Bartók Kamaraszínház és Művészetek háza

Quintia: jubileumi koncert – 10 éve az érzelmek hangján

Öcaline - 2022. szeptember 1. 9:24

Örömzene a Bartókban: jubileumi hangversenyen tolmácsolja az elmúlt évtized repertoárjának javát a dunaújvárosi zenei szcéna különleges alakulata, a Quintia zenekar. A koncertnek vasárnap ad otthont a színházterem – ünnepeljünk együtt!

"10 éve az érzelmek hangján" – ezzel a mottóval várja a közönséget jubileumi koncertjére a Quintia szeptember 4-én, vasárnap délután várja a közönséget születésnapi koncertjére. Az öt hölgy – Beke Beáta, Kurina Laura, Németh Irma, Péter Kata és Pocsai Mária – alkotta formáció 17 órától lép színre. A koncert előtti ajánlójukban így fogalmaztak:
"Aki ismeri a zenénket, inspirációinkat és repertoárunkat, az tudja, hogy olyan örömzenélés várható ismét, melyben a főszerepet az érzelmeink játsszák – amelyek segítségével a hallgatóság is felülhet a sírás-nevetés önfeledt hullámvasútjára."
A Quintia különleges hangzásvilágát a merész kísérletek és együttállások alakították és alakítják – zenéjük különböző népek, kultúrák dallamainak olyan saját hangszerelései, melyek egyfelől hűek maradnak a tradíciókhoz, másfelől összetéveszthetetlen "quinitás" ízt kapnak, szép, gazdag, ihletett élményt ígérve a hallgatóságnak.

A koncert helyszíne nem véletlenül a Bartók – már a zenekar indulásakor is az intézmény segítette a Quinitát, és ez a kapcsolat az évek során tovább erősödött, mélyült. A jubileumi koncert remek vasárnapi programot, valódi feltöltődést ígér!

Boldog születésnapot, Quintia – és persze legyetek, legyünk sokan, ünnepeljünk együtt!

A rovat további hírei: Kultúra

Violin: valóra váltak a vb-álmok Rómában

Violin: valóra váltak a vb-álmok Rómában

2025. nov. 19.

Büszkék lehetünk a Violin és a Szent Pantaleimon Alapfokú Művészeti Iskola táncos csapatára – a római világbajnokságon is bebizonyították, milyen eredményesek együtt, hiszen több kategóriában értek el dobogós helyezéseket! Bónuszként a magyar bajnokságon is remekeltek.

ICA-D: folytatódik az Utószó

ICA-D: folytatódik az Utószó

2025. nov. 17.

Visszatérő vendéget köszönt a Kortárs Művészeti Intézet élő irodalmi antológiája szerdán: Jászberényi Sándorral beszélget Gyöngyössy Csaba.

DSTV: szóforgatók, betűvetők a könyvtárban

DSTV: szóforgatók, betűvetők a könyvtárban

2025. nov. 16.

Kortárs irodalmi vetélkedőre várták a gyerekeket a József Attila Könyvtár gyermekkönyvtárába, derül ki a DSTV összegzéséből. A SZÓforgató – BETŰvető elnevezésű megméretés nyerteseinek járó elismerést Berg Judit írónő adta át a közelmúltban. Hangkép.

 

Orgonakoncert az evangélikus templomban

Orgonakoncert az evangélikus templomban

2025. nov. 15.

Már az ünnepi időszak jegyében szervezik a hangversenyt, amelyre vasárnap délután várják a zene szerelmeseit – Lengyel Zoltán orgonaművész Bach csodás remekműveit tolmácsolja a 17 órakor kezdődő koncerten. Flyer.

DSTV: út lélektől Lélekzetig

DSTV: út lélektől Lélekzetig

2025. nov. 15.

Különleges formációt mutat be a DSTV zenei sorozatának új darabja. Az összeállításban a Lélekzet zenekar történetével ismerkedhetnek meg az érdeklődők – a Móricz iskola baráti csapatától a szárnypróbálgatás időszakán át a világot jelentő deszkáig. Hangkép.

DSTV: különleges darab a hónap műtárgya

DSTV: különleges darab a hónap műtárgya

2025. nov. 14.

Rendkívüli műtárgy lett a hónap emléke az Intercisa Múzeumban, derül ki a DSTV sorozatának új darabjából. Még a mindenszentek időszakához kapcsolódva választották, hiszen nem más, mint Szent Mihály lova, a kistemetőből származó halottszállító asztal. Hangkép.

 

Albumbemutató az ICA-D sorozatában

Albumbemutató az ICA-D sorozatában

2025. nov. 13.

Folytatódik a Kortárs Művészeti Intézet (ICA-D) új zenei sorozata, méghozzá ezúttal a városunkból indult szerzőt felvonultató programmal. Zene és beszélgetés pénteken!