Több mint 100 becstelen felvételt tárolt a telefonján – gyermekpornográfiával vádolják
Gyermekekről készült pornográf felvételeket tárolt a telefonján az a férfi, aki ellen a napokban emelt vádat a helyi ügyészség. Több mint 100 szexuális töltetű felvételt találtak nála, értesült a DO.
A vádemelés tényét a megyei főügyészség összegzése erősítette meg honlapunknak. Jászberényiné dr. Király Teodóra sajtószóvivő tájékoztatása szerint a Dunaújvárosi Járási Ügyészség tizennyolcadik életévét be nem töltött személyekről pornográf felvétel tartásával elkövetett gyermekpornográfia bűntette miatt emelt vádat azzal a férfival szemben, aki gyermekekről készült pornográf felvételeket tárolt a telefonján.
A vádirat szerint a férfi 2020 októbere és 2021 februárja között egy internetes weboldal keresőjén keresztül gyermekeket ábrázoló pornográf fényképeket, illetve videofelvételt töltött le mobiltelefonjára. A tájékoztatás azt is megerősítette, hogy a vádlott összesen 102 szexuális töltetű felvételt tárolt az eszközön.
Az ügyészség vádiratában tárgyalás mellőzésével, a büntetett előéletű férfival szemben végrehajtásában próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetés kiszabását indítványozta, tudatta a főügyészség.
(Illusztráció: FMRFK)
A rovat további hírei: Sziréna
Frontális karambol az 51-es főúton
2025. nov. 18.
Dunaújvárosi tűzoltókat is bevetettek annál a balesetnél, amely hétfőn reggel történt az 51-es főúton Szalkszentmárton és Dunavecse között. Újabb súlyos eset, vigyázzanak az utakon!
Vádemelés a rabló testvérpár ellen
2025. nov. 16.
A Dunaújvárosi Járási Ügyészség emelt vádat azzal a testvérpárral szemben, akik kiraboltak egy férfit a városban még nyáron. Napszemüvegen kirobbant vita fajult tettlegességig, értesült a DO.
Súlyos baleset, teljes útzár a 62-es úton
2025. nov. 13.
Frontálisan ütközött két személyautó a főút városunkhoz közeli szakaszán kora este, a tűzoltók két embert is feszítővágóval szabadítottak ki. Gyorshír.
Talált bankkártyáról vett fel pénzt – börtön lehet a vége
2025. nov. 07.
A Dunaújvárosi Járási Ügyészség emelt vádat információs rendszer felhasználásával elkövetett csalás bűntette és további bűncselekmény miatt a férfival szemben, aki egy megtalált bankkártyáról pénzt vett fel. Nem ez volt az első jogellenes ügye, most lakat alá kerülhet, értesült a DO.
Kábítószer hatása alatt bántalmazta a szomszédját – komoly büntetés lehet a vége
2025. nov. 05.
A Dunaújvárosi Járási Ügyészség emelt vádat súlyos testi sértés bűntette és más bűncselekmény miatt a férfival szemben, aki kábítószer hatása alatt bántalmazta egykori szomszédját. Felfüggesztett büntetését is leülheti, értesült a DO.
DSTV: a tüzek megelőzéséért az MMK-ban
2025. nov. 05.
A beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összeállítása a Fejér Vármegyei Tűzmegelőzési Bizottság figyelemfelhívó bemutatójáról. A kémény- és lakástüzes kiállításnak az MMK aulája ad otthont, megelőzési, élet- és vagyonbiztonsági céllal is érdemes látni! Hangkép.
Megbízottból kinevezett kapitány
2025. nov. 04.
Törköly László rendőr alezredes eddig megbízottként irányította a Dunaújvárosi Rendőrkapitányság munkáját – november 1-jei hatállyal kinevezett kapitányként dolgozik.








