az ember is sokkal szívesebben áll egy ilyen rendezvény mögé. Remélhetőleg ezzel a versennyel egy nagyon jó kikapcsolódási, szórakozási lehetőséget tudtunk nyújtani a városlakóknak, s bár a hőség óriási volt, s talán többen is a vízpartot választották inkább, aki kilátogatott a Vasmű térre, az biztosan nem bánta meg.

III. Duna Szerszám Kupa

III. Duna Szerszám Kupa - fotó:
III. Duna Szerszám Kupa - fotó:
III. Duna Szerszám Kupa - fotó:
III. Duna Szerszám Kupa - fotó:
III. Duna Szerszám Kupa - fotó:
III. Duna Szerszám Kupa - fotó:
III. Duna Szerszám Kupa - fotó:
III. Duna Szerszám Kupa - fotó:
III. Duna Szerszám Kupa - fotó:
III. Duna Szerszám Kupa - fotó:
III. Duna Szerszám Kupa - fotó:
III. Duna Szerszám Kupa - fotó:
III. Duna Szerszám Kupa - fotó:
III. Duna Szerszám Kupa - fotó:
III. Duna Szerszám Kupa - fotó:
III. Duna Szerszám Kupa - fotó:
III. Duna Szerszám Kupa - fotó:
III. Duna Szerszám Kupa - fotó:
III. Duna Szerszám Kupa - fotó:
III. Duna Szerszám Kupa - fotó:
III. Duna Szerszám Kupa - fotó:
III. Duna Szerszám Kupa - fotó:
III. Duna Szerszám Kupa - fotó:
III. Duna Szerszám Kupa - fotó:
III. Duna Szerszám Kupa - fotó:
III. Duna Szerszám Kupa - fotó:
III. Duna Szerszám Kupa - fotó:
III. Duna Szerszám Kupa - fotó:
III. Duna Szerszám Kupa - fotó:
III. Duna Szerszám Kupa - fotó:
III. Duna Szerszám Kupa - fotó:
III. Duna Szerszám Kupa - fotó:
III. Duna Szerszám Kupa - fotó:
III. Duna Szerszám Kupa - fotó:

A rovat további hírei: Sport

Nem ment Szentesen az utánpótlásnak

Nem ment Szentesen az utánpótlásnak

2023. már. 21.

A DFVE serdülő és ifjúsági leány vízilabdázói sem tudtak pontot szerezni szentesen a bajnokság felsőházi küzdelmeinek harmadik fordulójában.

Pontvesztés az alsóházi nyitányon

Pontvesztés az alsóházi nyitányon

2023. már. 21.

Rengeteg helyzetet kihagyott, így hiába őrizte meg hosszú veretlenségét, bosszantó pontvesztéssel kezdte az alsóházi csatározásokat a Dunaújváros Futsal csapata.

Remek hazai szereplés a Gárdonyiban

Remek hazai szereplés a Gárdonyiban

2023. már. 20.

Négy éremmel zárták a Gárdonyi iskolában megrendezett Országos Ranglista Versenyt a Danubius KSE tollaslabdázói.

Alsóházi csata előtt a futsalosok

Alsóházi csata előtt a futsalosok

2023. már. 20.

A Tolna-Mözs elleni mérkőzéssel kezdi meg az NB II Nyugati Csoportjának alsóházi küzdelmeit a Dunaújváros Futsal felnőtt csapata ma este nyolc órától.

Közel volt az első tavaszi siker

Közel volt az első tavaszi siker

2023. már. 20.

Az utolsó előtti percben kapott góllal bukta el a győzelmet a Dunaújváros FC labdarúgó csapata a Kecskemét II. elleni hazai bajnokin.

Taroltak a DKSE tornászai a szerbajnokságon

Taroltak a DKSE tornászai a szerbajnokságon

2023. már. 20.

Kovács Zsófia gerendán, felemáskorláton és talajon, míg Mayer Gréta ugráson bizonyult a legjobbnak a tornászok országos szerbajnokságán.

A DKSE "A" csapata az élen a szuper csb-n

A DKSE "A" csapata az élen a szuper csb-n

2023. már. 19.

A Makai Lilla, Kovács Zsófia, Szíj Emese Ada, Benkő Boglárka alkotta DKSE “A” csapata nyerte meg a női tornászok szuper csapatbajnokságának első fordulóját.