Ha állást szeretnél, pszichológiai téren is fel kell készülnöd!

doszerk - 2022. augusztus 29. 9:02

Nemcsak az állásinterjúra, hanem már a munkakeresésre is megfelelően fel kell készülnünk. (X) 

Vegyük át pontosan, hogy mire van szükségünk ahhoz, hogy egyáltalán megtaláljuk álmaink munkáját. Kivételesen most nem lesz elég csupán a vonzás törvénye.

Rendelkezzünk az álláshoz szükséges készségekkel

Amikor új állást keresünk, az egyik legfontosabb tényező a hozzáállásunk. Nem biztos, hogy elegendő egy jó önéletrajz, megfelelő pszichológiai készségekkel is rendelkeznünk kell ahhoz, hogy sínre tegyük a jövőnket. Reális célokat kell kitűzni magunk elé, tehát fontos, hogy rendelkezzünk a pozícióhoz szükséges készségekkel, tudással és tapasztalattal. Gondoljuk át, hogy a szellemi vagy inkább a fizikai teendők vonzóak a számunkra, illetve mi az, amivel szívesebben töltjük az időnket.

Érdemes olyan oldalakon böngészni, ahol sok hirdetés van fent, így a nagy számok törvénye alapján előbb-utóbb rábukkanhatunk arra, amit keresünk. A WHC állásai számtalan lehetőséggel kecsegtetnek és a bőséges kínálatnak köszönhetően bárki megtalálhatja a hozzá leginkább illő munkát. 

A lényeg az őszinte, nyílt játszma

Nagy előny a versenytársakkal szemben, ha őszintén és nyíltan játszuk. Legyünk kellően tudatosak és legyünk tisztában az értékeinkkel. Mérjük fel, melyek azok a feladatok, amelyeket képesek vagyunk elvégezni, illetve vegyük azt is figyelembe, mi az, amivel szívesen foglalkoznánk. Tárjuk fel a munkaadónak azt, hogy mit nyer azzal, ha bennünket választ és mit veszít azzal, ha nem. Van-e az adott pozícióban karrierlehetőség? 

Már az álláskeresés is lehet egyfajta munka. Az önéletrajzunkból, kapcsolatfelvételünkből a HR szakértők számos következtetést le tudnak vonni, ezért érdemes nyitottnak, kezdeményezőnek lenni ezen a téren, hogy láttatni tudjuk az ambícióinkat. Tartsuk fenn a pozitív kisugárzás látszatát, így jó eséllyel bekerülhetünk egy személyes interjúra. Abban az esetben, ha a személyes interjú nem jár sikerrel, kérjünk visszajelzést, hogy mi az, amiben fejlődni tudunk. 

Tartsunk a tűzbe több vasat

Pályázzunk meg egyszerre több állást, így nem kell az időnket a folyamatos várakozással vesztegetni. Míg az egyik helyről elutasító válasz érkezik, egy másikra akkor is van esély bekerülni. A tényleges munkába állásig tartsunk több vasat a tűzben, így nagyobb esély lesz a sikerre. Ráadásul az egymást követő interjúk miatt rendkívül nagy tapasztalatra is szert tehetünk, ami által fejlődhetünk. 

Fontos tényező a fentieken túl a megfelelő önbizalom kérdése. Ha mi nem hiszünk magunkban, mégis ki fog? Tartsuk hát szem előtt az értékeinket, az eddigi tapasztalatunkat, szaktudásunkat és emelt fővel jelenjünk meg az interjúkon. Figyeljünk a testtartásunkra, mindig egyenes háttal üljünk az interjúztatóval szemben, hogy ebből is lássa, egyenes emberek vagyunk. 
 

A rovat további hírei: Mozaik

DSTV: a Mórába is megérkezett a Mikulás

DSTV: a Mórába is megérkezett a Mikulás

2025. dec. 13.

A beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összegzése arról, hogy idén sem üres kézzel látogatott a Mikulás a Móra iskolába. Tiszteletére ünnepi díszbe öltözött az intézmény, és a gyerekek mellett ráadásul a dolgozókat is megajándékozta. Örömmel és lelkes ünnepléssel fogadták. Hangkép.

 

DSTV: mikuláscsomagok az ovisoknak

DSTV: mikuláscsomagok az ovisoknak

2025. dec. 12.

A beszámolót már olvashatták, az elmúlt napokban Dunaújvárosban is szinte minden a Mikulásról szólt, eleveníti föl a DSTV összegzése. Szabó Zsolt a 6. választókerület önkormányzati képviselőjeként például idén csomagokkal lepte meg a Csillagvirág Tagóvoda dolgozóit és gyerkőceit. Hangkép.

Ünnepre hangol a Zöld Kincsek Börzéje

Ünnepre hangol a Zöld Kincsek Börzéje

2025. dec. 11.

Ajándék-ötletek sokasága és ünnepi hangulat csalogatja a Generációk Házában rendezendő sokadalomba az érdeklődőket szombaton délelőtt. Sorsolással is készülnek!

"Dunaújváros Kedvence 2025" – még várják az ajánlásokat

"Dunaújváros Kedvence 2025" – még várják az ajánlásokat

2025. dec. 10.

Idén is meghirdette hagyományos évbúcsúztó játékát a Dunaújváros mesél várostörténeti blog. Figyelem, szorít a határidő, az első körben csütörtök estig várják az ajánlásokat! Felhívás.

Természet és technológia: a jövő együttese

Természet és technológia: a jövő együttese

2025. dec. 10.

Ahogyan a természet csodáit figyeljük, felmerülhet a kérdés: hogyan kapcsolódik mindez a modern technológiai újításokhoz? A mindennapjaink természetvédelemmel és innovációval telítettek, amelyek hozzájárulhatnak egy fenntarthatóbb világhoz. (X)

Ködös hétre készülhetünk – masszív pluszokkal

Ködös hétre készülhetünk – masszív pluszokkal

2025. dec. 08.

Bár lehetnek napos időszakok, jellemzően párás, ködös, az évszakhoz mérten kifejezetten enyhe hét vár ránk a DO meteorológiai szakértőjének előrejelzése szerint. Csapadék csak elvétve lehet.

DSTV: az igazi Mikulás

DSTV: az igazi Mikulás

2025. dec. 07.

A Wesley-da Capo Alapfokú Művészeti Iskola és a Mikulásgyár közreműködésével idén is ellátogatott Dunaújvárosba a lappföldi Mikulás, eleveníti fel a DSTV összegzése A beszámolót már olvashatták: a Városháza tér boldog zsivajtól volt hangos még kedden délután. Hangkép.