Dunaújváros Hetilap

Strandok Éjszakája az élményfürdőben

Terdik Péter - 2022. július 28. 18:04

Idén is visszatér a tavalyi évben is rendkívül népszerű program, a Strandok Éjszkája. Az országos kezdeményezéshez csatlakozott a helyi élményfürdő, a program kiváló hangulatú eseménynek ígérkezik a hétvégén. 

Két fontos fejleményről is beszámolt Mezei Zsolt általános hatáskörű alpolgármester és Arnold Miklós a DVG Zrt. szolgáltatási ágazatvezetője. Mint az elhangzott, szigorúbb szabályokat vezettek be a fürdőben, illetve visszatér a Strandok Éjszakája a hétvégén.

Holdfényes fürdőzés 

Az idei évben is csatlakozott az élményfürdő a Strandok Éjszakája elnevezésű országos programsorozathoz. Mint arról Arnold Miklós a DVG Zrt. szolgáltatási ágazatvezetője beszámolt, ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy július 30-án az élményfürdő egészen 23.30-ig nyitva áll a látogatók előtt. Az esemény már a tavalyi évben is nagy sikert aratott a városlakók és környékbeliek körében, szép számmal érkeztek Dunaújvárosba a romantikus fürdőzés szerelmesei.

A létesítmény minden szolgáltatása (csúszdák, büfék, medencék) üzemelni fog, emellett a Római fürdőben felöntéses szaunás programok várják a látogatókat.

Szigorított szabályok 

A tájékoztatón Mezei Zsolt általános hatáskörű alpolgármester két fontos változásról is beszélt. Az egyik, hogy a látogatók kérése alapján további zöldterületeket nyitottak meg az élményfürdő területén, így nagyobb tér áll a napozni vágyók rendelkezésére. Ami viszont egy sokkal komolyabb változás, az az elmúlt időszakban többször is jelzett probléma apropóján került napirendre. Az alpolgármester azt mondta, többen is jelezték, hogy bizonyos látogatók nem tartják be a fürdő szabályzatát, így sokszor utcai ruhában ugranak vízbe azok mellett a látogatók mellett, akik az előírás szerint fürdőruhában, az előírt higiéniás útmutatások szerint használják a medencéket. 
Mezei Zsolt hangsúlyozta, természetesen szankcionálni fogják azokat, akik nem tartják be a szabályokat. Éppen ezért sokkal több figyelmet kértek az intézmény személyzetétől is, és kiemelt biztonsági szolgálat vigyázza majd a hétvégi fürdőzőket is.

(Fotó: Végh Zoltán, illusztráció: DMJV Önkormányzata)
 

A rovat további hírei: Közélet

DSTV: Rejtő János szép, íves pályája

DSTV: Rejtő János szép, íves pályája

2025. jún. 27.

Gazdag és szerteágazó életpálya áll Rejtő János mögött, derül ki a DSTV összegzéséből. A neves műszaki szakember hatalmas tudását a villamosipar területén kamatoztatta, jelenleg is fáradhatatlanul kutatja a megújuló energiaforrások kínálta lehetőségeket. Portré, hangkép.

Változik az ügyfélfogadás a Polgármesteri Hivatalban

Változik az ügyfélfogadás a Polgármesteri Hivatalban

2025. jún. 26.

Módosul az ügyfélfogadás már pénteken is, majd hétfőn és kedden zárva tart a hivatal. A következő ügyfélfogadási nap jövő szerdán lesz!

DSTV: előadás a függőségekről

DSTV: előadás a függőségekről

2025. jún. 26.

Fontos ismeretterjesztő előadásra várta a szülőket az Arany János Általános Iskola, derül ki a DSTV összegzéséből. A Szertelen Ház szakemberei a gyerekeket leggyakrabban érintő függőségekről, a megelőzés és a felismerés módszereiről számoltak be. Hangkép.

Hűsítő figyelmesség a tikkasztó hőségben

Hűsítő figyelmesség a tikkasztó hőségben

2025. jún. 25.

Azzal talán mindenki egyetért, hogy a héten borzalmas volt a hőség. Akinek nem volt dolga, nem is lépett az utcára – aki viszont útnak indult a Rómain, hűtött vizet kapott Szabó Zsolt alpolgármestertől és Motyovszki Mátyás képviselőtől.

A vasmű "megmentése" – kommentár nélkül

A vasmű "megmentése" – kommentár nélkül

2025. jún. 25.

Egyetlen nap alatt 1700 dolgozót küldött el a Dunarolling Dunai Vasmű Kft hétfőn. Dunaújvárosban talán nincs olyan ember, akinek ne lenne kötődése a szebb napokat látott acélipari óriáshoz – a vasmű szolgált városunk alapjául. 

„Dunaújváros fái négy évszakban” – a napokban lezárult az első, tavaszi forduló

„Dunaújváros fái négy évszakban” – a napokban lezárult az első, tavaszi forduló

2025. jún. 24.

Mint arról már korábban beszámoltunk, remek felhívást tett közzé Pappné Grabant Ilona önkormányzati képviselő. A címben említett fotópályázatról már olvashattak – most lezárult a tavaszi ciklus, következik az első díjátadó.

Régen vágyott tervet valósítanak meg most

Régen vágyott tervet valósítanak meg most

2025. jún. 24.

Régóta fennálló problémát orvosolnak a Váci Mihály utcában. A gyalogos közlekedés könnyítése érdekében felújítják a járdaszakaszt, ahol nap mint nap százak sétálnak át. A 4. választókörzet képviselője, Barta Endre számolt be a rekonstrukciós tervekről.