Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. feb. 13. Ella, Linda
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Vereséggel kezdte erdélyi túráját a DAB

Sport
jégkorong
Acélbikák
Erste Liga

facebook megosztás

Öcaline - 2022. okt. 08., 07:32

A Brassó gárdája 5-1 arányú győzelemmel torolta meg a dunaújvárosi pofont az Acélbikák  erdélyi sorozatának eső állomásán pénteken este; sajnos a helyzetkihasználás terén még mindig sokat hibázik a Dunaújváros.

A Corona Brasov otthonában kezdte az idei szezon első erdélyi vendégeskedését a DAB együttese: mivel itthon az Acélbikák gárdája örülhetett a végén, a mieinket a szép és eredményes folytatás, a brassói együttest a visszavágás vágya fűtötte a péntek esti találkozó előtt.
A meccs a hazai alakulat szempontjából kezdődött jobban, mert bár az első tíz perc egyenlő erők küzdelmét hozta, egy eladott korongból mégis a Brassó szerzett vezetést: az erdélyiek amerikai légiósa, VanWormer avatta fel Kovács Dávid ketrecét (1-0). A vezető találat után a DAB percei következtek, de hiába került kettős fórba, és alakított ki több nagy helyzetet is együttesünk, betalálni nem sikerült. A parázs hangulatú, bunyóval tarkított harmad utolsó perce szintén a vendéglátókról szólt – VanWormer második gólja révén biztosabb előnyből várhatta a folytatást a hazai gárda (2-0).
A második felvonást aktívabban kezdte a Dunaújváros, de sajnos a befejezésekbe rendre hiba csúszott, ráadásul egy kivédekezett hátrányt követően kettős fórba került a kék-sárga gárda, ez meg már beverték a harmad derekán – Domingue találatával növelte előnyét a Brassó (3-0). Nem adta fel az Acélbikák együttes, két ajtó-ablak ziccert is kihagyott, és ahogy ilyenkor lenni szokott, góllal büntetett az ellenfél: Gajdó Balázs góljával nehéz helyzetbe sodorta a mieinket a hazai gárda a 37. percben (4-0). A harmadik játékrész lényegében formalitás volt, küzdött, hajtott a DAB, de egy kettős előny kellett ahhoz, hogy – Niskanen góljával – picit kozmetikázzon az eredményen. A válasz nem sokáig késlekedett, egy előnyt Gajdó második góljával újra kihasznált a Brassó az 57. percben, így végül 5-1 arányú sikert aratott. 
A pontosabb és fegyelmezettebb vendéglátó megérdemelten tartotta otthon a ligapontokat, a mieinknek sokkal feszesebb és hatékonyabb, ráadásul a góllövés terén eredményesebb játékra lesz szükség a folytatásban. 

Búslakodni nincs idő, ma este már a Gyergyó jegén folytatódik a sorozat!

Corona Brasov – Dunaújvárosi Acélbikák
5-1
(2-0, 2-0, 1-1)

(Fotó: Corona Brasov)

A rovat további hírei: Sport

FitCity Dunaújváros: lendületes folytatás (galériával)

2026. feb. 12.

Komoly érdeklődés mellett, remek hangulatú edzéssel folytatódott a FitCity Dunaújváros programsorozat az Arany iskolában, ahol ezúttal Csapó Nóra mozgatta meg a sportolni vágyókat szerdán este.

DSTV: ütős nap a DÖSE otthonában

2026. feb. 12.

Továbbra is várja az ökölvívás iránt érdeklődőket a Dunai Ökölvívó Sportegyesület. A DÖSE csapata a mögöttünk hagyott hétvégén is nyílt foglalkozást tartott – a bázisukon gyakorlatilag egy gombostűt sem lehetett volna leejteni, annyi érdeklődő figyelmét keltette fel a program. Hangkép.

Itthon egyenlíthetnek az Acélbikák

2026. feb. 12.

Hazai környezetben, a Dunaújvárosi Jégcsarnokban fogadja a DVTK gárdáját a DAB jégkorong csapata az OB I-es negyeddöntő második felvonásán ma este hat órától.

Dunaújvárosi éremeső a szezonnyitón

2026. feb. 11.

Összesen huszonegy dobogós helyezéssel zárták az Arany iskolában megrendezett utánpótlás szezonnyitó viadalt a DLSE lábtoll-labdázói a mögöttünk hagyott hétvégén.

Miskolci előny a negyeddöntőben

2026. feb. 11.

Minden harmadot egy góllal megnyerve aratott 4-1-es győzelmet az Acélbikák hokisai ellen a DVTK Jegesmedvék alakulata a bajnoki negyeddöntő első, miskolci felvonásán kedden este.

Aranyos kezdés a válogatón

2026. feb. 10.

Két aranyéremmel zárták a DKSE birkózói a Pesterzsébeten megrendezett U17-es kötöttfogású és női válogató versenyt a mögöttünk hagyott hétvégén.

DSTV: kedvenc lett az Angels

2026. feb. 10.

Vannak Dunaújvárosban olyan visszatérő kezdeményezések, amelyek egyre nagyobb figyelmet kapnak és érdemelnek. Ilyen például a "Dunaújváros kedvence" szavazás – a sport kategóriában mindig nagy verseny van, 2025 végén pedig ezt a versenyt az Angels Jégkorong Sportegyesület húzta be. Hangkép.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Elfogadta a közgyűlés a város idei költségvetését a csütörtöki ülésen

  2. FitCity Dunaújváros: lendületes folytatás (galériával)

  3. DSTV: ütős nap a DÖSE otthonában

  4. Mátyás Gábor, a DKSE ügyvezető elnöke vehette át a Dunaújváros Sportjáért díjat

  5. Miben tér el az autólízing és az autóhitel?

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: ütős nap a DÖSE otthonában

DSTV: ütős nap a DÖSE otthonában

Embedded thumbnail for DSTV: kátyúznak a város útjain

DSTV: kátyúznak a város útjain

Embedded thumbnail for DSTV: túl a felvételin

DSTV: túl a felvételin

Top hírek

  1. Közösségépítők (2.): a "Terítéken" ízőrzője

  2. Megkezdődött a kátyúzás a város közútjain

  3. DSTV: kedvenc lett az Angels

  4. Tart a kerítésbontás a Barsi Dénes utcában

  5. Eltűnt, nagyon keresik Vörös János Istvánt

Galéria

FitCity Dunaújváros (2026. február)

Farsangi forgatag (2026)

Majosházi István Emlékverseny (2026)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 6. szám - 2026.02.13.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő